Sintef Venture IV AS
- Omsetning
- 221 716
- −79,1 %
- Resultat
- −2,4 mill
- 7 års regnskap
Om Sintef Venture IV AS
Sintef Venture IV AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Rune Rudolf Haglund er styrets leder. I 2025 hadde Sintef Venture IV AS en omsetning på 221 716 kr, en nedgang på 79 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,43 mill kr. Egenkapitalen var 88,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sintef Venture AS med 47,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 57 innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Trondheim, og ett av 578 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet i såkorn/tidligfase ivesteringsprosjekter og selskaper.
Formål
Investere i såkorn/tidligfase investeringsprosjekter og selskaper, etablert for kommersialisering av teknologi.
API og MCPGET /company/912844889
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912844889" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912844889",
"name": "SINTEF VENTURE IV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.312",
"nace_desc": "Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912844889" })Spør AI-assistenten
Er Sintef Venture IV AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sintef Venture IV AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sintef Venture IV AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −79,1 % fra 2024 · +1,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 221 716 kr | −2,45 mill kr | −2,43 mill kr | 88,17 mill kr | 88,07 mill kr | 103 310 kr |
| 2024 | 1,06 mill kr | −4,37 mill kr | −4,23 mill kr | 87,75 mill kr | 87,63 mill kr | 124 690 kr |
| 2023 | 1,06 mill kr | −3,34 mill kr | −2,15 mill kr | 88,82 mill kr | 85,99 mill kr | 2,83 mill kr |
| 2022 | 12,14 mill kr | −4,30 mill kr | −4,20 mill kr | 129,90 mill kr | 119,59 mill kr | 10,31 mill kr |
| 2021 | 217 591 kr | −3,57 mill kr | −3,57 mill kr | 115,04 mill kr | 114,93 mill kr | 111 936 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/912844889/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912844889/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912844889",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 221716,
"operating_profit": -2445186,
"net_profit": -2428140,
"equity": 88068497,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1059346,
"operating_profit": -4368680,
"net_profit": -4233941,
"equity": 87628321,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912844889" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sintef Venture IV AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sintef Venture IV AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Sintef Venture IV AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 26.05.2021Regnskapsfører
1Sist endret 08.04.2020Revisor
1Sist endret 05.12.2013Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/912844889/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912844889/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912844889",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912844889" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sintef Venture IV AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sintef Venture IV AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sintef Venture IV AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sintef Venture AS | Selskap | Ordinære aksjer | 47,9 % | 343 100 |
| European Invest Fund | Selskap | Ordinære aksjer | 45,0 % | 322 514 |
| Sparebank 1 Smn Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,2 % | 51 465 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912844889/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912844889/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912844889",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SINTEF VENTURE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 47.85, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "EUROPEAN INVEST FUND",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 44.98,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912844889" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sintef Venture IV AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sintef Venture IV AS eier Sintef Venture AS, og hvem eier resten?
Er Sintef Venture IV AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 7,3 %Sparebankstiftinga Søre Sunnmøre
- 5,2 %Sparebankstiftelsen Smn
- 3,6 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 3,3 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 2,2 %Skandinaviska Enskilda Banken Ab· Storbritannia
- 2 %Pareto Aksje Norge Verdipapirfond
- 1,9 %Verdipapirfondet Alfred Berg Gambak
- 1,7 %Verdipapirfondet Holberg Norge
- 1,6 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,6 %Citibank, N.a.· Irland
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sintef Venture IV AS | BEDR | Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond | Trondheim | − |
Kunngjøringer88
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2026 | Kapital ↗ |
| 24.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Kapital ↗ |
| 16.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2024 | Kapital ↗ |
| 29.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.10.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912844889/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912844889/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912844889",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-24", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912844889" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sintef Venture IV AS sist godkjent årsregnskap?
Har Sintef Venture IV AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sintef Venture IV AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,2 % |
| Likviditetsgrad | 853,47 | 14,30 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,8 % | -0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912844889/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912844889/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912844889",
"nace_code": "64.312",
"industry_count": 534,
"revenue": { "value": 221716, "percentile": 0.7883 },
"operating_margin": { "value": -11.0285, "percentile": 0.049 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912844889" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sintef Venture IV AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sintef Venture IV AS på i bransjen?
Hvor ligger Sintef Venture IV AS blant de 534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
SINTEF VENTURE IV AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sonoclear AS | Oslo | 20,6 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Zivid AS | Oslo | 13,5 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Sensibel AS | Oslo | 10,2 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Tellu AS | Bærum | 10,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Layerone AS | Porsgrunn | 0,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sintef Venture IV AS
Hvor stor er bransjen Sintef Venture IV AS tilhører?
Sintef Venture IV AS er ett av 57 selskaper innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Trondheim, og ett av 578 på landsbasis.
Hvor lenge har Sintef Venture IV AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sintef Venture IV AS ble etablert i 2013 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 89 % av selskapene.
Hva er statusen til Sintef Venture IV AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sintef Venture IV AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Sintef Venture IV AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sintef Venture AS største eier i Sintef Venture IV AS med 47,9 % av aksjene. Nest størst er European Invest Fund med 45 %.
Hva omsatte Sintef Venture IV AS for i 2025?
Sintef Venture IV AS hadde i 2025 en omsetning på 221 716 kr og et underskudd på 2,43 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Sintef Venture IV AS?
Driftsresultatet for 2025 var −2,45 mill kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sintef Venture IV AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sintef Venture IV AS en egenkapital på 88,07 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,9 %.
Hvor stor aksjekapital har Sintef Venture IV AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sintef Venture IV AS er 1,46 mill kr (717 079 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Sintef Venture IV AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sintef Venture IV AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.