Tannlege Anders Ravndal AS
- Omsetning
- 4,8 mill
- +5,3 %
- Resultat
- 1,8 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 6
- +1 siden mars
Om Tannlege Anders Ravndal AS
Tannlege Anders Ravndal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Anders Ravndal er daglig leder, og Anders Ravndal er styreleder. Selskapet er ett av 5 990 i Norge innen tannlegetjenester. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannlege
Formål
Tannlege, tannhelse og andre prudukter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
AI-sammendrag
Toppresultat i driftsmargin blant sammenlignbare tannlegevirksomheter viser at eneeierdrevne praksisen løper svært lønnsomt til tross for få ansatte. Solid egenkapitalandel og lav gjeldsgrad gir god buffer, mens 100% eierskap hos daglig leder selv sikrer rask og udelt beslutningsmyndighet.
API og MCPGET /company/913074572
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913074572" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913074572",
"name": "TANNLEGE ANDERS RAVNDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "LUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913074572" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tannlege Anders Ravndal AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tannlege Anders Ravndal AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lund holder Tannlege Anders Ravndal AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,3 % fra 2024 · +20,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,81 mill kr | 1,71 mill kr | 1,78 mill kr | 2,45 mill kr | 1,83 mill kr | 619 437 kr |
| 2024 | 4,57 mill kr | −1,47 mill kr | −1,43 mill kr | 2,96 mill kr | 2,46 mill kr | 502 133 kr |
| 2023 | 4,30 mill kr | 1,98 mill kr | 1,76 mill kr | 5,63 mill kr | 4,79 mill kr | 840 967 kr |
| 2022 | 3,91 mill kr | 1,71 mill kr | 1,26 mill kr | 4,86 mill kr | 4,07 mill kr | 788 619 kr |
| 2021 | 4,01 mill kr | 1,79 mill kr | 1,44 mill kr | 3,63 mill kr | 2,91 mill kr | 715 048 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913074572/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913074572/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913074572",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4813539,
"operating_profit": 1706244,
"net_profit": 1777790,
"equity": 1834788,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4570304,
"operating_profit": -1469788,
"net_profit": -1428620,
"equity": 2456999,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913074572" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tannlege Anders Ravndal AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Anders Ravndal AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlege Anders Ravndal AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 20.01.2014Styre
2Sist endret 20.01.2014API og MCPGET /company/913074572/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913074572/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913074572",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913074572" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tannlege Anders Ravndal AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tannlege Anders Ravndal AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tannlege Anders Ravndal AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anders Ravndal | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913074572/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913074572/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913074572",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913074572" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Anders Ravndal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlege Anders Ravndal AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Anders Ravndal AS | BEDR | Tannlegetjenester | Lund | 6 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2017 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913074572/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913074572/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913074572",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913074572" })Spør AI-assistenten
Har Tannlege Anders Ravndal AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Anders Ravndal AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlege Anders Ravndal AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 11,8 % av driftsinntektene — 9,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 35,4 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 36,9 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 74,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,45 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 96,9 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,3 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 802 256,5 kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,9 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 40,8 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 11,8 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913074572/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913074572/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913074572",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 4813539, "percentile": 0.6617 },
"operating_margin": { "value": 0.3545, "percentile": 0.8424 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913074572" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tannlege Anders Ravndal AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Anders Ravndal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tannlege Anders Ravndal AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Investeringer
TANNLEGE ANDERS RAVNDAL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Equinor ASA | Stavanger | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Lund
+616 til i Lund →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Tannlege Anders Ravndal AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tannlege Anders Ravndal AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester.
Er Tannlege Anders Ravndal AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 162 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Tannlege Anders Ravndal AS bedre enn andre i bransjen?
Tannlege Anders Ravndal AS hadde en driftsmargin på 35,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 12 % for tannlegetjenester.
Hva er statusen til Tannlege Anders Ravndal AS?
Tannlege Anders Ravndal AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Tannlege Anders Ravndal AS?
Daglig leder i Tannlege Anders Ravndal AS er Anders Ravndal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Tannlege Anders Ravndal AS?
Største aksjonær i Tannlege Anders Ravndal AS er Anders Ravndal med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Tannlege Anders Ravndal AS?
I 2025 omsatte Tannlege Anders Ravndal AS for 4,81 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,78 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Tannlege Anders Ravndal AS?
I 2025 hadde Tannlege Anders Ravndal AS et driftsresultat på 1,71 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 35,4 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.