Hammerstad Camping AS
Org.nr 913629140
Om Hammerstad Camping AS
Hammerstad Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågan, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Asbjørn Vidar Larsen er styrets leder. I 2025 hadde Hammerstad Camping AS en omsetning på 2,63 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,31 mill kr. Egenkapitalen var 9,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Asbjørn Vidar Larsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen drift av campingplasser i Vågan, og ett av 1 129 i Norge. Det ble etablert samme år som 40 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet
Drift av campingplass.
Formål
Campingdrift, utleie av hytter og båter, import og salg av kapitalvarer.
API og MCPGET /company/913629140
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913629140" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913629140",
"name": "HAMMERSTAD CAMPING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGAN", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913629140" })Spør AI-assistenten
Når ble Hammerstad Camping AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vågan holder Hammerstad Camping AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hammerstad Camping AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,63 mill kr | 1,88 mill kr | 2,31 mill kr | 13,42 mill kr | 9,92 mill kr | 3,49 mill kr |
| 2024 | 2,34 mill kr | 1,29 mill kr | 1,12 mill kr | 11,10 mill kr | 7,62 mill kr | 3,49 mill kr |
| 2023 | 2,43 mill kr | 1,53 mill kr | 1,43 mill kr | 9,21 mill kr | 6,50 mill kr | 2,71 mill kr |
| 2022 | 2,38 mill kr | 1,34 mill kr | 1,06 mill kr | 7,66 mill kr | 5,07 mill kr | 2,59 mill kr |
| 2021 | 1,69 mill kr | 687 896 kr | 540 483 kr | 6,02 mill kr | 4,01 mill kr | 2,01 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 96 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913629140/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913629140/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913629140",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2634547,
"operating_profit": 1883182,
"net_profit": 2306252,
"equity": 9923790,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2339092,
"operating_profit": 1285099,
"net_profit": 1116651,
"equity": 7617539,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913629140" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hammerstad Camping AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hammerstad Camping AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hammerstad Camping AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 13.05.2014API og MCPGET /company/913629140/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913629140/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913629140",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913629140" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hammerstad Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hammerstad Camping AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Asbjørn Vidar Larsen | Person | A-aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913629140/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913629140/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913629140",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913629140" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hammerstad Camping AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Hammerstad Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hammerstad Camping AS | BEDR | Drift av campingplasser | Vågan | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.12.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913629140/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913629140/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913629140",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913629140" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hammerstad Camping AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hammerstad Camping AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hammerstad Camping AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 7,5 % av driftsinntektene — 22,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 71,5 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 87,5 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 74,0 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,77 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,2 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,6 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,3 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 7,5 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 18,6 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913629140/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913629140/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913629140",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 2634547, "percentile": 0.5672 },
"operating_margin": { "value": 0.7148, "percentile": 0.9806 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913629140" })Spør AI-assistenten
Er Hammerstad Camping AS blant de største selskapene innen drift av campingplasser?
Hvor solid er Hammerstad Camping AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hammerstad Camping AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Vågan
1 000+ til i Vågan →Spørsmål og svar om Hammerstad Camping AS
Hvor stor er bransjen Hammerstad Camping AS tilhører?
Hammerstad Camping AS er ett av 9 selskaper innen drift av campingplasser i Vågan, og ett av 1 129 på landsbasis.
Hvor lenge har Hammerstad Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hammerstad Camping AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Hammerstad Camping AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hammerstad Camping AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Hammerstad Camping AS?
Styrets leder i Hammerstad Camping AS er Asbjørn Vidar Larsen.
Hvem eier Hammerstad Camping AS?
Hammerstad Camping AS eies i hovedsak av Asbjørn Vidar Larsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Hammerstad Camping AS med overskudd?
Hammerstad Camping AS hadde i 2025 en omsetning på 2,63 mill kr og et overskudd på 2,31 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Hammerstad Camping AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hammerstad Camping AS en egenkapital på 9,92 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74 %.
Er Hammerstad Camping AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.