Velvet Recording AS
- Omsetning
- 1,5 mill
- +4 %
- Resultat
- 144 905
- 7 års regnskap
Om Velvet Recording AS
Velvet Recording AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Østfold, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Eldar Von Essen er daglig leder, og Eldar Von Essen er styreleder. I 2025 hadde Velvet Recording AS en omsetning på 1,53 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 144 905 kr. Egenkapitalen var 526 377 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Christer Lindahl Krogh med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Indre Østfold, og ett av 8 071 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Utleie av lokaler til innspilling av musikk, og det som naturlig hører med til dette.
Formål
Lysstudio og lydutleie.
API og MCPGET /company/913441966
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913441966" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913441966",
"name": "VELVET RECORDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.390",
"nace_desc": "Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "INDRE ØSTFOLD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913441966" })Spør AI-assistenten
Når ble Velvet Recording AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Indre Østfold holder Velvet Recording AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Velvet Recording AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4 % fra 2024 · +38,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,53 mill kr | 195 217 kr | 144 905 kr | 890 698 kr | 526 377 kr | 364 321 kr |
| 2024 | 1,47 mill kr | −184 430 kr | −208 174 kr | 714 435 kr | 381 472 kr | 332 963 kr |
| 2023 | 1,30 mill kr | 92 206 kr | 72 022 kr | 912 390 kr | 589 646 kr | 322 744 kr |
| 2022 | 1,18 mill kr | 27 702 kr | 21 739 kr | 541 463 kr | 517 625 kr | 23 838 kr |
| 2021 | 1,10 mill kr | 36 395 kr | 28 489 kr | 528 257 kr | 495 885 kr | 32 371 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913441966/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913441966/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913441966",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1527404,
"operating_profit": 195217,
"net_profit": 144905,
"equity": 526377,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1468532,
"operating_profit": -184430,
"net_profit": -208174,
"equity": 381472,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913441966" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Velvet Recording AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Velvet Recording AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Velvet Recording AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 29.03.2014Styre
2Sist endret 15.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 29.03.2014API og MCPGET /company/913441966/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913441966/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913441966",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913441966" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Velvet Recording AS?
Hvem er regnskapsfører for Velvet Recording AS?
List alle roller i Velvet Recording AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Lars Ivar Voldsdalhadde 45 %
- Christer Lindahl Krogh10 % → 50 %
- Eldar Von Essen45 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Christer Lindahl Krogh | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Eldar Von Essen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913441966/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913441966/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913441966",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913441966" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Velvet Recording AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Velvet Recording AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Velvet Recording AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Velvet Recording AS | BEDR | Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet | Indre Østfold | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.11.2022 | Signatur ↗ |
| 15.11.2022 | Styre ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913441966/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913441966/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913441966",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913441966" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Velvet Recording AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Velvet Recording AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Velvet Recording AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 59,1 % | 43,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,81 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 0,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,5 % | 9,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913441966/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913441966/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913441966",
"nace_code": "90.390",
"industry_count": 1401,
"revenue": { "value": 1527404, "percentile": 0.6287 },
"operating_margin": { "value": 0.1278, "percentile": 0.7441 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913441966" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Velvet Recording AS på i bransjen?
Hvor ligger Velvet Recording AS blant de 1401 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Velvet Recording AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Velvet Recording AS
Hvor stor er bransjen Velvet Recording AS tilhører?
Velvet Recording AS er ett av 56 selskaper innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Indre Østfold, og ett av 8 071 på landsbasis.
Hvor lenge har Velvet Recording AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Velvet Recording AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Er Velvet Recording AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Velvet Recording AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Velvet Recording AS?
Eldar Von Essen er registrert som daglig leder i Velvet Recording AS.
Hvem er største aksjonær i Velvet Recording AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Christer Lindahl Krogh største eier i Velvet Recording AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Eldar Von Essen med 50 %.
Går Velvet Recording AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,53 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 526 377 kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Velvet Recording AS?
Organisasjonsnummeret til Velvet Recording AS er 913 441 966. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 29.03.2014.
Hvilken regnskapsfører bruker Velvet Recording AS?
I Enhetsregisteret er Velvet Recording AS registrert med regnskapsfører Spydeberg Regnskapslag SA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.