Luma Invest AS
- Omsetning
- 185 500
- +42,7 %
- Resultat
- 786 402
- +147 %
Om Luma Invest AS
Luma Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Kjersti Marthinsen er daglig leder, og Kjersti Marthinsen er styreleder. I 2025 hadde Luma Invest AS en omsetning på 185 500 kr, en økning på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 786 402 kr. Egenkapitalen var 4,26 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bengt-Johannes Lundberg med 43,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 364 innen andre egeninvesteringsselskaper i Asker, og ett av 13 763 i Norge. Det ble etablert samme år som 714 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Investering i aksjer, selskaper og eiendom og aktivitet som hører naturlig inn under dette. Konsulentvirksomhet innen regnskap og økonomi og innen global innkjøp og salg.
API og MCPGET /company/913357035
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913357035" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913357035",
"name": "LUMA INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913357035" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Luma Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Luma Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Asker holder Luma Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +42,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 185 500 kr | 179 211 kr | 786 402 kr | 4,51 mill kr | 4,26 mill kr | 242 202 kr |
| 2024 | 130 000 kr | 118 532 kr | 318 353 kr | 3,54 mill kr | 3,48 mill kr | 57 912 kr |
| 2023 | 20 000 kr | 17 185 kr | 16 283 kr | 3,16 mill kr | 3,16 mill kr | 2 398 kr |
| 2022 | 0 kr | −6 128 kr | −4 104 kr | 3,14 mill kr | 3,14 mill kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −4 212 kr | −3 676 kr | 3,15 mill kr | 3,15 mill kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 11 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913357035/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913357035/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913357035",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 185500,
"operating_profit": 179211,
"net_profit": 786402,
"equity": 4264664,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 130000,
"operating_profit": 118532,
"net_profit": 318353,
"equity": 3478262,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913357035" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Luma Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Luma Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Luma Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 12.03.2014Styre
2Sist endret 12.03.2014API og MCPGET /company/913357035/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913357035/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913357035",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913357035" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Luma Invest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Luma Invest AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Luma Invest AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Alvilde Marthinsen Lundberg13,3 %
- Bengt-Johannes Lundberg50 % → 43,3 %
- Kjersti Marthinsen50 % → 43,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bengt-Johannes Lundberg | Person | Ordinære aksjer | 43,3 % | 13 |
| Kjersti Marthinsen | Person | Ordinære aksjer | 43,3 % | 13 |
| Alvilde Marthinsen Lundberg | Person | Ordinære aksjer | 13,3 % | 4 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913357035/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913357035/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913357035",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913357035" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Luma Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Luma Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Luma Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Luma Invest AS | BEDR | Andre egeninvesteringsselskaper | Asker | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913357035/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913357035/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913357035",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913357035" })Spør AI-assistenten
Har Luma Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Luma Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Luma Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 94,6 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 9,04 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,4 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913357035/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913357035/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913357035",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": { "value": 185500, "percentile": 0.9083 },
"operating_margin": { "value": 0.9661, "percentile": 0.8601 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913357035" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Luma Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Luma Invest AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Luma Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
LUMA INVEST AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Baluba Invest AS | Asker | 50,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Balder Technology AS | Oslo | 17,7 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Disruptive Technologies ASA | Bærum | 0,1 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Airthings AS | Oslo | 0,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Pexip Holding ASA | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Firda AS | Oslo | 0,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Luma Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Luma Invest AS?
Det er registrert 13 763 selskaper i Norge innen andre egeninvesteringsselskaper, hvorav 364 i Asker.
Er Luma Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 41 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 714 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Luma Invest AS et aktivt selskap?
Luma Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Luma Invest AS?
Daglig leder i Luma Invest AS er Kjersti Marthinsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Luma Invest AS?
Kjersti Marthinsen er registrert som styreleder i Luma Invest AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Luma Invest AS?
Største aksjonær i Luma Invest AS er Bengt-Johannes Lundberg med 43,3 % av aksjene, fulgt av Kjersti Marthinsen (43,3 %) og Alvilde Marthinsen Lundberg (13,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Luma Invest AS?
I 2025 omsatte Luma Invest AS for 185 500 kr, opp 43 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 786 402 kr.
Hvor solid er balansen til Luma Invest AS?
Egenkapitalen i Luma Invest AS var 4,26 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 94,6 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.