- Omsetning
- 11,1 mill
- +4,6 %
- Resultat
- 466 313
- +423,8 %
Om Nes Camping Jeløy AS
Nes Camping Jeløy AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. John Olof Solberg er styrets leder. Selskapet er ett av 4 innen drift av campingplasser i Moss, og ett av 1 128 i Norge. Det ble etablert samme år som 40 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Drift og investering i campingplass, utleie av fast eiendom samt andre tjenester som naturlig følger av dette.
AI-sammendrag
Heleid av UTFLUKT CAMPINVEST AS opererer campingplassen på Jeløy i et nisjesegment med begrenset konkurranse, og en egenkapitalandel på rundt 50% gir trygg finansiell rygg til sesongstyrt drift. Omsetningsveksten på 9% til 11 mill. kr plasserer selskapet blant de 10% største i bransjen, men marginen er knapp – et resultat på 89 000 kr antyder lite buffer mot sesongsvingninger eller uforutsette kostnader.
API og MCPGET /company/913369912
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913369912" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913369912",
"name": "NES CAMPING JELØY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913369912" })Spør AI-assistenten
Er Nes Camping Jeløy AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nes Camping Jeløy AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nes Camping Jeløy AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,6 % fra 2024 · +48,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,13 mill kr | 528 736 kr | 466 313 kr | 6,72 mill kr | 3,80 mill kr | 2,91 mill kr |
| 2024 | 10,64 mill kr | 41 041 kr | 89 021 kr | 8,33 mill kr | 3,90 mill kr | 4,43 mill kr |
| 2023 | 9,76 mill kr | −75 941 kr | −30 174 kr | 9,32 mill kr | 3,82 mill kr | 5,50 mill kr |
| 2022 | 8,14 mill kr | −143 229 kr | −109 871 kr | 7,27 mill kr | 3,85 mill kr | 3,42 mill kr |
| 2021 | 7,51 mill kr | 560 035 kr | 439 071 kr | 6,14 mill kr | 3,96 mill kr | 2,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2 mill kr (30 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,7 mill kr (40 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 570 000 kr
API og MCPGET /company/913369912/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913369912/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913369912",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11134070,
"operating_profit": 528736,
"net_profit": 466313,
"equity": 3800720,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10640326,
"operating_profit": 41041,
"net_profit": 89021,
"equity": 3900805,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913369912" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Nes Camping Jeløy AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nes Camping Jeløy AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nes Camping Jeløy AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 28.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 13.06.2023Revisor
1Sist endret 16.07.2015API og MCPGET /company/913369912/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913369912/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913369912",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913369912" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nes Camping Jeløy AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nes Camping Jeløy AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nes Camping Jeløy AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Naf Moss Og Omegn Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Utflukt Campinvest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 31 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913369912/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913369912/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913369912",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "UTFLUKT CAMPINVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913369912" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nes Camping Jeløy AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nes Camping Jeløy AS eier Utflukt Campinvest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nes Camping Jeløy AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Utflukt Campinvest AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/913369912/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913369912/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913369912",
"chain": [
{ "org_no": "927233576", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928177106", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "913369912", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913369912" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Nes Camping Jeløy AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nes Camping Jeløy AS?
Hvem eier Nes Camping Jeløy AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nes Camping Jeløy AS | BEDR | Drift av campingplasser | Moss | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2023 | Styre ↗ |
| 15.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913369912/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913369912/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913369912",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913369912" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nes Camping Jeløy AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nes Camping Jeløy AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Nes Camping Jeløy AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 83,1 % av driftsinntektene — 43,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,7 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 56,6 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,93 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,3 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,6 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,3 % | 6,1 % |
| Annen driftskostnad | 83,1 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 4,8 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913369912/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913369912/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913369912",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 11134070, "percentile": 0.9196 },
"operating_margin": { "value": 0.0475, "percentile": 0.3433 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913369912" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nes Camping Jeløy AS på i bransjen?
Hvor ligger Nes Camping Jeløy AS blant de 649 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nes Camping Jeløy AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nes Camping Jeløy AS
Hvor stor er bransjen Nes Camping Jeløy AS tilhører?
Nes Camping Jeløy AS er ett av 4 selskaper innen drift av campingplasser i Moss, og ett av 1 128 på landsbasis.
Hvor lenge har Nes Camping Jeløy AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nes Camping Jeløy AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Nes Camping Jeløy AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nes Camping Jeløy AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Nes Camping Jeløy AS?
Nes Camping Jeløy AS er registrert i bransjen Drift av campingplasser (næringskode 55.300). Registrert aktivitet: Drift og investering i campingplass, utleie av fast eiendom samt andre tjenester som naturlig følger av dette.
Hvem er største aksjonær i Nes Camping Jeløy AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Utflukt Campinvest AS største eier i Nes Camping Jeløy AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Nes Camping Jeløy AS for i 2025?
I 2025 omsatte Nes Camping Jeløy AS for 11,13 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 466 313 kr.
Hvor lønnsom er driften i Nes Camping Jeløy AS?
Driftsresultatet for 2025 var 528 736 kr (driftsmargin 4,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Nes Camping Jeløy AS til?
Nes Camping Jeløy AS holder til i Nesveien 520, 1514, MOSS, i Moss kommune i Østfold.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Nes Camping Jeløy AS?
I Enhetsregisteret er Nes Camping Jeløy AS registrert med regnskapsfører Azets Insight AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.