- Omsetning
- 46,8 mill
- −47,7 %
- Resultat
- 8,0 mill
- −73,4 %
- Ansatte
- 17
Om Hobbelstad Og Rønning AS
Hobbelstad Og Rønning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1972 og har vært i drift i 54 år. Jorund Elisabeth Rønning Indrelid er daglig leder, og Jorund Elisabeth Rønning Indrelid er styreleder. Selskapet er ett av 150 innen oppføring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 24 637 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Handel, håndverk og industri, utleie av fast eiendom og parkeringsvirksomhet.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på over 96% plasserer selskapet i en helt særegen finansiell posisjon — med 348 mill. kr i egenkapital mot kun 14 mill. kr i gjeld er dette nærmest gjeldfritt. Omsetningsfallet på 48% til 47 mill. kr er markant og bør følges nøye, selv om driftsmarginen fortsatt holder seg i bransjens øvre kvartil. Heleid av Rønning Indrelid Holding AS signaliserer tett familiær kontroll, og den store eiendelsbasen tyder på at eiendomsporteføljen — ikke byggevirksomheten alene — er selskapets egentlige verdikjerne.
API og MCPGET /company/912701069
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912701069" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912701069",
"name": "HOBBELSTAD OG RØNNING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912701069" })Spør AI-assistenten
Er Hobbelstad Og Rønning AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hobbelstad Og Rønning AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hobbelstad Og Rønning AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −47,7 % fra 2024 · +184,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46,79 mill kr | 6,81 mill kr | 8,00 mill kr | 362,63 mill kr | 348,47 mill kr | 14,16 mill kr |
| 2024 | 89,53 mill kr | 34,74 mill kr | 30,06 mill kr | 360,68 mill kr | 340,47 mill kr | 20,21 mill kr |
| 2023 | 61,79 mill kr | 17,92 mill kr | 15,75 mill kr | 329,15 mill kr | 310,41 mill kr | 18,74 mill kr |
| 2022 | 128,26 mill kr | 56,55 mill kr | 44,30 mill kr | 351,17 mill kr | 307,64 mill kr | 43,53 mill kr |
| 2021 | 16,46 mill kr | −552 339 kr | 256 037 kr | 302,12 mill kr | 281,34 mill kr | 20,77 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912701069/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912701069/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912701069",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 46786401,
"operating_profit": 6810104,
"net_profit": 7999514,
"equity": 348468818,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 89533886,
"operating_profit": 34744612,
"net_profit": 30059202,
"equity": 340469304,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912701069" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hobbelstad Og Rønning AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hobbelstad Og Rønning AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Hobbelstad Og Rønning AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 28.02.1992Styre
3Sist endret 29.04.2015Revisor
1Sist endret 27.09.2005API og MCPGET /company/912701069/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912701069/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912701069",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912701069" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hobbelstad Og Rønning AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hobbelstad Og Rønning AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hobbelstad Og Rønning AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rønning Indrelid Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 52 299 341 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912701069/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912701069/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912701069",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "RØNNING INDRELID HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912701069" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hobbelstad Og Rønning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hobbelstad Og Rønning AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hobbelstad Og Rønning AS eier Rønning Indrelid Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Rønning Indrelid Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/912701069/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912701069/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912701069",
"chain": [
{ "org_no": "888862102", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912701069", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912701069" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hobbelstad Og Rønning AS?
Hvem eier Hobbelstad Og Rønning AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hobbelstad & Rønning AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Øvre Eiker | 17 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2026 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.11.2023 | Kapital ↗ |
| 25.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.11.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 2.10.2023 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 2.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912701069/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912701069/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912701069",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-12", "type": "Meldepliktig avtale", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912701069" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hobbelstad Og Rønning AS sist godkjent årsregnskap?
Har Hobbelstad Og Rønning AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Hobbelstad Og Rønning AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 15,1 % av driftsinntektene — 13,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 17,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 96,1 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 18,18 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,3 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -47,7 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,75 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 34,9 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 25,5 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 18,2 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 15,1 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912701069/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912701069/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912701069",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 46786401, "percentile": 0.9424 },
"operating_margin": { "value": 0.1456, "percentile": 0.824 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912701069" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hobbelstad Og Rønning AS på i bransjen?
Hvor ligger Hobbelstad Og Rønning AS blant de 12276 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hobbelstad Og Rønning AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Hobbelstad Og Rønning AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 6 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 2 |
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 2 |
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 2 |
| Utførende | Murarbeid | 2 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
HOBBELSTAD OG RØNNING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sparebanken Øst | Øvre Eiker | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Ask Media AS | Grue | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hobbelstad Og Rønning AS
Hvor stor er bransjen Hobbelstad Og Rønning AS tilhører?
Hobbelstad Og Rønning AS er ett av 150 selskaper innen oppføring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 24 637 på landsbasis.
Hvor lenge har Hobbelstad Og Rønning AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hobbelstad Og Rønning AS ble etablert i 1972 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvilken status har Hobbelstad Og Rønning AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hobbelstad Og Rønning AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Hobbelstad Og Rønning AS?
Jorund Elisabeth Rønning Indrelid er registrert som daglig leder i Hobbelstad Og Rønning AS.
Hvilke eiere står bak Hobbelstad Og Rønning AS?
Største aksjonær i Hobbelstad Og Rønning AS er Rønning Indrelid Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Hobbelstad Og Rønning AS for i 2025?
Hobbelstad Og Rønning AS hadde i 2025 en omsetning på 46,79 mill kr og et overskudd på 8,00 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Hobbelstad Og Rønning AS?
Driftsresultatet for 2025 var 6,81 mill kr (driftsmargin 14,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Hobbelstad Og Rønning AS?
Det er registrert 17 ansatte i Hobbelstad Og Rønning AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Hobbelstad Og Rønning AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1970. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.