Malermester Gunnar Chr. Strøm AS
Org.nr 913667794
Om Malermester Gunnar Chr. Strøm AS
Malermester Gunnar Chr. Strøm AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Gunnar Christian Strøm er daglig leder, og Gunnar Christian Strøm er styreleder. I 2025 hadde Malermester Gunnar Chr. Strøm AS en omsetning på 3,14 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 176 738 kr. Egenkapitalen var 590 962 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gunnar Christian Strøm med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen maler- og glassarbeid i Sandefjord, og ett av 4 967 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malerarbeider
Formål
Malervirksomhet og hva som står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,14 mill kr | 239 852 kr | 176 738 kr | 1,22 mill kr | 590 962 kr | 624 784 kr |
| 2024 | 3,29 mill kr | 225 359 kr | 167 788 kr | 1,10 mill kr | 514 424 kr | 589 962 kr |
| 2023 | 2,74 mill kr | 66 415 kr | 50 841 kr | 919 639 kr | 446 536 kr | 473 103 kr |
| 2022 | 2,64 mill kr | 185 138 kr | 146 298 kr | 884 464 kr | 395 696 kr | 488 768 kr |
| 2021 | 2,24 mill kr | 15 392 kr | 7 780 kr | 695 865 kr | 249 397 kr | 446 468 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 61 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 10.06.2014Styre
1Sist endret 10.06.2014Regnskapsfører
1Sist endret 21.11.2020Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gunnar Christian Strøm | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 233 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester Gunnar Chr. Strøm AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Sandefjord | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.12.2025 | Kapital ↗ |
| 10.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.9.2025 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 1.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2024 | Kapital ↗ |
| 11.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.4.2024 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 61,5 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 48,6 % | 34,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,06 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,9 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,6 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,4 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 61,5 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 14,7 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Malermester Gunnar Chr. Strøm AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malermester Gunnar Chr. Strøm AS?
Det er registrert 4 967 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 65 i Sandefjord.
Er Malermester Gunnar Chr. Strøm AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 120 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Malermester Gunnar Chr. Strøm AS et aktivt selskap?
Malermester Gunnar Chr. Strøm AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Malermester Gunnar Chr. Strøm AS med?
Malermester Gunnar Chr. Strøm AS driver innen maler- og glassarbeid, med NACE-kode 43.340 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Malerarbeider.
Hvem er daglig leder i Malermester Gunnar Chr. Strøm AS?
Daglig leder i Malermester Gunnar Chr. Strøm AS er Gunnar Christian Strøm, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Malermester Gunnar Chr. Strøm AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gunnar Christian Strøm største eier i Malermester Gunnar Chr. Strøm AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Malermester Gunnar Chr. Strøm AS?
I 2025 omsatte Malermester Gunnar Chr. Strøm AS for 3,14 mill kr, ned 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 176 738 kr.
Hva er aksjekapitalen i Malermester Gunnar Chr. Strøm AS?
Malermester Gunnar Chr. Strøm AS har en registrert aksjekapital på 69 900 kr, fordelt på 233 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Malermester Gunnar Chr. Strøm AS?
Malermester Gunnar Chr. Strøm AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Malermester Gunnar Chr. Strøm AS?
Saga Regnskap Og Rådgivning AS er registrert som regnskapsfører for Malermester Gunnar Chr. Strøm AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.