Svalinn Installation AS
- Omsetning
- 27,6 mill
- +14,5 %
- Resultat
- 367 492
- −69,5 %
- Ansatte
- 28
- +1 siden mars
Om Svalinn Installation AS
Svalinn Installation AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Namsos, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Jon Ove Høgden er daglig leder, og Egil Oddvard Hestvik er styreleder. Selskapet er ett av 27 innen snekkerarbeid i Namsos, og ett av 11 278 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Drive montasje av sandwichpaneler, annen entreprenørvirksomhet, utleie av ansatte til entreprenører, eie aksjer i andre selskaper og verdipapirer samt alt som står i forbindelse med det som er angitt foran, herunder deltakelse i andre selskaper med liknende formål.
AI-sammendrag
Omsetningen på 28 mrd... nei, 28 mill. kr (+14%) plasserer aktøren i topp 10% både på omsetning og antall ansatte i sin bransje, men resultatet på 367 000 kr og en egenkapital på kun 1 mill. kr av 10 mill. kr i eiendeler gir tynn margin og lav buffer. Som heleid datterselskap av morselskapet Svalinn AS er virksomheten avhengig av konsernstrukturen, og den høye gjelden på 9 mill. kr gjør den sårbar dersom prosjektinngangen i entreprenørmarkedet svikter.
API og MCPGET /company/913408586
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408586" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408586",
"name": "SVALINN INSTALLATION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 28,
"address": { "municipality": "NAMSOS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913408586" })Spør AI-assistenten
Hva driver Svalinn Installation AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Svalinn Installation AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Svalinn Installation AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +14,5 % fra 2024 · +121,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27,56 mill kr | 363 499 kr | 367 492 kr | 9,95 mill kr | 1,03 mill kr | 8,92 mill kr |
| 2024 | 24,07 mill kr | 1,42 mill kr | 1,20 mill kr | 8,39 mill kr | 1,02 mill kr | 7,37 mill kr |
| 2023 | 25,77 mill kr | 4,68 mill kr | 3,75 mill kr | 8,62 mill kr | 1,03 mill kr | 7,59 mill kr |
| 2022 | 17,46 mill kr | 2,51 mill kr | 1,97 mill kr | 5,35 mill kr | 30 000 kr | 5,32 mill kr |
| 2021 | 12,46 mill kr | 1,47 mill kr | 1,15 mill kr | 3,51 mill kr | 30 000 kr | 3,48 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 70 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 6,3 mill kr (63 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,7 mill kr (47 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 360 000 kr
API og MCPGET /company/913408586/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408586/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408586",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 27562359,
"operating_profit": 363499,
"net_profit": 367492,
"equity": 1030000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 24072166,
"operating_profit": 1420930,
"net_profit": 1204341,
"equity": 1019744,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913408586" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Svalinn Installation AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Svalinn Installation AS per år.
Hvordan har omsetningen til Svalinn Installation AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 10.10.2024Styre
2Sist endret 04.06.2024Revisor
1Sist endret 30.10.2020API og MCPGET /company/913408586/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408586/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408586",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913408586" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Svalinn Installation AS?
List alle roller i Svalinn Installation AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Svalinn Installation AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Svalinn AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913408586/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408586/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408586",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SVALINN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913408586" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Svalinn Installation AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Svalinn Installation AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Svalinn Installation AS eier Svalinn AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 2 flere eiere ↓Vis færre ↑
API og MCPGET /company/913408586/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408586/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408586",
"chain": [
{ "org_no": "829339692", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922030812", "owner_pct": 71.5, … },
{ "org_no": "977379415", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913408586" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Svalinn Installation AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Svalinn Installation AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Svalinn Installation AS | BEDR | Snekkerarbeid | Namsos | 28 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2024 | Daglig leder ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Styre ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2020 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913408586/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408586/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408586",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913408586" })Spør AI-assistenten
Når ble Svalinn Installation AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Svalinn Installation AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Svalinn Installation AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→28
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 70,0 % av driftsinntektene — 31,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 10,4 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 8,66 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,7 % | 17,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +14,5 % | -1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 984 369,964 kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 70,0 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 28,7 % | 14,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913408586/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913408586/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913408586",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2779,
"revenue": { "value": 27562359, "percentile": 0.9642 },
"operating_margin": { "value": 0.0132, "percentile": 0.4419 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913408586" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Svalinn Installation AS på i bransjen?
Hvor ligger Svalinn Installation AS blant de 2779 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Svalinn Installation AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Svalinn Installation AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Svalinn Installation AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Svalinn Installation AS?
Det er registrert 11 278 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 27 i Namsos.
Er Svalinn Installation AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 281 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Svalinn Installation AS i Enhetsregisteret?
Svalinn Installation AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Svalinn Installation AS?
Daglig leder i Svalinn Installation AS er Jon Ove Høgden, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Svalinn Installation AS?
Største aksjonær i Svalinn Installation AS er Svalinn AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Svalinn Installation AS?
I 2025 omsatte Svalinn Installation AS for 27,56 mill kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 367 492 kr.
Hvor ligger Svalinn Installation AS?
Forretningsadressen til Svalinn Installation AS er Sandosvegen 2, 7820, SPILLUM i Namsos kommune.
Er Svalinn Installation AS registrert i MVA-registeret?
Svalinn Installation AS er registrert i MVA-registeret (siden 2014) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.