Høybråtenveien 64 AS
- Omsetning
- 23,8 mill
- +53,5 %
- Resultat
- 324 165
- 7 års regnskap
Om Høybråtenveien 64 AS
Høybråtenveien 64 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Stian Magelssen er styrets leder. I 2025 hadde Høybråtenveien 64 AS en omsetning på 23,79 mill kr, en økning på 53 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 324 165 kr. Egenkapitalen var −11,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stima AS med 52 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 565 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 382 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling og salg av fast eiendom.
Formål
Investere i eller selskaper som eier fast eiendom, samt å utvikle og selge fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/913626737
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913626737" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913626737",
"name": "HØYBRÅTENVEIEN 64 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913626737" })Spør AI-assistenten
Hva driver Høybråtenveien 64 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Høybråtenveien 64 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Høybråtenveien 64 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +53,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,79 mill kr | 1,32 mill kr | 324 165 kr | 193 616 kr | −11,09 mill kr | 11,29 mill kr |
| 2024 | 15,50 mill kr | 594 419 kr | −3,60 mill kr | 22,19 mill kr | −11,42 mill kr | 33,60 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −204 472 kr | −4,01 mill kr | 30,92 mill kr | −7,82 mill kr | 38,73 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −403 595 kr | −1,79 mill kr | 27,84 mill kr | −3,18 mill kr | 31,02 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −879 901 kr | −1,17 mill kr | 13,92 mill kr | −1,39 mill kr | 15,31 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 94 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 680 000 kr
API og MCPGET /company/913626737/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913626737/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913626737",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 23788338,
"operating_profit": 1323786,
"net_profit": 324165,
"equity": -11091477,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15500706,
"operating_profit": 594419,
"net_profit": -3600007,
"equity": -11415642,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913626737" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Høybråtenveien 64 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Høybråtenveien 64 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Høybråtenveien 64 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 04.05.2024Revisor
1Sist endret 10.01.2024API og MCPGET /company/913626737/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913626737/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913626737",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913626737" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Høybråtenveien 64 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Høybråtenveien 64 AS?
List alle roller i Høybråtenveien 64 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Stima AS52 %
- E8 Holding AS48 %
- Viken Property AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stima AS | Selskap | Ordinære aksjer | 52,0 % | 1 118 |
| E8 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 48,0 % | 1 032 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913626737/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913626737/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913626737",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STIMA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 52, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "E8 HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 48, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913626737" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Høybråtenveien 64 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Høybråtenveien 64 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Høybråtenveien 64 AS eier Stima AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stima AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/913626737/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913626737/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913626737",
"chain": [
{ "org_no": "989259245", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913626737", "owner_pct": 52, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913626737" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Høybråtenveien 64 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Høybråtenveien 64 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Høybråtenveien 64 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 4.5.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.5.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2024 | Signatur ↗ |
| 4.5.2024 | Styre ↗ |
| 10.1.2024 | Revisor ↗ |
| 8.11.2023 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913626737/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913626737/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913626737",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913626737" })Spør AI-assistenten
Når ble Høybråtenveien 64 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Høybråtenveien 64 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Høybråtenveien 64 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 93,5 % av driftsinntektene — 10,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -5728,6 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,20 | 2,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +53,5 % | -14,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 93,5 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 0,9 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913626737/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913626737/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913626737",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 23788338, "percentile": 0.9497 },
"operating_margin": { "value": 0.0556, "percentile": 0.4621 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913626737" })Spør AI-assistenten
Er Høybråtenveien 64 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Høybråtenveien 64 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Høybråtenveien 64 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+91 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Høybråtenveien 64 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Høybråtenveien 64 AS?
Det er registrert 14 382 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 2 565 i Oslo.
Er Høybråtenveien 64 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 543 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Høybråtenveien 64 AS?
Høybråtenveien 64 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Høybråtenveien 64 AS?
Høybråtenveien 64 AS eies i hovedsak av Stima AS (52 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Høybråtenveien 64 AS en del av et konsern?
Høybråtenveien 64 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Stima AS, som eier 52 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Høybråtenveien 64 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 23,79 mill kr, opp 53 % fra 2024. Egenkapitalen var −11,09 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Høybråtenveien 64 AS?
Egenkapitalen i Høybråtenveien 64 AS var −11,09 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −5 728,6 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Høybråtenveien 64 AS?
Høybråtenveien 64 AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Høybråtenveien 64 AS?
Organisasjonsnummeret til Høybråtenveien 64 AS er 913 626 737. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 15.05.2014.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.