Malermesterfirma 2 Mestere AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- +7,5 %
- Resultat
- 401 100
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Malermesterfirma 2 Mestere AS
Malermesterfirma 2 Mestere AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Frank Dahlstrøm er daglig leder, og Frank Dahlstrøm er styreleder. Selskapet er ett av 783 innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malerfirma som selger malermestertjenester og alt som naturlig hører innunder dette.
Formål
Å selge malermestertjenester og alt som naturlig faller inn under dette samt investering og deltagelse i andre selskaper og annet som naturlig hører inn under dette.
AI-sammendrag
Solid omsetning og en over-gjennomsnittlig driftsmargin for en liten aktør i malerbransjen, men egenkapitalandelen på knappe 9% er markant lavere enn bransjegjennomsnittet og gjør selskapet sårbart ved uforutsette kostnader eller inntektssvikt. Eierskapet er likt fordelt og Frank Dahlstrøm styrer virksomheten tett som daglig leder og medeier, noe som gir operasjonell handlekraft men begrenset eierspredning. Med bare 5 ansatte og høy gjeldsgrad hviler mye av stabiliteten på kontinuerlig oppdragstilgang i et konkurranseintensivt marked.
API og MCPGET /company/913169921
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913169921" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913169921",
"name": "MALERMESTERFIRMA 2 MESTERE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913169921" })Spør AI-assistenten
Når ble Malermesterfirma 2 Mestere AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Malermesterfirma 2 Mestere AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Malermesterfirma 2 Mestere AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,5 % fra 2024 · +19,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,03 mill kr | 400 934 kr | 401 100 kr | 1,01 mill kr | 91 435 kr | 915 684 kr |
| 2024 | 4,68 mill kr | −654 589 kr | −657 587 kr | 499 195 kr | −309 665 kr | 808 859 kr |
| 2023 | 5,83 mill kr | −359 737 kr | −358 600 kr | 1,79 mill kr | 347 923 kr | 1,44 mill kr |
| 2022 | 5,79 mill kr | −65 387 kr | −66 745 kr | 2,22 mill kr | 706 523 kr | 1,51 mill kr |
| 2021 | 4,19 mill kr | 984 073 kr | 823 206 kr | 1,88 mill kr | 773 268 kr | 1,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 66 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913169921/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913169921/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913169921",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 5027569, "operating_profit": 400934, "net_profit": 401100, "equity": 91435, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4677247,
"operating_profit": -654589,
"net_profit": -657587,
"equity": -309665,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913169921" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malermesterfirma 2 Mestere AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malermesterfirma 2 Mestere AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Malermesterfirma 2 Mestere AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 03.02.2014Styre
3Sist endret 03.02.2014Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025API og MCPGET /company/913169921/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913169921/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913169921",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913169921" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Malermesterfirma 2 Mestere AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Malermesterfirma 2 Mestere AS?
List alle roller i Malermesterfirma 2 Mestere AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Frank Dahlstrøm | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Hatif Abazi | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913169921/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913169921/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913169921",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913169921" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malermesterfirma 2 Mestere AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Malermesterfirma 2 Mestere AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Malermesterfirma 2 Mestere AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermesterfirma 2 Mestere AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Oslo | 5 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913169921/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913169921/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913169921",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913169921" })Spør AI-assistenten
Når leverte Malermesterfirma 2 Mestere AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Malermesterfirma 2 Mestere AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malermesterfirma 2 Mestere AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 65,5 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,0 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 8,0 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 10,01 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 438,7 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,5 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,01 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,0 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 65,5 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 14,3 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913169921/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913169921/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913169921",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 5027569, "percentile": 0.6838 },
"operating_margin": { "value": 0.0797, "percentile": 0.6526 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913169921" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Malermesterfirma 2 Mestere AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malermesterfirma 2 Mestere AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Malermesterfirma 2 Mestere AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Malermesterfirma 2 Mestere AS
Hvor stor er bransjen Malermesterfirma 2 Mestere AS tilhører?
Malermesterfirma 2 Mestere AS er ett av 783 selskaper innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Malermesterfirma 2 Mestere AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malermesterfirma 2 Mestere AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Malermesterfirma 2 Mestere AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malermesterfirma 2 Mestere AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Malermesterfirma 2 Mestere AS?
Frank Dahlstrøm er registrert som daglig leder i Malermesterfirma 2 Mestere AS.
Hvem er største aksjonær i Malermesterfirma 2 Mestere AS?
Største aksjonær i Malermesterfirma 2 Mestere AS er Frank Dahlstrøm med 50 % av aksjene, fulgt av Hatif Abazi (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Malermesterfirma 2 Mestere AS for i 2025?
Malermesterfirma 2 Mestere AS hadde i 2025 en omsetning på 5,03 mill kr og et overskudd på 401 100 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Malermesterfirma 2 Mestere AS?
Driftsresultatet for 2025 var 400 934 kr (driftsmargin 8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Malermesterfirma 2 Mestere AS til?
Malermesterfirma 2 Mestere AS holder til i Kongsveien 94, 1177, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.