R&u Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 46,5 mill
- +32,8 %
Om R&u Holding AS
R&u Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Ole Jørgen Smedsrud er styrets leder. I 2025 hadde R&u Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 46,46 mill kr. Egenkapitalen var 48,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Smedsrud Drift AS med 56,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 71 innen detaljhandel med klær i Sandefjord, og ett av 5 464 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Handel og investering av aksjer i andre selskaper.
API og MCPGET /company/913408616
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408616" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408616",
"name": "R&U HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913408616" })Spør AI-assistenten
Hvor i Sandefjord holder R&u Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er R&u Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver R&u Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −226 340 kr | 46,46 mill kr | 65,45 mill kr | 48,01 mill kr | 17,43 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −258 220 kr | 34,98 mill kr | 55,09 mill kr | 36,65 mill kr | 18,44 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −179 402 kr | 31,95 mill kr | 51,88 mill kr | 33,48 mill kr | 18,40 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −197 571 kr | 25,80 mill kr | 46,89 mill kr | 27,33 mill kr | 19,56 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −110 545 kr | 23,27 mill kr | 44,07 mill kr | 1,54 mill kr | 42,53 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1,6 mill kr
API og MCPGET /company/913408616/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408616/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408616",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -226340, "net_profit": 46460000, "equity": 48012471, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -258220, "net_profit": 34975000, "equity": 36652471, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913408616" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til R&u Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til R&u Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for R&u Holding AS per år.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 27.12.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2020Revisor
1Sist endret 27.11.2017API og MCPGET /company/913408616/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408616/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408616",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913408616" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har R&u Holding AS?
List alle roller i R&u Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i R&u Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 endret eierandel
- Lyngstad Invest1,9 % → 3,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Smedsrud Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 56,3 % | 169 020 |
| Fjeldbo Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,2 % | 51 630 |
| Gresvig Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,2 % | 51 630 |
| Otra Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 18 480 |
| Lyngstad Invest | Selskap | Ordinære aksjer | 3,1 % | 9 240 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913408616/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408616/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408616",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SMEDSRUD DRIFT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 56.34, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "FJELDBO HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 17.21,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913408616" })Spør AI-assistenten
Hvem eier R&u Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av R&u Holding AS eier Smedsrud Drift AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i R&u Holding AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av R&u Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/913408616/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408616/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408616",
"chain": [
{ "org_no": "989223984", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913408616", "owner_pct": 56.34, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913408616" })Spør AI-assistenten
Hvem eier R&u Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har R&u Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2024 | Styre ↗ |
| 3.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.12.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913408616/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408616/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408616",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-01-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913408616" })Spør AI-assistenten
Når ble R&u Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte R&u Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i R&u Holding AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:46.420 Engroshandel med klær og skotøy→47.710 Detaljhandel med klær
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 73,4 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,73 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 96,8 % | 5,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913408616/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408616/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408616",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2630,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913408616" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til R&u Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er R&u Holding AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?
Hvor solid er R&u Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
R&U HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| University AS | Sandefjord | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Russeservice AS | Sandefjord | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Redress AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om R&u Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som R&u Holding AS?
Det er registrert 5 464 selskaper i Norge innen detaljhandel med klær, hvorav 71 i Sandefjord.
Er R&u Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 106 andre selskaper i bransjen etablert.
Er R&u Holding AS et aktivt selskap?
R&u Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er R&u Holding AS?
R&u Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i R&u Holding AS?
Ole Jørgen Smedsrud er registrert som styreleder i R&u Holding AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i R&u Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Smedsrud Drift AS største eier i R&u Holding AS med 56,3 % av aksjene. Nest størst er Fjeldbo Holding AS med 17,2 %.
Hvilke datterselskaper har R&u Holding AS?
R&u Holding AS har 3 registrerte datterselskaper: University AS, Redress AS og Russeservice AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med R&u Holding AS?
I 2025 omsatte R&u Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 46,46 mill kr.
Hvor ligger R&u Holding AS?
Forretningsadressen til R&u Holding AS er Skolmar 32, 3232, SANDEFJORD i Sandefjord kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.