Mission Alliance Holding AS
- Omsetning
- 26 761
- +6,3 %
- Resultat
- 44,7 mill
- 6 års regnskap
Om Mission Alliance Holding AS
Mission Alliance Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hægebostad, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Dag Arild Valand er styrets leder. I 2024 hadde Mission Alliance Holding AS en omsetning på 26 761 kr, en økning på 6 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 44,74 mill kr. Egenkapitalen var 98,83 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Dag Arild Valand med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen grunnarbeid i Hægebostad, og ett av 12 733 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Investeringsselskap i teknologibaserte selskaper. I tillegg vil selskapet kunne drive med konsulentvirksomhet innen ulike tekniske fag.
Formål
Investeringsselskap i teknologibaserte selskaper. Hovedfokuset er selskaper basert på ny teknologi. Videre kan selskapet selv investere i, og utvikle, ny teknologi, samt investere i utvikling og utarbeidelse av patenter basert på ny teknologi. Selskapet skal også kunne selge egne konsulenttjenester, samt entreprenørvirksomhet og utleie av maskiner og utstyr.
API og MCPGET /company/912892263
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912892263" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912892263",
"name": "MISSION ALLIANCE HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HÆGEBOSTAD", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912892263" })Spør AI-assistenten
Hvor i Hægebostad holder Mission Alliance Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mission Alliance Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mission Alliance Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +6,3 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 26 761 kr | −6,02 mill kr | 44,74 mill kr | 108,16 mill kr | 98,83 mill kr | 9,33 mill kr |
| 2023 | 25 167 kr | −3,51 mill kr | −1,41 mill kr | 53,15 mill kr | 52,57 mill kr | 579 246 kr |
| 2022 | 803 537 kr | −1,65 mill kr | 30,38 mill kr | 59,92 mill kr | 59,86 mill kr | 68 652 kr |
| 2021 | 406 175 kr | −1,81 mill kr | −4,08 mill kr | 47,91 mill kr | 32,37 mill kr | 15,54 mill kr |
| 2020 | 0 kr | −1,17 mill kr | 55,36 mill kr | 61,33 mill kr | 40,31 mill kr | 21,03 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 27 prosent av eiendelene ved utgangen av 2024, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912892263/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912892263/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912892263",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 26761,
"operating_profit": -6020491,
"net_profit": 44738458,
"equity": 98832366,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 25167,
"operating_profit": -3514305,
"net_profit": -1406604,
"equity": 52568817,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912892263" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mission Alliance Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mission Alliance Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mission Alliance Holding AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Roller og styre4
Styre
1Sist endret 17.12.2013Regnskapsfører
2Sist endret 17.02.2022Revisor
1Sist endret 28.02.2022API og MCPGET /company/912892263/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912892263/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912892263",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912892263" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mission Alliance Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mission Alliance Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Mission Alliance Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dag Arild Valand | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912892263/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912892263/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912892263",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912892263" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mission Alliance Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mission Alliance Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Mission Alliance Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/912892263/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912892263/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912892263",
"chain": [
{ "org_no": "912892263", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912892263" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Mission Alliance Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mission Alliance Holding AS | BEDR | Grunnarbeid | Hægebostad | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 5.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.2.2022 | Revisor ↗ |
| 23.2.2022 | Manglende roller ↗ |
| 21.12.2021 | Revisor ↗ |
| 22.11.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912892263/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912892263/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912892263",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-05", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912892263" })Spør AI-assistenten
Når ble Mission Alliance Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mission Alliance Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mission Alliance Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:00.000 Uoppgitt→43.120 Grunnarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,4 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,18 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,3 % | 8,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912892263/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912892263/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912892263",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 26761, "percentile": 0.1681 },
"operating_margin": { "value": -224.9726, "percentile": 0 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912892263" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mission Alliance Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Mission Alliance Holding AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mission Alliance Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
MISSION ALLIANCE HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nordic Maskiner AS | Hægebostad | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Mission Alliance Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mission Alliance Holding AS?
Det er registrert 12 733 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 36 i Hægebostad.
Er Mission Alliance Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 354 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Mission Alliance Holding AS i Enhetsregisteret?
Mission Alliance Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Mission Alliance Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Mission Alliance Holding AS?
Største aksjonær i Mission Alliance Holding AS er Dag Arild Valand med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Mission Alliance Holding AS?
Mission Alliance Holding AS har 1 registrert datterselskap: Nordic Maskiner AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Mission Alliance Holding AS?
I 2024 omsatte Mission Alliance Holding AS for 26 761 kr, opp 6 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 44,74 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Mission Alliance Holding AS?
I 2024 hadde Mission Alliance Holding AS et driftsresultat på −6,02 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Mission Alliance Holding AS?
Mission Alliance Holding AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.