Fr. Stangsgt. 2 AS
- Omsetning
- 329 713
- +91,2 %
- Resultat
- 171 328
- +1 099,3 %
Om Fr. Stangsgt. 2 AS
Fr. Stangsgt. 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Jarle Sylvan Lundgreen er daglig leder, og Jarle Sylvan Lundgreen er styreleder. I 2025 hadde Fr. Stangsgt. 2 AS en omsetning på 329 713 kr, en økning på 91 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 171 328 kr. Egenkapitalen var 418 262 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Spekter AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 74 innen reklamebyråvirksomhet i Skien, og ett av 11 045 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Investering i eiendom, utleie av eiendom og det som står i naturlig forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre foretak med liknende virksomhet.
API og MCPGET /company/912842916
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842916" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842916",
"name": "FR. STANGSGT. 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.110",
"nace_desc": "Reklamebyråvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912842916" })Spør AI-assistenten
Hvor i Skien holder Fr. Stangsgt. 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fr. Stangsgt. 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Fr. Stangsgt. 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +91,2 % fra 2024 · +24,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 329 713 kr | 219 651 kr | 171 328 kr | 647 922 kr | 418 262 kr | 229 660 kr |
| 2024 | 172 454 kr | 18 315 kr | 14 286 kr | 446 585 kr | 418 262 kr | 28 323 kr |
| 2023 | 325 969 kr | 181 358 kr | 141 459 kr | 609 628 kr | 418 261 kr | 191 367 kr |
| 2022 | 271 040 kr | 173 312 kr | 135 183 kr | 428 271 kr | 418 262 kr | 10 009 kr |
| 2021 | 264 740 kr | 147 936 kr | 115 390 kr | 576 206 kr | 418 261 kr | 157 945 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 590 000 kr (91 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 220 000 kr (34 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 170 000 kr
API og MCPGET /company/912842916/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842916/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842916",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 329713, "operating_profit": 219651, "net_profit": 171328, "equity": 418262, … },
{ "year": 2024, "revenue": 172454, "operating_profit": 18315, "net_profit": 14286, "equity": 418262, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912842916" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Fr. Stangsgt. 2 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fr. Stangsgt. 2 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fr. Stangsgt. 2 AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 05.12.2013Styre
1Sist endret 05.12.2013Regnskapsfører
1Sist endret 17.01.2019API og MCPGET /company/912842916/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842916/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842916",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912842916" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Fr. Stangsgt. 2 AS?
List alle roller i Fr. Stangsgt. 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fr. Stangsgt. 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Spekter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912842916/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842916/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842916",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SPEKTER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912842916" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fr. Stangsgt. 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fr. Stangsgt. 2 AS eier Spekter AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Fr. Stangsgt. 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Spekter AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/912842916/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842916/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842916",
"chain": [
{ "org_no": "950769823", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912842916", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912842916" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fr. Stangsgt. 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Fr. Stangsgt. 2 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fr. Stangsgt. 2 AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Skien | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912842916/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842916/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842916",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912842916" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Fr. Stangsgt. 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fr. Stangsgt. 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fr. Stangsgt. 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,69 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,0 % | 9,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912842916/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842916/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842916",
"nace_code": "73.110",
"industry_count": 2941,
"revenue": { "value": 329713, "percentile": 0.4727 },
"operating_margin": { "value": 0.6662, "percentile": 0.9409 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912842916" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Fr. Stangsgt. 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fr. Stangsgt. 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Fr. Stangsgt. 2 AS blant de 2941 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Fr. Stangsgt. 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fr. Stangsgt. 2 AS?
Det er registrert 11 045 selskaper i Norge innen reklamebyråvirksomhet, hvorav 74 i Skien.
Er Fr. Stangsgt. 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 83 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 128 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Fr. Stangsgt. 2 AS i Enhetsregisteret?
Fr. Stangsgt. 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Fr. Stangsgt. 2 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Fr. Stangsgt. 2 AS?
Daglig leder i Fr. Stangsgt. 2 AS er Jarle Sylvan Lundgreen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Fr. Stangsgt. 2 AS?
Jarle Sylvan Lundgreen er registrert som styreleder i Fr. Stangsgt. 2 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Fr. Stangsgt. 2 AS?
Største aksjonær i Fr. Stangsgt. 2 AS er Spekter AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Fr. Stangsgt. 2 AS?
I 2025 omsatte Fr. Stangsgt. 2 AS for 329 713 kr, opp 91 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 171 328 kr.
Hva er driftsresultatet til Fr. Stangsgt. 2 AS?
I 2025 hadde Fr. Stangsgt. 2 AS et driftsresultat på 219 651 kr.
Hva er aksjekapitalen i Fr. Stangsgt. 2 AS?
Fr. Stangsgt. 2 AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.