Mconsult Renhold AS
- Omsetning
- 10,3 mill
- +6,5 %
- Resultat
- −1,4 mill
- −5 005,4 %
- Ansatte
- 18
Om Mconsult Renhold AS
Mconsult Renhold AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Marianne Refsnes er daglig leder, og Marianne Refsnes er styreleder. Selskapet er ett av 210 innen rengjøring av bygninger i Drammen, og ett av 6 482 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Rengjøring av lokaler.
Formål
Rengjøring av lokaler, samt alt hva hermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Til tross for en omsetningsvekst på 7% til 10M kr, er negativ egenkapital og bunn 25% både på driftsmargin og EK-andel i bransjen et tydelig faresignal for soliditeten. Konsentrert eierskap hos June Jeanette Refsnes Røine (53,3%), med Marianne Refsnes som daglig leder, tyder på et familiedrevet selskap der videre drift trolig avhenger av eierstøtte eller kapitaltilførsel.
API og MCPGET /company/912643212
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912643212" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912643212",
"name": "MCONSULT RENHOLD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.210",
"nace_desc": "Rengjøring av bygninger",
"employees": 18,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912643212" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mconsult Renhold AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mconsult Renhold AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Drammen holder Mconsult Renhold AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,5 % fra 2024 · +20 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,25 mill kr | −1,41 mill kr | −1,45 mill kr | 936 701 kr | −1,33 mill kr | 2,27 mill kr |
| 2024 | 9,63 mill kr | 61 584 kr | 29 514 kr | 2,27 mill kr | 114 083 kr | 2,15 mill kr |
| 2023 | 10,56 mill kr | 28 087 kr | −44 555 kr | 1,88 mill kr | 84 569 kr | 1,79 mill kr |
| 2022 | 11,33 mill kr | 834 431 kr | 498 085 kr | 4,81 mill kr | 129 124 kr | 4,69 mill kr |
| 2021 | 8,54 mill kr | 523 078 kr | 300 586 kr | 4,76 mill kr | 131 039 kr | 4,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 85 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/912643212/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912643212/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912643212",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10252638,
"operating_profit": -1413927,
"net_profit": -1447785,
"equity": -1333702,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 9626138, "operating_profit": 61584, "net_profit": 29514, "equity": 114083, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912643212" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Mconsult Renhold AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mconsult Renhold AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mconsult Renhold AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 09.11.2013Styre
2Sist endret 09.11.2013Regnskapsfører
1Sist endret 05.03.2016Revisor
1Sist endret 13.10.2025API og MCPGET /company/912643212/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912643212/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912643212",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912643212" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Mconsult Renhold AS?
List alle roller i Mconsult Renhold AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mconsult Renhold AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 endret eierandel
- Justyna Berg6,7 %
- Marianne Refsnes80 % → 20 %
- June Jeanette Refsnes Røine6,7 % → 53,3 %
- Daniel Røine6,7 % → 10 %
- Andreas Røine6,7 % → 10 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| June Jeanette Refsnes Røine | Person | Ordinære aksjer | 53,3 % | 16 |
| Marianne Refsnes | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 6 |
| Andreas Røine | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 |
| Daniel Røine | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 |
| Justyna Berg | Person | Ordinære aksjer | 6,7 % | 2 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912643212/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912643212/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912643212",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912643212" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Mconsult Renhold AS?
Er Mconsult Renhold AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mconsult Renhold AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mconsult Renhold AS | BEDR | Rengjøring av bygninger | Drammen | 18 |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.10.2025 | Revisor ↗ |
| 5.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912643212/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912643212/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912643212",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-13", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912643212" })Spør AI-assistenten
Når ble Mconsult Renhold AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mconsult Renhold AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mconsult Renhold AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 85,4 % av driftsinntektene — 13,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -13,8 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | -14,1 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | -142,4 % | 24,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,29 | 1,16 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,5 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 569 591 kr | 393 922,659 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,2 % | 5,0 % |
| Lønnskostnad | 85,4 % | 71,7 % |
| Annen driftskostnad | 19,4 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912643212/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912643212/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912643212",
"nace_code": "81.210",
"industry_count": 1482,
"revenue": { "value": 10252638, "percentile": 0.8861 },
"operating_margin": { "value": -0.1379, "percentile": 0.1043 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912643212" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Mconsult Renhold AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mconsult Renhold AS på i bransjen?
Hvor ligger Mconsult Renhold AS blant de 1482 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Mconsult Renhold AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mconsult Renhold AS?
Det er registrert 6 482 selskaper i Norge innen rengjøring av bygninger, hvorav 210 i Drammen.
Er Mconsult Renhold AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 141 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Mconsult Renhold AS et aktivt selskap?
Mconsult Renhold AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Mconsult Renhold AS?
Mconsult Renhold AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Mconsult Renhold AS?
Daglig leder i Mconsult Renhold AS er Marianne Refsnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Mconsult Renhold AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er June Jeanette Refsnes Røine største eier i Mconsult Renhold AS med 53,3 % av aksjene. Nest størst er Marianne Refsnes med 20 %.
Hva er omsetningen til Mconsult Renhold AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,25 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,33 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Mconsult Renhold AS?
I 2025 hadde Mconsult Renhold AS et driftsresultat på −1,41 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −13,8 %.
Hvem er revisor for Mconsult Renhold AS?
Mconsult Renhold AS bruker Motzfeldt Regnskap AS som regnskapsfører og Gyllstrøm & Johansen AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.