Brumunddal Ullvarefabrikk AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- −12,2 %
- Resultat
- 38 227
- −9,7 %
Om Brumunddal Ullvarefabrikk AS
Brumunddal Ullvarefabrikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av husholdningstekstiler og innredningsvarer i stoff klare til bruk. Virksomheten ble stiftet i 1973 og har vært i drift i 53 år. Sveinung Høgetveit er daglig leder, og Sveinung Høgetveit er styreleder. I 2025 hadde Brumunddal Ullvarefabrikk AS en omsetning på 2,41 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 38 227 kr. Egenkapitalen var 3,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sveinung Høgetveit med 65,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen produksjon av husholdningstekstiler og innredningsvarer i stoff klare til bruk i Ringsaker, og ett av 163 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Drive produksjon og handel.
API og MCPGET /company/912891720
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912891720" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912891720",
"name": "BRUMUNDDAL ULLVAREFABRIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "13.920",
"nace_desc": "Produksjon av husholdningstekstiler og innredningsvarer i stoff klare til bruk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912891720" })Spør AI-assistenten
Er Brumunddal Ullvarefabrikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Brumunddal Ullvarefabrikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Brumunddal Ullvarefabrikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,2 % fra 2024 · −33,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,41 mill kr | −62 589 kr | 38 227 kr | 3,75 mill kr | 3,49 mill kr | 255 388 kr |
| 2024 | 2,74 mill kr | −48 927 kr | 42 314 kr | 3,73 mill kr | 3,46 mill kr | 276 000 kr |
| 2023 | 2,84 mill kr | −44 275 kr | 10 569 kr | 3,73 mill kr | 3,41 mill kr | 311 450 kr |
| 2022 | 3,63 mill kr | 113 513 kr | 64 813 kr | 5,32 mill kr | 3,40 mill kr | 1,92 mill kr |
| 2021 | 3,61 mill kr | 77 268 kr | 29 202 kr | 5,27 mill kr | 3,34 mill kr | 1,93 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 74 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912891720/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912891720/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912891720",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2409574,
"operating_profit": -62589,
"net_profit": 38227,
"equity": 3494825,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2743371,
"operating_profit": -48927,
"net_profit": 42314,
"equity": 3456598,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912891720" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Brumunddal Ullvarefabrikk AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Brumunddal Ullvarefabrikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Brumunddal Ullvarefabrikk AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.03.1990Styre
2Sist endret 30.03.1990Regnskapsfører
1Sist endret 28.02.2012API og MCPGET /company/912891720/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912891720/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912891720",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912891720" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Brumunddal Ullvarefabrikk AS?
Hvem er regnskapsfører for Brumunddal Ullvarefabrikk AS?
List alle roller i Brumunddal Ullvarefabrikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sveinung Høgetveit | Person | Ordinære aksjer | 65,3 % | 98 |
| Tor Høgetveit | Person | Ordinære aksjer | 34,7 % | 52 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912891720/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912891720/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912891720",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912891720" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Brumunddal Ullvarefabrikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Brumunddal Ullvarefabrikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Brumunddal Ullvarefabrikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Brumunddal Ullvarefabrikk AS | BEDR | Produksjon av husholdningstekstiler og innredningsvarer i stoff klare til bruk | Ringsaker | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912891720/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912891720/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912891720",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912891720" })Spør AI-assistenten
Når ble Brumunddal Ullvarefabrikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Brumunddal Ullvarefabrikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Brumunddal Ullvarefabrikk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 43,4 % av driftsinntektene — 12,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,6 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandel | 93,2 % | 42,1 % |
| Likviditetsgrad | 13,91 | 2,13 |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,1 % | 16,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,2 % | +6,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,4 % | 31,4 % |
| Lønnskostnad | 34,8 % | 30,9 % |
| Annen driftskostnad | 20,4 % | 19,3 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912891720/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912891720/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912891720",
"nace_code": "13.920",
"industry_count": 41,
"revenue": { "value": 2409574, "percentile": 0.7 },
"operating_margin": { "value": -0.026, "percentile": 0.2581 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912891720" })Spør AI-assistenten
Er Brumunddal Ullvarefabrikk AS blant de største selskapene innen produksjon av husholdningstekstiler og innredningsvarer i stoff klare til bruk?
Hvor solid er Brumunddal Ullvarefabrikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Brumunddal Ullvarefabrikk AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Ringsaker
1 000+ til i Ringsaker →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Brumunddal Ullvarefabrikk AS
Hvor stor er bransjen Brumunddal Ullvarefabrikk AS tilhører?
Brumunddal Ullvarefabrikk AS er ett av 3 selskaper innen produksjon av husholdningstekstiler og innredningsvarer i stoff klare til bruk i Ringsaker, og ett av 163 på landsbasis.
Hvor lenge har Brumunddal Ullvarefabrikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Brumunddal Ullvarefabrikk AS ble etablert i 1973 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva er statusen til Brumunddal Ullvarefabrikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Brumunddal Ullvarefabrikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Brumunddal Ullvarefabrikk AS?
Brumunddal Ullvarefabrikk AS er registrert i bransjen Produksjon av husholdningstekstiler og innredningsvarer i stoff klare til bruk (næringskode 13.920). Registrert aktivitet: Drive produksjon og handel.
Hvem leder Brumunddal Ullvarefabrikk AS?
Sveinung Høgetveit er registrert som daglig leder i Brumunddal Ullvarefabrikk AS.
Hvem er største aksjonær i Brumunddal Ullvarefabrikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sveinung Høgetveit største eier i Brumunddal Ullvarefabrikk AS med 65,3 % av aksjene. Nest størst er Tor Høgetveit med 34,7 %.
Går Brumunddal Ullvarefabrikk AS med overskudd?
Brumunddal Ullvarefabrikk AS hadde i 2025 en omsetning på 2,41 mill kr og et overskudd på 38 227 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Brumunddal Ullvarefabrikk AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Brumunddal Ullvarefabrikk AS en egenkapital på 3,49 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 93,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.