Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Smak I Lom AS

Org.nr 913550943www.smakilom.no
Omsetning
4,0 mill
+10,7 %
Resultat
−198 244
7 års regnskap
Ansatte
11
Mer

Om Smak I Lom AS

Smak I Lom AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lom, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Lise Marie Frøise er daglig leder, og Olav Grjotheim er styreleder. I 2025 hadde Smak I Lom AS en omsetning på 4,03 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 198 244 kr. Egenkapitalen var −261 374 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Taiki AS med 25,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers i Lom, og ett av 1 305 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (52 %).

Aktivitet og formål

Salg, servering, service og foredling av næringsmiddel.

API og MCPGET /company/913550943

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913550943" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913550943",
  "name": "SMAK I LOM AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.270",
  "nace_desc": "Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers",
  "employees": 11,
  "address": { "municipality": "LOM", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "913550943" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Smak I Lom AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Lom holder Smak I Lom AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Smak I Lom AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +10,7 % fra 2024 · −0,6 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,03 mill kr−6 548 kr−198 244 kr3,46 mill kr−261 374 kr3,72 mill kr
20243,64 mill kr−11 637 kr−535 138 kr3,78 mill kr−63 130 kr3,84 mill kr
20232,85 mill kr−154 806 kr−300 993 kr3,90 mill kr172 008 kr3,73 mill kr
20222,84 mill kr−104 814 kr−257 231 kr4,21 mill kr473 001 kr3,74 mill kr
20214,06 mill kr515 802 kr385 949 kr1,33 mill kr939 200 kr395 203 kr

Balanse

2025
Eiendeler3,46 mill kr
Anleggsmidler87 %3,03 mill krOmløpsmidler13 %434 663 kr
Egenkapital og gjeld3,46 mill kr
Innskutt egenkapital22 %755 000 krOpptjent egenkapital-29 %−1,02 mill krKortsiktig gjeld12 %417 045 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,04 mill kr
Finansinntekter166 kr
Finanskostnader247 777 kr
Netto finans−247 611 kr
Ordinært resultat før skatt−254 159 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/913550943/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913550943/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913550943",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4032959,
      "operating_profit": -6548,
      "net_profit": -198244,
      "equity": -261374,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3644733,
      "operating_profit": -11637,
      "net_profit": -535138,
      "equity": -63130,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "913550943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Smak I Lom AS fra 2024 til 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Smak I Lom AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Smak I Lom AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 12.05.2016
Lise Marie Frøise(f. 1989)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 09.04.2024
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
Vetle Gjeilo(f. 1991)
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 29.04.2014
Regnskapsfører
repr. JOTUNHEIMEN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/913550943/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913550943/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913550943",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "913550943" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Smak I Lom AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Smak I Lom AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Smak I Lom AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

4 nye · 3 endret eierandel

Endret (3)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Taiki ASSelskapOrdinære aksjer25,1 %41 333
Kvervill ASSelskapOrdinære aksjer21,7 %35 700
Ogro Holding SASelskapOrdinære aksjer21,7 %35 700
Ebbas Matgleder ASSelskapOrdinære aksjer5,0 %8 235
Erio ASSelskapOrdinære aksjer4,0 %6 588
Fuxi ASSelskapOrdinære aksjer4,0 %6 588
Rolv GjeiloPersonOrdinære aksjer3,8 %6 317
Synne GjeiloPersonOrdinære aksjer3,8 %6 317
Vetle GjeiloPersonOrdinære aksjer3,8 %6 317
Haakon GjeiloPersonOrdinære aksjer3,8 %6 316

12 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/913550943/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913550943/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913550943",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "TAIKI  AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.1, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "KVERVILL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 21.67, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 12
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "913550943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Smak I Lom AS eier Taiki AS, og hvem eier resten?
  • Hvem er de fem største aksjonærene i Smak I Lom AS?
  • Er Smak I Lom AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

21,7 %
Ebba Anne Martha Aamodt
5,0 %
via Fuxi AS · +1 andre eierveier
4,7 %
Erio ASSelskap
4,0 %
Lise Marie Frøise
1,2 %
Jøran Skjaak Moen
0,7 %
Vis 1 flere eiere ↓

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Smak I Lom ASBEDRDetaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellersLom11

Kunngjøringer33

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/913550943/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913550943/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913550943",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913550943" })

Spør AI-assistenten

  • Har Smak I Lom AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hvilke fusjoner har Smak I Lom AS vært involvert i?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Smak I Lom AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +JOTUNHEIMEN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−NIVENTUS CONSULT AS(Regnskapsfører)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:12→11
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:11→12
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 11,2 % av driftsinntektene — 5,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-0,2 %2,3 %
Resultatmargin-4,9 %1,4 %
Egenkapitalandel-7,5 %29,0 %
Likviditetsgrad1,041,51
Omsetningsvekst (siste år)+10,7 %+9,7 %
Omsetning per ansatt366 632,636 kr884 701,357 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad61,3 %57,3 %
Lønnskostnad23,8 %20,9 %
Annen driftskostnad11,2 %16,7 %
Avskrivninger3,9 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/913550943/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913550943/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913550943",
  "nace_code": "47.270",
  "industry_count": 622,
  "revenue": { "value": 4032959, "percentile": 0.6511 },
  "operating_margin": { "value": -0.0016, "percentile": 0.3774 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "913550943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Smak I Lom AS blant de 622 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Smak I Lom AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Smak I Lom AS blant de største selskapene innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers?

Investeringer

SMAK I LOM AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Visit Jotunheimen ASLom1,4 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Smak I Lom AS

Hvor stor er bransjen Smak I Lom AS tilhører?

Smak I Lom AS er ett av 2 selskaper innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers i Lom, og ett av 1 305 på landsbasis.

Hvor lenge har Smak I Lom AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Smak I Lom AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Smak I Lom AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers er en driftsmargin på 2,3 %. Smak I Lom AS lå på −0,2 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Smak I Lom AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Smak I Lom AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Smak I Lom AS?

Organisasjonsformen til Smak I Lom AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Smak I Lom AS?

Lise Marie Frøise er registrert som daglig leder i Smak I Lom AS.

Hvem er største aksjonær i Smak I Lom AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Taiki AS største eier i Smak I Lom AS med 25,1 % av aksjene. Nest størst er Kvervill AS med 21,7 %.

Hva omsatte Smak I Lom AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,03 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var −261 374 kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Smak I Lom AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Smak I Lom AS en egenkapital på −261 374 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −7,5 %.

Hva er nettsiden til Smak I Lom AS?

Registrert nettside for Smak I Lom AS er www.smakilom.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet