- Omsetning
- 8,1 mill
- +9,5 %
- Resultat
- 925 100
- +32,6 %
- Ansatte
- 7
- +1 siden mars
Om Selbak Tannlegesenter AS
Selbak Tannlegesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Anne Kristine Foyn er daglig leder, og Stig Anders Aarø er styreleder. Selskapet er ett av 111 innen tannlegetjenester i Fredrikstad, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannlegetjenester.
Formål
Tannlegetjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap hos daglig leder Anne Kristine Foyn, som sitter med halvparten av aksjene, gir tett kobling mellom drift og ledelse i denne etablerte klinikken i Fredrikstad. Omsetningsveksten på 9% til 8 mill. kr og en driftsmargin godt over bransjesnittet vitner om solid lønnsomhet, selv om en egenkapitalandel under gjennomsnittet for bransjen gjør balansen noe mindre robust enn hos sammenlignbare tannlegeselskaper.
API og MCPGET /company/912842894
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842894" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842894",
"name": "SELBAK TANNLEGESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912842894" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Selbak Tannlegesenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Selbak Tannlegesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Selbak Tannlegesenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9,5 % fra 2024 · +33,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,11 mill kr | 1,13 mill kr | 925 100 kr | 4,68 mill kr | 2,19 mill kr | 2,49 mill kr |
| 2024 | 7,41 mill kr | 833 939 kr | 697 759 kr | 4,63 mill kr | 2,26 mill kr | 2,37 mill kr |
| 2023 | 7,56 mill kr | 1,10 mill kr | 889 574 kr | 5,19 mill kr | 2,57 mill kr | 2,62 mill kr |
| 2022 | 6,91 mill kr | 412 807 kr | 341 559 kr | 3,97 mill kr | 2,88 mill kr | 1,10 mill kr |
| 2021 | 6,07 mill kr | 387 229 kr | 379 231 kr | 3,91 mill kr | 2,54 mill kr | 1,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912842894/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842894/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842894",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8109159,
"operating_profit": 1125611,
"net_profit": 925100,
"equity": 2189519,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7405826,
"operating_profit": 833939,
"net_profit": 697759,
"equity": 2264419,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912842894" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Selbak Tannlegesenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Selbak Tannlegesenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Selbak Tannlegesenter AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.12.2013Styre
2Sist endret 05.12.2013Revisor
1Sist endret 26.04.2017API og MCPGET /company/912842894/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842894/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842894",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912842894" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Selbak Tannlegesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Selbak Tannlegesenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Selbak Tannlegesenter AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aarø Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Anne Kristine Foyn | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912842894/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842894/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842894",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AARØ HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912842894" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Selbak Tannlegesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Selbak Tannlegesenter AS eier Aarø Holding AS, og hvem eier resten?
Er Selbak Tannlegesenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Selbak Tannlegesenter AS | BEDR | Tannlegetjenester | Fredrikstad | 7 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912842894/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842894/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842894",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912842894" })Spør AI-assistenten
Når leverte Selbak Tannlegesenter AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Selbak Tannlegesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Selbak Tannlegesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 58,3 % av driftsinntektene — 22,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,9 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 11,4 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 46,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,3 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,5 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,16 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,0 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 58,3 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 13,0 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 3,8 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912842894/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912842894/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912842894",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 8109159, "percentile": 0.8338 },
"operating_margin": { "value": 0.1388, "percentile": 0.5351 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912842894" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Selbak Tannlegesenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Selbak Tannlegesenter AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Selbak Tannlegesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Selbak Tannlegesenter AS
Hvor stor er bransjen Selbak Tannlegesenter AS tilhører?
Selbak Tannlegesenter AS er ett av 111 selskaper innen tannlegetjenester i Fredrikstad, og ett av 5 990 på landsbasis.
Hvor lenge har Selbak Tannlegesenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Selbak Tannlegesenter AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Er Selbak Tannlegesenter AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Selbak Tannlegesenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Selbak Tannlegesenter AS?
Anne Kristine Foyn er registrert som daglig leder i Selbak Tannlegesenter AS.
Hvilke eiere står bak Selbak Tannlegesenter AS?
Selbak Tannlegesenter AS eies i hovedsak av Aarø Holding AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Selbak Tannlegesenter AS for i 2025?
Selbak Tannlegesenter AS hadde i 2025 en omsetning på 8,11 mill kr og et overskudd på 925 100 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Selbak Tannlegesenter AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Selbak Tannlegesenter AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Selbak Tannlegesenter AS til?
Selbak Tannlegesenter AS holder til i Løenveien 5, 1653, SELLEBAKK, i Fredrikstad kommune i Østfold.
Hvilket org.nr har Selbak Tannlegesenter AS?
Selbak Tannlegesenter AS har organisasjonsnummer 912 842 894. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.