Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS

Org.nr 913027922

www.statles.no

Om Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS

Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestvågøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Ottar Bjørn Statle er daglig leder, og Ottar Bjørn Statle er styreleder. I 2025 hadde Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS en omsetning på 18,30 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 417 066 kr. Egenkapitalen var 3,34 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ottar Statle Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 30 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Vestvågøy, og ett av 2 041 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Drift av reiselivsanlegg med restaurant.

Formål

Drift av reiselivsanlegg og konferansesenter, samt hva som naturlig følger herav, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler8,39 mill kr
Anleggsmidler35 %2,95 mill krOmløpsmidler65 %5,44 mill kr
Egenkapital og gjeld8,39 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 krOpptjent egenkapital39 %3,24 mill krKortsiktig gjeld60 %5,05 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader17,89 mill kr
Finansinntekter211 110 kr
Finanskostnader3 065 kr
Netto finans208 045 kr
Ordinært resultat før skatt620 831 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202518,30 mill kr412 785 kr417 066 kr8,39 mill kr3,34 mill kr5,05 mill kr
202417,48 mill kr1,41 mill kr1,19 mill kr7,26 mill kr2,93 mill kr4,33 mill kr
202316,08 mill kr1,63 mill kr1,44 mill kr7,73 mill kr1,74 mill kr6,00 mill kr
202213,87 mill kr−31 439 kr46 261 kr7,68 mill kr296 928 kr7,38 mill kr
20218,85 mill kr−238 944 kr−12 718 kr10,16 mill kr250 667 kr9,91 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 06.01.2014
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 15.06.2017
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 06.01.2014
Revisor
repr. LOFOTREVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ottar Statle Holding ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Statles Rorbu- Og Konferansesenter ASBEDRDrift av vandrerhjem og ferieleiligheterVestvågøy10

Kunngjøringer15

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:12→10
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:11→12
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:9→11
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 44,8 % av driftsinntektene — 18,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin2,3 %5,4 %
Resultatmargin2,3 %0,9 %
Egenkapitalandel39,8 %31,4 %
Likviditetsgrad1,081,52
Gjeldsgrad1,511,05
Egenkapitalrentabilitet12,5 %1,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+4,7 %+6,8 %
Omsetning per ansatt1,83 mill kr613 944,9 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad8,8 %15,6 %
Lønnskostnad44,8 %26,5 %
Annen driftskostnad42,5 %37,7 %
Avskrivninger1,7 %4,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS

Hvor stor er bransjen Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS tilhører?

Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS er ett av 30 selskaper innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Vestvågøy, og ett av 2 041 på landsbasis.

Hvor lenge har Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for drift av vandrerhjem og ferieleiligheter er en driftsmargin på 5,4 %. Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS lå på 2,3 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS?

Ottar Bjørn Statle er registrert som daglig leder i Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS.

Hvem eier Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ottar Statle Holding AS største eier i Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS med 100 % av aksjene.

Går Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS med overskudd?

I 2025 omsatte Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS for 18,30 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 417 066 kr.

Hvor mye egenkapital har Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Statles Rorbu- Og Konferansesenter AS en egenkapital på 3,34 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 39,8 %.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Nordland