Lysåsstubben 3 Boligsameie
Org.nr 913638115
Om Lysåsstubben 3 Boligsameie
Lysåsstubben 3 Boligsameie er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Torkild Lian er styrets leder. I 2025 hadde Lysåsstubben 3 Boligsameie en omsetning på 2,77 mill kr, en økning på 116 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 121 976 kr. Egenkapitalen var −302 631 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 145 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Ullensaker, og ett av 47 145 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 153 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,77 mill kr | 167 280 kr | 121 976 kr | 309 679 kr | −302 631 kr | 612 310 kr |
| 2024 | 1,28 mill kr | −1,10 mill kr | −1,11 mill kr | 407 810 kr | −424 607 kr | 832 417 kr |
| 2023 | 966 002 kr | 3 208 kr | 10 701 kr | 1,00 mill kr | 687 127 kr | 314 732 kr |
| 2022 | 906 105 kr | 61 130 kr | 61 515 kr | 956 232 kr | 676 426 kr | 279 806 kr |
| 2021 | 831 002 kr | 104 683 kr | 105 283 kr | 839 513 kr | 614 910 kr | 224 603 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 92 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 05.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.11.2019Revisor
1Sist endret 10.07.2014Forretningsfører
1Sist endret 24.05.2019Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lysåsstubben 3 Boligsameie | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Ullensaker | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2026 | Styre ↗ |
| 12.4.2026 | Styre ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Styre ↗ |
| 15.5.2024 | Styre ↗ |
| 10.5.2024 | Styre ↗ |
| 8.5.2024 | Styre ↗ |
| 7.5.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Bjørn Vegard Løkstad(Styremedlem)+Henrik Nordhagen Brenni(Styremedlem)+Janne Margareth Braathen(Varamedlem)−Egzona Lulaj(Styremedlem)−Ingrid Therese Tønsberg(Varamedlem)−Janne Margareth Braathen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre−Rune Gustafson(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 91,9 % av driftsinntektene — 23,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,0 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -97,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,66 | 6,08 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,1 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 91,9 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Lysåsstubben 3 Boligsameie
Hvor stor er bransjen Lysåsstubben 3 Boligsameie tilhører?
Lysåsstubben 3 Boligsameie er ett av 145 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Ullensaker, og ett av 47 145 på landsbasis.
Hvor lenge har Lysåsstubben 3 Boligsameie eksistert sammenlignet med bransjen?
Lysåsstubben 3 Boligsameie ble etablert i 2014 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Lysåsstubben 3 Boligsameie?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lysåsstubben 3 Boligsameie i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Lysåsstubben 3 Boligsameie?
Styrets leder i Lysåsstubben 3 Boligsameie er Torkild Lian. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Går Lysåsstubben 3 Boligsameie med overskudd?
Lysåsstubben 3 Boligsameie hadde i 2025 en omsetning på 2,77 mill kr og et overskudd på 121 976 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Lysåsstubben 3 Boligsameie?
Driftsresultatet for 2025 var 167 280 kr (driftsmargin 6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Lysåsstubben 3 Boligsameie?
Ved utgangen av 2025 hadde Lysåsstubben 3 Boligsameie en egenkapital på −302 631 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −97,7 %.
Hvor solid er økonomien i Lysåsstubben 3 Boligsameie?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lysåsstubben 3 Boligsameie økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Lysåsstubben 3 Boligsameie til?
Lysåsstubben 3 Boligsameie holder til i Lysåsstubben, 2052, JESSHEIM, i Ullensaker kommune i Akershus.
Hvilket org.nr har Lysåsstubben 3 Boligsameie?
Organisasjonsnummeret til Lysåsstubben 3 Boligsameie er 913 638 115. Selskapet er registrert som Eierseksjonssameie, med registreringsdato 10.07.2014.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.