Lagårdsveien 78-80 AS
- Omsetning
- 47,6 mill
- +25,1 %
- Resultat
- −3,2 mill
- 7 års regnskap
Om Lagårdsveien 78-80 AS
Lagårdsveien 78-80 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Torstein Bomann-Larsen er styrets leder. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 149 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie og forvalte fast eiendom.
Formål
Eie og forvalte fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Inntektsveksten på 25% til 48 mill. kr plasserer selskapet blant de sterkeste i eiendomsbransjen, men den ekstremt lave egenkapitalandelen på rundt 7% avslører en aggressiv gjeldsfinansiert struktur typisk for private equity-eiendomsfond. Heleid av NIAM Core-Plus III — en nordisk PE-aktør — er selskapet trolig et enkeltstående eiendomsprosjekt i en porteføljestruktur, der avkastning hentes ut gjennom finansiell optimalisering snarere enn driftsoverskudd. Det negative resultatet på -3 mill. kr, kombinert med 384 mill. kr i gjeld, gjør selskapet sårbart for renteøkninger og setter fingeren på at lønnsomheten er under press til tross for solid topplinjevekst.
API og MCPGET /company/913705866
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913705866" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913705866",
"name": "LAGÅRDSVEIEN 78-80 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913705866" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Lagårdsveien 78-80 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lagårdsveien 78-80 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lagårdsveien 78-80 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +25,1 % fra 2024 · +54,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47,57 mill kr | 13,38 mill kr | −3,21 mill kr | 413,32 mill kr | 29,14 mill kr | 384,19 mill kr |
| 2024 | 38,03 mill kr | 3,67 mill kr | −9,10 mill kr | 452,83 mill kr | 40,14 mill kr | 412,69 mill kr |
| 2023 | 34,86 mill kr | 3,18 mill kr | −8,13 mill kr | 444,10 mill kr | 49,24 mill kr | 394,85 mill kr |
| 2022 | 32,10 mill kr | 1,40 mill kr | −9,69 mill kr | 490,99 mill kr | 57,37 mill kr | 433,61 mill kr |
| 2021 | 30,71 mill kr | 21,88 mill kr | 15,47 mill kr | 463,62 mill kr | 31,22 mill kr | 432,40 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5 mill kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 340 mill kr (82 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 17 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 7,8 mill kr
API og MCPGET /company/913705866/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913705866/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913705866",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 47568138,
"operating_profit": 13381260,
"net_profit": -3208294,
"equity": 29136364,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 38027589,
"operating_profit": 3673933,
"net_profit": -9097377,
"equity": 40144658,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913705866" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Lagårdsveien 78-80 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lagårdsveien 78-80 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Lagårdsveien 78-80 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 27.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025Revisor
1Sist endret 29.11.2022API og MCPGET /company/913705866/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913705866/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913705866",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913705866" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lagårdsveien 78-80 AS?
Hvem er regnskapsfører for Lagårdsveien 78-80 AS?
List alle roller i Lagårdsveien 78-80 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Lagårdsveien 78-80 Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Niam Core-Plus III Lagårdsveien AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 950 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913705866/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913705866/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913705866",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NIAM CORE-PLUS III LAGÅRDSVEIEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913705866" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lagårdsveien 78-80 AS eier Niam Core-Plus III Lagårdsveien AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lagårdsveien 78-80 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lagårdsveien 78-80 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/913705866/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913705866/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913705866",
"chain": [
{ "org_no": "928066800", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928067068", "owner_pct": 99.69, … },
{ "org_no": "913705866", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913705866" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Lagårdsveien 78-80 AS?
Hvem eier Lagårdsveien 78-80 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lagårdsveien 78-80 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Styre ↗ |
| 29.11.2022 | Revisor ↗ |
| 13.7.2022 | Styre ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913705866/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913705866/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913705866",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913705866" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lagårdsveien 78-80 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lagårdsveien 78-80 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lagårdsveien 78-80 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 61,8 % av driftsinntektene — 47,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -6,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 7,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 13,19 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -11,0 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +25,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,5 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 8,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 61,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913705866/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913705866/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913705866",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 47568138, "percentile": 0.9888 },
"operating_margin": { "value": 0.2813, "percentile": 0.3796 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913705866" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Lagårdsveien 78-80 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lagårdsveien 78-80 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lagårdsveien 78-80 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+52 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Lagårdsveien 78-80 AS
Hvor stor er bransjen Lagårdsveien 78-80 AS tilhører?
Lagårdsveien 78-80 AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Lagårdsveien 78-80 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lagårdsveien 78-80 AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Lagårdsveien 78-80 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lagårdsveien 78-80 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Lagårdsveien 78-80 AS?
Styrets leder i Lagårdsveien 78-80 AS er Torstein Bomann-Larsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Lagårdsveien 78-80 AS?
Største aksjonær i Lagårdsveien 78-80 AS er Niam Core-Plus III Lagårdsveien AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Lagårdsveien 78-80 AS med overskudd?
Lagårdsveien 78-80 AS hadde i 2025 en omsetning på 47,57 mill kr og et underskudd på 3,21 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Lagårdsveien 78-80 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Lagårdsveien 78-80 AS er 161 140 kr (1 950 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Lagårdsveien 78-80 AS til?
Lagårdsveien 78-80 AS holder til i c/o Niam AS Fridtjof Nansens plass 5, 0160, OSLO, i Oslo kommune.
Er Lagårdsveien 78-80 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.