Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ryfylketurer AS

Org.nr 913186818www.ryfylketurer.no
Omsetning
262 445
−38,9 %
Resultat
−622 267
7 års regnskap

Om Ryfylketurer AS

Ryfylketurer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Alf Sevild er daglig leder, og Alf Sevild er styreleder. I 2025 hadde Ryfylketurer AS en omsetning på 262 445 kr, en nedgang på 39 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 622 267 kr. Egenkapitalen var 174 953 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fartøy & Verktøy AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 366 innen oppføring av bygninger i Stavanger, og ett av 24 639 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet og formål

Vedlikehold av hus, hytter og båter. Båtutleie, formidling av transport med båt, samt salg og tilrettelegging av arrangementer på båt og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

API og MCPGET /company/913186818

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913186818" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913186818",
  "name": "RYFYLKETURER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "41.000",
  "nace_desc": "Oppføring av bygninger",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "913186818" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ryfylketurer AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Ryfylketurer AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Ryfylketurer AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −38,9 % fra 2024 · +263 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025262 445 kr−620 717 kr−622 267 kr11,87 mill kr174 953 kr11,70 mill kr
2024429 544 kr−698 344 kr−699 101 kr10,04 mill kr−1,20 mill kr11,24 mill kr
2023382 753 kr−1,42 mill kr−1,42 mill kr9,80 mill kr−503 680 kr10,30 mill kr
2022321 339 kr−895 220 kr−896 166 kr11,93 mill kr919 193 kr11,01 mill kr
202172 300 kr−1,31 mill kr−1,33 mill kr11,30 mill kr1,82 mill kr9,49 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler11,87 mill kr
Anleggsmidler79 %9,42 mill krOmløpsmidler21 %2,45 mill kr
Egenkapital og gjeld11,87 mill kr
Innskutt egenkapital64 %7,63 mill krOpptjent egenkapital-63 %−7,46 mill krKortsiktig gjeld99 %11,70 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader883 162 kr
Finansinntekter241 kr
Finanskostnader1 791 kr
Netto finans−1 550 kr
Ordinært resultat før skatt−622 267 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
10 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/913186818/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913186818/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913186818",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 262445,
      "operating_profit": -620717,
      "net_profit": -622267,
      "equity": 174953,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 429544,
      "operating_profit": -698344,
      "net_profit": -699101,
      "equity": -1202780,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "913186818" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ryfylketurer AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ryfylketurer AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Ryfylketurer AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 31.08.2015
Alf Sevild(f. 1963)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

1Sist endret 04.02.2019
Alf Sevild(f. 1963)
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 02.11.2026
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte november 2026
API og MCPGET /company/913186818/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913186818/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913186818",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "913186818" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Ryfylketurer AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Ryfylketurer AS?
  • List alle roller i Ryfylketurer AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 ute · 1 endret eierandel

Ut (2)

… og 1 flere

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Fartøy & Verktøy ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %2 100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/913186818/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913186818/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913186818",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "FARTØY & VERKTØY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "913186818" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Ryfylketurer AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Ryfylketurer AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Ryfylketurer AS eier Fartøy & Verktøy AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ryfylketurer ASBEDROppføring av bygningerStavanger−

Kunngjøringer27

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/913186818/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913186818/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913186818",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-06-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913186818" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Ryfylketurer AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Ryfylketurer AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Ryfylketurer AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT BUSINESS PARTNER PLUSS AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel1,5 %29,7 %
Likviditetsgrad0,211,30
Gjeldsgrad66,871,41
Egenkapitalrentabilitet-355,7 %11,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/913186818/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913186818/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913186818",
  "nace_code": "41.000",
  "industry_count": 12277,
  "revenue": { "value": 262445, "percentile": 0.2838 },
  "operating_margin": { "value": -2.3651, "percentile": 0.0229 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "913186818" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Ryfylketurer AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ryfylketurer AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Ryfylketurer AS blant de 12277 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

RYFYLKETURER AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Standard Lmtd ASStavanger100,0 %20152017Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Ryfylketurer AS

Hvor stor er bransjen Ryfylketurer AS tilhører?

Ryfylketurer AS er ett av 366 selskaper innen oppføring av bygninger i Stavanger, og ett av 24 639 på landsbasis.

Hvor lenge har Ryfylketurer AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Ryfylketurer AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.

Er Ryfylketurer AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ryfylketurer AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Ryfylketurer AS?

Ryfylketurer AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Vedlikehold av hus, hytter og båter.

Hvilken selskapsform har Ryfylketurer AS?

Organisasjonsformen til Ryfylketurer AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Ryfylketurer AS?

Alf Sevild er registrert som daglig leder i Ryfylketurer AS.

Hvilke eiere står bak Ryfylketurer AS?

Ryfylketurer AS eies i hovedsak av Fartøy & Verktøy AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Ryfylketurer AS med overskudd?

I 2025 omsatte Ryfylketurer AS for 262 445 kr, ned 39 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 622 267 kr.

Hvor solid er økonomien i Ryfylketurer AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Ryfylketurer AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilket org.nr har Ryfylketurer AS?

Organisasjonsnummeret til Ryfylketurer AS er 913 186 818. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 06.02.2014.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland