- Omsetning
- 6,9 mill
- +5,1 %
- Resultat
- 29 241
- −90,6 %
- Ansatte
- 10
- −1 siden mars
Om Valdras Bygg AS
Valdras Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Valdas Petrauskas er daglig leder, og Valdas Petrauskas er styreleder. I 2025 hadde Valdras Bygg AS en omsetning på 6,91 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 29 241 kr. Egenkapitalen var 351 460 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Valdas Petrauskas med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 189 innen snekkerarbeid i Sandefjord, og ett av 11 275 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Håndverker, vedlikehold, maling, snekring, murmester, flislegging, gravearbeid, utleie av arbeidskraft og renhold.
API og MCPGET /company/913521315
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913521315" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913521315",
"name": "VALDRAS BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913521315" })Spør AI-assistenten
Hva driver Valdras Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valdras Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Valdras Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · −41,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,91 mill kr | 54 760 kr | 29 241 kr | 2,13 mill kr | 351 460 kr | 1,78 mill kr |
| 2024 | 6,58 mill kr | 346 476 kr | 311 963 kr | 1,84 mill kr | 322 219 kr | 1,51 mill kr |
| 2023 | 5,22 mill kr | 107 602 kr | 90 645 kr | 1,84 mill kr | 10 256 kr | 1,83 mill kr |
| 2022 | 10,89 mill kr | −390 902 kr | −386 614 kr | 1,29 mill kr | −80 389 kr | 1,37 mill kr |
| 2021 | 11,89 mill kr | 290 583 kr | 191 851 kr | 2,08 mill kr | 306 225 kr | 1,77 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913521315/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913521315/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913521315",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 6914125, "operating_profit": 54760, "net_profit": 29241, "equity": 351460, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 6579412,
"operating_profit": 346476,
"net_profit": 311963,
"equity": 322219,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913521315" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valdras Bygg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Valdras Bygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valdras Bygg AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 23.04.2014Styre
1Sist endret 23.04.2014Regnskapsfører
1Sist endret 10.04.2019API og MCPGET /company/913521315/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913521315/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913521315",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913521315" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Valdras Bygg AS?
List alle roller i Valdras Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valdras Bygg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Valdas Petrauskas | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913521315/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913521315/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913521315",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913521315" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Valdras Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valdras Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdras Bygg AS | BEDR | Snekkerarbeid | Sandefjord | 10 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 28.11.2024 | Revisor ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2020 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913521315/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913521315/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913521315",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913521315" })Spør AI-assistenten
Når ble Valdras Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valdras Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Valdras Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 15,9 % av driftsinntektene — 24,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 16,5 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 5,06 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,3 % | 17,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,1 % | -1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 691 412,5 kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,9 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 58,3 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 23,2 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913521315/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913521315/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913521315",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2773,
"revenue": { "value": 6914125, "percentile": 0.8538 },
"operating_margin": { "value": 0.0079, "percentile": 0.4146 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913521315" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valdras Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Valdras Bygg AS blant de 2773 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valdras Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Valdras Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Valdras Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valdras Bygg AS?
Det er registrert 11 275 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 189 i Sandefjord.
Er Valdras Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 281 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Valdras Bygg AS et aktivt selskap?
Valdras Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Valdras Bygg AS?
Valdras Bygg AS driver innen snekkerarbeid, med NACE-kode 43.320 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Håndverker, vedlikehold, maling, snekring, murmester, flislegging, gravearbeid, utleie av arbeidskraft og renhold.
Hvem er daglig leder i Valdras Bygg AS?
Daglig leder i Valdras Bygg AS er Valdas Petrauskas, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Valdras Bygg AS?
Største aksjonær i Valdras Bygg AS er Valdas Petrauskas med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Valdras Bygg AS?
I 2025 omsatte Valdras Bygg AS for 6,91 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 29 241 kr.
Hvor solid er balansen til Valdras Bygg AS?
Egenkapitalen i Valdras Bygg AS var 351 460 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 16,5 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.