Rafdal AS
- Omsetning
- 3,6 mill
- +4,4 %
- Resultat
- 185 319
- 7 års regnskap
Om Rafdal AS
Rafdal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Etne, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Svein Henning Rafdal er daglig leder, og Svein Henning Rafdal er styreleder. I 2025 hadde Rafdal AS en omsetning på 3,62 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 185 319 kr. Egenkapitalen var 858 260 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rafdal Sysla AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 18 innen godstransport på vei i Etne, og ett av 11 303 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Transportvirksomhet som konsesjonsbelagt transport på veg med lastebil. Investeringsvirksomhet som kjøp av aksjer/andeler i norske selskaper.
Formål
Transporttjenester og det som hører naturlig inn under dette samt å eie andeler i andre selskaper.
API og MCPGET /company/913652169
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913652169" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913652169",
"name": "RAFDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ETNE", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913652169" })Spør AI-assistenten
Hvor i Etne holder Rafdal AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rafdal AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rafdal AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,4 % fra 2024 · −39,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,62 mill kr | 277 443 kr | 185 319 kr | 5,65 mill kr | 858 260 kr | 4,79 mill kr |
| 2024 | 3,47 mill kr | −123 552 kr | −210 973 kr | 5,75 mill kr | 672 941 kr | 5,08 mill kr |
| 2023 | 4,17 mill kr | 331 876 kr | 212 972 kr | 3,89 mill kr | 519 571 kr | 3,37 mill kr |
| 2022 | 4,51 mill kr | −556 238 kr | −602 384 kr | 4,25 mill kr | 306 599 kr | 3,94 mill kr |
| 2021 | 5,96 mill kr | 1,18 mill kr | 1,13 mill kr | 1,75 mill kr | −1,30 mill kr | 3,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/913652169/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913652169/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913652169",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3620198,
"operating_profit": 277443,
"net_profit": 185319,
"equity": 858260,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3466648,
"operating_profit": -123552,
"net_profit": -210973,
"equity": 672941,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913652169" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Rafdal AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rafdal AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rafdal AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 19.05.2014Styre
1Sist endret 19.05.2014Regnskapsfører
1Sist endret 17.09.2025API og MCPGET /company/913652169/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913652169/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913652169",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913652169" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rafdal AS?
List alle roller i Rafdal AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rafdal AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rafdal Sysla AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913652169/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913652169/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913652169",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RAFDAL SYSLA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913652169" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rafdal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rafdal AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rafdal AS eier Rafdal Sysla AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Rafdal Sysla AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/913652169/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913652169/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913652169",
"chain": [
{ "org_no": "914583616", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913652169", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913652169" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rafdal AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rafdal AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rafdal AS | BEDR | Godstransport på vei | Etne | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 17.9.2025 | Revisor ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913652169/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913652169/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913652169",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-17", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913652169" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rafdal AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rafdal AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rafdal AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 41,2 % av driftsinntektene — 10,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 15,2 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,50 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 5,58 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,6 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,4 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 41,2 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 38,3 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 12,8 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913652169/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913652169/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913652169",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4730,
"revenue": { "value": 3620198, "percentile": 0.5724 },
"operating_margin": { "value": 0.0766, "percentile": 0.6434 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913652169" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rafdal AS blant de 4730 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rafdal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rafdal AS blant de største selskapene innen godstransport på vei?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Rafdal AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rafdal AS?
Det er registrert 11 303 selskaper i Norge innen godstransport på vei, hvorav 18 i Etne.
Er Rafdal AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 57 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 256 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rafdal AS bedre enn andre i bransjen?
Rafdal AS hadde en driftsmargin på 7,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for godstransport på vei.
Er Rafdal AS et aktivt selskap?
Rafdal AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rafdal AS?
Daglig leder i Rafdal AS er Svein Henning Rafdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Rafdal AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rafdal Sysla AS største eier i Rafdal AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Rafdal AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,62 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 858 260 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Rafdal AS?
Rafdal AS har en registrert aksjekapital på 500 000 kr, fordelt på 500 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Rafdal AS?
Rafdal AS har organisasjonsnummer 913 652 169. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem fører regnskapet til Rafdal AS?
Revisorgruppen Fjordane AS er registrert som regnskapsfører for Rafdal AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.