Sias Rubro AS
- Omsetning
- 1,0 mill
- +53,3 %
- Resultat
- 517 641
- +12 637,2 %
Om Sias Rubro AS
Sias Rubro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Yunlin Zhan er styrets leder. I 2025 hadde Sias Rubro AS en omsetning på 1,03 mill kr, en økning på 53 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 517 641 kr. Egenkapitalen var −324 183 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norsund Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 004 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Fredrikstad, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, forvaltning, utleie og salg av fast eiendom eller annen virksomhet som naturlig hører inn under dette, samt deltagelse i selskaper med tilsvarende virksomhet.
API og MCPGET /company/912992985
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912992985" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912992985",
"name": "SIAS RUBRO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912992985" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sias Rubro AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sias Rubro AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sias Rubro AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +53,3 % fra 2024 · +5 040,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,03 mill kr | 665 982 kr | 517 641 kr | 8,77 mill kr | −324 183 kr | 9,10 mill kr |
| 2024 | 670 476 kr | 11 484 kr | 4 064 kr | 8,64 mill kr | −1,03 mill kr | 9,67 mill kr |
| 2023 | 797 970 kr | −4 831 kr | −14 863 kr | 8,93 mill kr | −845 888 kr | 9,77 mill kr |
| 2022 | 425 025 kr | −995 061 kr | −782 057 kr | 11,34 mill kr | −831 025 kr | 12,17 mill kr |
| 2021 | 20 000 kr | −1,69 mill kr | −1,32 mill kr | 9,97 mill kr | −48 968 kr | 10,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 330 000 kr (4 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 7,5 mill kr (85 % av balansen)
API og MCPGET /company/912992985/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912992985/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912992985",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1028080,
"operating_profit": 665982,
"net_profit": 517641,
"equity": -324183,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 670476, "operating_profit": 11484, "net_profit": 4064, "equity": -1030592, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912992985" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Sias Rubro AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sias Rubro AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sias Rubro AS per år.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 12.02.2019API og MCPGET /company/912992985/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912992985/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912992985",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912992985" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sias Rubro AS?
List alle roller i Sias Rubro AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Norsund Gruppen AS100 %
- Freyja Oslo AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norsund Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 42 489 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912992985/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912992985/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912992985",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORSUND GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912992985" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sias Rubro AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sias Rubro AS eier Norsund Gruppen AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sias Rubro AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norsund Gruppen AS
19 selskaperAPI og MCPGET /company/912992985/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912992985/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912992985",
"chain": [
{ "org_no": "919740124", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912992985", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912992985" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sias Rubro AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sias Rubro AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sias Rubro AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Fredrikstad | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912992985/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912992985/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912992985",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912992985" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sias Rubro AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sias Rubro AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sias Rubro AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -3,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,61 | 1,76 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912992985/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912992985/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912992985",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 1028080, "percentile": 0.6158 },
"operating_margin": { "value": 0.6478, "percentile": 0.7603 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912992985" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sias Rubro AS på i bransjen?
Hvor ligger Sias Rubro AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sias Rubro AS sammenlignet med andre i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Sias Rubro AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| NORDCARE ↗ | 202103798 | 317350 | Registrert | 22.3.2031 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 4 tilVis færre
Ofte spurt om Sias Rubro AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sias Rubro AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 004 i Fredrikstad.
Er Sias Rubro AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 49 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 134 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Sias Rubro AS i Enhetsregisteret?
Sias Rubro AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Sias Rubro AS?
Sias Rubro AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Sias Rubro AS?
Største aksjonær i Sias Rubro AS er Norsund Gruppen AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Sias Rubro AS en del av et konsern?
Sias Rubro AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Norsund Gruppen AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Sias Rubro AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,03 mill kr, opp 53 % fra 2024. Egenkapitalen var −324 183 kr ved årsslutt.
Er Sias Rubro AS registrert i MVA-registeret?
Sias Rubro AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Har Sias Rubro AS revisor?
Sias Rubro AS har fravalgt revisjon (registrert 03.10.2019). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.