Henningsvær Glass Studio AS
Org.nr 913376854
Om Henningsvær Glass Studio AS
Henningsvær Glass Studio AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågan, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Mette Paalgard er daglig leder, og Mette Paalgard er styreleder. I 2025 hadde Henningsvær Glass Studio AS en omsetning på 1,51 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 16 564 kr. Egenkapitalen var 386 069 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mette Paalgard med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 35 innen skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst i Vågan, og ett av 10 729 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Bare 4 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Produksjon og salg av glasskunst/kunsthåndverk/designprodukter.
Formål
Produksjon og salg av glasskunst, kunsthåndverk/designprodukter og tilhørende virksomhet, samt annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/913376854
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913376854" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913376854",
"name": "HENNINGSVÆR GLASS STUDIO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.120",
"nace_desc": "Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGAN", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913376854" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Henningsvær Glass Studio AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Henningsvær Glass Studio AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vågan holder Henningsvær Glass Studio AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,51 mill kr | 30 177 kr | 16 564 kr | 567 262 kr | 386 069 kr | 181 192 kr |
| 2024 | 1,60 mill kr | 175 318 kr | 142 471 kr | 567 484 kr | 369 505 kr | 197 979 kr |
| 2023 | 1,40 mill kr | 8 799 kr | −2 590 kr | 394 949 kr | 227 034 kr | 167 915 kr |
| 2022 | 1,23 mill kr | −68 420 kr | −69 469 kr | 525 992 kr | 229 625 kr | 296 367 kr |
| 2021 | 1,68 mill kr | 284 832 kr | 260 319 kr | 962 172 kr | 299 094 kr | 663 078 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 53 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913376854/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913376854/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913376854",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1507947, "operating_profit": 30177, "net_profit": 16564, "equity": 386069, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1604959,
"operating_profit": 175318,
"net_profit": 142471,
"equity": 369505,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913376854" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Henningsvær Glass Studio AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Henningsvær Glass Studio AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Henningsvær Glass Studio AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 17.09.2024Styre
1Sist endret 21.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 31.01.2024API og MCPGET /company/913376854/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913376854/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913376854",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913376854" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Henningsvær Glass Studio AS?
List alle roller i Henningsvær Glass Studio AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Henningsvær Glass Studio AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Heidi Kristiansenhadde 50 %
- Mette Paalgard50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mette Paalgard | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913376854/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913376854/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913376854",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913376854" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Henningsvær Glass Studio AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Henningsvær Glass Studio AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Henningsvær Glass Studio AS | BEDR | Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst | Vågan | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 21.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.7.2026 | Styre ↗ |
| 21.7.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2024 | Daglig leder ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913376854/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913376854/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913376854",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913376854" })Spør AI-assistenten
Når ble Henningsvær Glass Studio AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Henningsvær Glass Studio AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Henningsvær Glass Studio AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:23.130 Produksjon av emballasje og husholdningsartikler av glass og krystall→90.120 Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst
- Endring i roller og styre−Heidi Kristiansen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:KRISTIANSEN OG PAALGARD GLASS AS→HENNINGSVÆR GLASS STUDIO ASFormål:Drift av glassblåseri samt annet som natrulig hører til.→Produksjon og salg av glasskunst, kunsthåndverk/designprodukter og tilhørende virksomhet, samt annet som naturlig faller sammen med dette.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 68,1 % | 40,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,94 | 1,69 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,57 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,3 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913376854/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913376854/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913376854",
"nace_code": "90.120",
"industry_count": 428,
"revenue": { "value": 1507947, "percentile": 0.8521 },
"operating_margin": { "value": 0.02, "percentile": 0.5138 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913376854" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Henningsvær Glass Studio AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Henningsvær Glass Studio AS blant de største selskapene innen skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst?
Hvor solid er Henningsvær Glass Studio AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Henningsvær Glass Studio AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Henningsvær Glass Studio AS?
Det er registrert 10 729 selskaper i Norge innen skapende kunstnerisk virksomhet innenfor visuell kunst, hvorav 35 i Vågan.
Er Henningsvær Glass Studio AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 240 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Henningsvær Glass Studio AS i Enhetsregisteret?
Henningsvær Glass Studio AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Henningsvær Glass Studio AS?
Daglig leder i Henningsvær Glass Studio AS er Mette Paalgard, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Henningsvær Glass Studio AS?
Mette Paalgard er registrert som styreleder i Henningsvær Glass Studio AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Henningsvær Glass Studio AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mette Paalgard største eier i Henningsvær Glass Studio AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Henningsvær Glass Studio AS?
I 2025 omsatte Henningsvær Glass Studio AS for 1,51 mill kr, ned 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 16 564 kr.
Hvor solid er balansen til Henningsvær Glass Studio AS?
Egenkapitalen i Henningsvær Glass Studio AS var 386 069 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 68,1 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.