Sunt Hår AS
Org.nr 912835251
Om Sunt Hår AS
Sunt Hår AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Anette Vorland Tøsdal er daglig leder, og Anette Vorland Tøsdal er styreleder. I 2025 hadde Sunt Hår AS en omsetning på 2,41 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 409,29K kr. Egenkapitalen var 2,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anette Vorland Tøsdal med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 409 innen frisering og barbering i Bergen, og ett av 8 794 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Frisør
Formål
Salg av frisørtjenester, kjøp og salg av frisørvarer og artikler, varer innen makeup og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette samt deltakelse i andre bransjerelaterte selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,41 mill kr | 589,03K kr | 409,29K kr | 3,87 mill kr | 2,08 mill kr | 1,80 mill kr |
| 2024 | 2,30 mill kr | 427,56K kr | 275,97K kr | 4,19 mill kr | 1,67 mill kr | 2,53 mill kr |
| 2023 | 2,22 mill kr | 355,50K kr | 208,20K kr | 3,99 mill kr | 1,79 mill kr | 2,19 mill kr |
| 2022 | 2,07 mill kr | 422,45K kr | 273,39K kr | 3,83 mill kr | 1,58 mill kr | 2,24 mill kr |
| 2021 | 2,08 mill kr | 511,53K kr | 350,25K kr | 3,62 mill kr | 1,31 mill kr | 2,31 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.12.2013Styre
2Sist endret 05.12.2013Regnskapsfører
1Sist endret 16.04.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anette Vorland Tøsdal | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 50 |
| Jarle Tøsdal | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sunt Hår AS | BEDR | Frisering og barbering | Bergen | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 50,2 % av driftsinntektene — 11,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,4 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 17,0 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 53,6 % | 28,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,11 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,87 | 1,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,7 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,9 % | +3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,8 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 50,2 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 9,1 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 4,5 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sunt Hår AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sunt Hår AS?
Det er registrert 8 794 selskaper i Norge innen frisering og barbering, hvorav 409 i Bergen.
Er Sunt Hår AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 255 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sunt Hår AS bedre enn andre i bransjen?
Sunt Hår AS hadde en driftsmargin på 24,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,5 % for frisering og barbering.
Hva er statusen til Sunt Hår AS?
Sunt Hår AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sunt Hår AS?
Daglig leder i Sunt Hår AS er Anette Vorland Tøsdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Sunt Hår AS?
Anette Vorland Tøsdal er registrert som styreleder i Sunt Hår AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Sunt Hår AS?
Sunt Hår AS eies i hovedsak av Anette Vorland Tøsdal (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Sunt Hår AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,41 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,08 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Sunt Hår AS?
Sunt Hår AS har en registrert aksjekapital på 30,00K kr, fordelt på 100 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Sunt Hår AS?
Sunt Hår AS har organisasjonsnummer 912 835 251. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.