Accurat AS
- Omsetning
- 14,7 mill
- +20 %
- Resultat
- 1,3 mill
- +29,5 %
- Ansatte
- 9
Om Accurat AS
Accurat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kviteseid, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Sverre Andreas Ruud er daglig leder, og Maria Agøy Sand er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen regnskapsføring og bokføring i Kviteseid, og ett av 4 342 i Norge. Det ble etablert samme år som 116 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet og formål
Regnskapsføring og økonomirådgivning, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
AI-sammendrag
Rask vekst på 20% til 15M kr i omsetning styrker posisjonen som et av bransjens største regnskapsføringsselskaper i sitt segment, drevet av over snittet driftsmargin. Som heleid datterselskap av Ruud og Sand AS er eierskapet konsentrert, mens en EK-andel i bunn 25% av bransjen tilsier begrenset økonomisk buffer relativt til gjelden på 5M kr.
API og MCPGET /company/913647254
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913647254" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913647254",
"name": "ACCURAT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "KVITESEID", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913647254" })Spør AI-assistenten
Når ble Accurat AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kviteseid holder Accurat AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Accurat AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +20 % fra 2024 · +63,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,74 mill kr | 1,66 mill kr | 1,30 mill kr | 5,42 mill kr | 511 833 kr | 4,91 mill kr |
| 2024 | 12,28 mill kr | 1,26 mill kr | 1,00 mill kr | 4,90 mill kr | 515 144 kr | 4,39 mill kr |
| 2023 | 12,00 mill kr | 1,47 mill kr | 1,14 mill kr | 4,78 mill kr | 472 818 kr | 4,31 mill kr |
| 2022 | 10,63 mill kr | 1,53 mill kr | 1,18 mill kr | 3,93 mill kr | 529 491 kr | 3,40 mill kr |
| 2021 | 9,04 mill kr | 1,06 mill kr | 802 758 kr | 3,11 mill kr | 351 393 kr | 2,76 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 71 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 210 000 kr (4 % av balansen)
API og MCPGET /company/913647254/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913647254/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913647254",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14737991,
"operating_profit": 1656996,
"net_profit": 1296689,
"equity": 511833,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12281343,
"operating_profit": 1262501,
"net_profit": 1001649,
"equity": 515144,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913647254" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Accurat AS per år.
Hvordan har omsetningen til Accurat AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Accurat AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 04.11.2024Styre
3Sist endret 04.11.2024Revisor
1Sist endret 11.11.2025API og MCPGET /company/913647254/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913647254/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913647254",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913647254" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Accurat AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Accurat AS?
List alle roller i Accurat AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Gunnar Ruudhadde 33 %
- Ruud Og Sand AS67 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ruud Og Sand AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913647254/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913647254/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913647254",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RUUD OG SAND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913647254" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Accurat AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Accurat AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Accurat AS eier Ruud Og Sand AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ruud Og Sand AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/913647254/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913647254/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913647254",
"chain": [
{ "org_no": "921657587", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913647254", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913647254" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Accurat AS?
Hvem eier Accurat AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Accurat AS Avd Oslo | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Oslo | 8 |
| Accurat AS Avd Tromsø | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Tromsø | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2024 | Styre ↗ |
| 4.11.2024 | Daglig leder ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913647254/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913647254/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913647254",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-11", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913647254" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Accurat AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Accurat AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Accurat AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 71,0 % av driftsinntektene — 6,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,2 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 9,4 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 9,59 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 253,3 % | 26,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,0 % | +5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,64 mill kr | 1,12 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 71,0 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 17,7 % | 18,4 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913647254/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913647254/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913647254",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3536,
"revenue": { "value": 14737991, "percentile": 0.9209 },
"operating_margin": { "value": 0.1124, "percentile": 0.5166 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913647254" })Spør AI-assistenten
Er Accurat AS blant de største selskapene innen regnskapsføring og bokføring?
Hvor solid er Accurat AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Accurat AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Accurat AS
Hvor stor er bransjen Accurat AS tilhører?
Accurat AS er ett av 3 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Kviteseid, og ett av 4 342 på landsbasis.
Hvor lenge har Accurat AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Accurat AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Accurat AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for regnskapsføring og bokføring er en driftsmargin på 10,6 %. Accurat AS lå på 11,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Accurat AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Accurat AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Accurat AS?
Sverre Andreas Ruud er registrert som daglig leder i Accurat AS.
Hvem eier Accurat AS?
Accurat AS eies i hovedsak av Ruud Og Sand AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Accurat AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 14,74 mill kr, opp 20 % fra 2024. Egenkapitalen var 511 833 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Accurat AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Accurat AS en egenkapital på 511 833 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 9,4 %.
Hvor holder Accurat AS til?
Accurat AS holder til i Kviteseidgata 28, 3850, KVITESEID, i Kviteseid kommune i Telemark.
Hvilket org.nr har Accurat AS?
Organisasjonsnummeret til Accurat AS er 913 647 254. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 16.05.2014.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.