Inderøy Landhandleri AS
- Omsetning
- 4,5 mill
- +5,7 %
- Resultat
- 384 799
- +252,1 %
Om Inderøy Landhandleri AS
Inderøy Landhandleri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Inderøy, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Gøril Hastad-Nelson er styrets leder. I 2025 hadde Inderøy Landhandleri AS en omsetning på 4,53 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 384 799 kr. Egenkapitalen var 3,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gøril Hastad-Nelson med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med klær i Inderøy, og ett av 5 464 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Butikkhandel med klær. Drift av restaurant/kafe.
Formål
Drift av landhandlerli med handel av interiør, klær og gaveartikler, drift av cafe og pub samt investering i aksjer og fast eiendom.
API og MCPGET /company/913039343
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913039343" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913039343",
"name": "INDERØY LANDHANDLERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": null,
"address": { "municipality": "INDERØY", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913039343" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Inderøy Landhandleri AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Inderøy Landhandleri AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Inderøy Landhandleri AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,7 % fra 2024 · +108,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,53 mill kr | 535 657 kr | 384 799 kr | 4,21 mill kr | 3,02 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2024 | 4,28 mill kr | 179 703 kr | 109 273 kr | 4,01 mill kr | 2,64 mill kr | 1,38 mill kr |
| 2023 | 4,16 mill kr | 535 246 kr | 382 771 kr | 3,84 mill kr | 2,53 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −32 kr | −76 kr | 2,35 mill kr | 1,60 mill kr | 749 732 kr |
| 2021 | 2,17 mill kr | 2,17 mill kr | 1,69 mill kr | 2,52 mill kr | 1,77 mill kr | 751 281 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913039343/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913039343/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913039343",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4525916,
"operating_profit": 535657,
"net_profit": 384799,
"equity": 3022451,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4282970,
"operating_profit": 179703,
"net_profit": 109273,
"equity": 2637652,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913039343" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Inderøy Landhandleri AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Inderøy Landhandleri AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Inderøy Landhandleri AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 07.01.2014Regnskapsfører
1Sist endret 28.02.2024API og MCPGET /company/913039343/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913039343/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913039343",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913039343" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Inderøy Landhandleri AS?
Hvem er regnskapsfører for Inderøy Landhandleri AS?
List alle roller i Inderøy Landhandleri AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gøril Hastad-Nelson | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913039343/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913039343/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913039343",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913039343" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Inderøy Landhandleri AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Inderøy Landhandleri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Inderøy Landhandleri AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Inderøy | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 23.12.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 7.11.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913039343/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913039343/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913039343",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913039343" })Spør AI-assistenten
Når leverte Inderøy Landhandleri AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Inderøy Landhandleri AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Inderøy Landhandleri AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 47,5 % av driftsinntektene — 5,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,8 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 8,5 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 71,8 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 5,18 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,39 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,7 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,7 % | +3,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,5 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 18,8 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 18,8 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913039343/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913039343/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913039343",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2630,
"revenue": { "value": 4525916, "percentile": 0.6479 },
"operating_margin": { "value": 0.1184, "percentile": 0.8365 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913039343" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Inderøy Landhandleri AS blant de 2630 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Inderøy Landhandleri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Inderøy Landhandleri AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?
Lignende selskaper
AIOgså i Inderøy
1 000+ til i Inderøy →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Inderøy Landhandleri AS
Hvor stor er bransjen Inderøy Landhandleri AS tilhører?
Inderøy Landhandleri AS er ett av 4 selskaper innen detaljhandel med klær i Inderøy, og ett av 5 464 på landsbasis.
Hvor lenge har Inderøy Landhandleri AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Inderøy Landhandleri AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Inderøy Landhandleri AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Inderøy Landhandleri AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Inderøy Landhandleri AS?
Organisasjonsformen til Inderøy Landhandleri AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Inderøy Landhandleri AS?
Inderøy Landhandleri AS eies i hovedsak av Gøril Hastad-Nelson (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Inderøy Landhandleri AS for i 2025?
Inderøy Landhandleri AS hadde i 2025 en omsetning på 4,53 mill kr og et overskudd på 384 799 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Inderøy Landhandleri AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Inderøy Landhandleri AS en egenkapital på 3,02 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 71,8 %.
Er Inderøy Landhandleri AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.