- Omsetning
- 11,7 mill
- 2024
- Resultat
- −205 944
- 6 års regnskap
Om Gravassryggen AS
Gravassryggen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Eigersund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. I 2024 hadde Gravassryggen AS en omsetning på 11,66 mill kr, en økning på 7721 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 205 944 kr. Egenkapitalen var 58 365 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Bertelsen & Garpestad AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen oppføring av bygninger i Eigersund, og ett av 24 639 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring av fritidsboliger.
Formål
Utvikling, investering og salg samt drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/913016203
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913016203" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913016203",
"name": "GRAVASSRYGGEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EIGERSUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913016203" })Spør AI-assistenten
Er Gravassryggen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gravassryggen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gravassryggen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +7 721,4 % fra 2023 · −25,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 11,66 mill kr | −268 384 kr | −205 944 kr | 9,01 mill kr | 58 365 kr | 8,95 mill kr |
| 2023 | −152 987 kr | −1,13 mill kr | −878 830 kr | 17,01 mill kr | 264 309 kr | 16,75 mill kr |
| 2022 | 17,08 mill kr | −1,61 mill kr | −1,25 mill kr | 16,16 mill kr | −156 862 kr | 16,31 mill kr |
| 2021 | 11,21 mill kr | −499 941 kr | −398 768 kr | 18,10 mill kr | 1,10 mill kr | 17,00 mill kr |
| 2020 | 15,74 mill kr | 666 738 kr | 474 018 kr | 22,18 mill kr | 1,49 mill kr | 20,69 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/913016203/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913016203/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913016203",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 11659685,
"operating_profit": -268384,
"net_profit": -205944,
"equity": 58365,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": -152987,
"operating_profit": -1126705,
"net_profit": -878830,
"equity": 264309,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913016203" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Gravassryggen AS fra 2023 til 2024?
Hvor stort underskudd hadde Gravassryggen AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gravassryggen AS de siste årene.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 28.04.2026API og MCPGET /company/913016203/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913016203/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913016203",
"roles": [
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913016203" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gravassryggen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gravassryggen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Kvelluren Holding AShadde 10 %
- Bertelsen & Garpestad AS40 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bertelsen & Garpestad AS | Selskap | B-aksjer | 50,0 % | 50 |
| Sirdal Hytter Og Hus AS | Selskap | A-aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913016203/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913016203/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913016203",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BERTELSEN & GARPESTAD AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "SIRDAL HYTTER OG HUS AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913016203" })Spør AI-assistenten
Er Gravassryggen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Gravassryggen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gravassryggen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gravassryggen AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Eigersund | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.10.2026 | Manglende roller ↗ |
| 1.9.2026 | Revisor ↗ |
| 28.4.2026 | Styre ↗ |
| 27.4.2026 | Styre ↗ |
| 26.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2024 | Kapital ↗ |
| 19.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913016203/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913016203/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913016203",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-08", "type": "Manglende roller", … },
{ "dato": "2026-09-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913016203" })Spør AI-assistenten
Har Gravassryggen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Gravassryggen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gravassryggen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−BDO AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−Øyvind Langemyr(Styrets leder)
- Endring i roller og styre−Cathrine Godal Brunvoll(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 11,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,3 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -1,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 0,6 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 89,33 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 153,42 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -352,9 % | 11,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 36,6 % | 47,9 % |
| Annen driftskostnad | 0,1 % | 11,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913016203/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913016203/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913016203",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12283,
"revenue": { "value": 11659685, "percentile": 0.8143 },
"operating_margin": { "value": -0.023, "percentile": 0.2795 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913016203" })Spør AI-assistenten
Er Gravassryggen AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Gravassryggen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gravassryggen AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Gravassryggen AS
Hvor stor er bransjen Gravassryggen AS tilhører?
Gravassryggen AS er ett av 56 selskaper innen oppføring av bygninger i Eigersund, og ett av 24 639 på landsbasis.
Hvor lenge har Gravassryggen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gravassryggen AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Gravassryggen AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. Gravassryggen AS lå på −2,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Gravassryggen AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gravassryggen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Gravassryggen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bertelsen & Garpestad AS største eier i Gravassryggen AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Sirdal Hytter Og Hus AS med 50 %.
Går Gravassryggen AS med overskudd?
I 2024 omsatte Gravassryggen AS for 11,66 mill kr, opp 7721 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 205 944 kr.
Hvor lønnsom er driften i Gravassryggen AS?
Driftsresultatet for 2024 var −268 384 kr (driftsmargin −2,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.