Raglamyr Tannregulering AS
- Omsetning
- 15,2 mill
- +11,3 %
- Resultat
- 7,6 mill
- −3,6 %
- Ansatte
- 5
Om Raglamyr Tannregulering AS
Raglamyr Tannregulering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Bård Armand Berstad er styrets leder. I 2025 hadde Raglamyr Tannregulering AS en omsetning på 15,19 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 7,63 mill kr. Egenkapitalen var 16,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bård Armand Berstad med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 45 innen tannlegetjenester i Haugesund, og ett av 5 991 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Drive tannhelsevirksomhet, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/913267605
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913267605" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913267605",
"name": "RAGLAMYR TANNREGULERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913267605" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Raglamyr Tannregulering AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Raglamyr Tannregulering AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Raglamyr Tannregulering AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,3 % fra 2024 · +36 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,19 mill kr | 8,47 mill kr | 7,63 mill kr | 18,91 mill kr | 16,17 mill kr | 2,73 mill kr |
| 2024 | 13,64 mill kr | 7,55 mill kr | 7,91 mill kr | 15,83 mill kr | 13,54 mill kr | 2,29 mill kr |
| 2023 | 13,44 mill kr | 7,62 mill kr | 7,54 mill kr | 11,70 mill kr | 7,63 mill kr | 4,08 mill kr |
| 2022 | 11,32 mill kr | 6,33 mill kr | 4,33 mill kr | 8,79 mill kr | 4,39 mill kr | 4,40 mill kr |
| 2021 | 11,17 mill kr | 6,18 mill kr | 5,47 mill kr | 9,62 mill kr | 56 181 kr | 9,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 24 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913267605/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913267605/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913267605",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15186936,
"operating_profit": 8469446,
"net_profit": 7633373,
"equity": 16173418,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13643768,
"operating_profit": 7552820,
"net_profit": 7914440,
"equity": 13540045,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913267605" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Raglamyr Tannregulering AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Raglamyr Tannregulering AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Raglamyr Tannregulering AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 20.02.2014Regnskapsfører
1Sist endret 20.02.2014Revisor
1Sist endret 16.10.2025API og MCPGET /company/913267605/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913267605/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913267605",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913267605" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Raglamyr Tannregulering AS?
Hvem er regnskapsfører for Raglamyr Tannregulering AS?
List alle roller i Raglamyr Tannregulering AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bård Armand Berstad | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Marit Gramstad | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913267605/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913267605/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913267605",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913267605" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Raglamyr Tannregulering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Raglamyr Tannregulering AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Raglamyr Tannregulering AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Raglamyr Tannregulering AS | BEDR | Tannlegetjenester | Haugesund | 5 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2025 | Revisor ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913267605/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913267605/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913267605",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-16", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913267605" })Spør AI-assistenten
Når ble Raglamyr Tannregulering AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Raglamyr Tannregulering AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Raglamyr Tannregulering AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 24,4 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 55,8 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 50,3 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 85,5 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 6,73 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,2 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,3 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 3,04 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,9 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 24,4 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 12,4 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913267605/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913267605/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913267605",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 15186936, "percentile": 0.9435 },
"operating_margin": { "value": 0.5577, "percentile": 0.9354 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913267605" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Raglamyr Tannregulering AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Raglamyr Tannregulering AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Raglamyr Tannregulering AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+23 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Raglamyr Tannregulering AS
Hvor stor er bransjen Raglamyr Tannregulering AS tilhører?
Raglamyr Tannregulering AS er ett av 45 selskaper innen tannlegetjenester i Haugesund, og ett av 5 991 på landsbasis.
Hvor lenge har Raglamyr Tannregulering AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Raglamyr Tannregulering AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Raglamyr Tannregulering AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for tannlegetjenester er en driftsmargin på 12 %. Raglamyr Tannregulering AS lå på 55,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Raglamyr Tannregulering AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Raglamyr Tannregulering AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Raglamyr Tannregulering AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Raglamyr Tannregulering AS?
Største aksjonær i Raglamyr Tannregulering AS er Bård Armand Berstad med 50 % av aksjene, fulgt av Marit Gramstad (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Raglamyr Tannregulering AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 15,19 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 16,17 mill kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Raglamyr Tannregulering AS?
Raglamyr Tannregulering AS har org.nr 913 267 605 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.