Vvs Mester AS
Org.nr 912643158
Om Vvs Mester AS
Vvs Mester AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nes, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bjørn Roger Halvorsen er styrets leder. I 2025 hadde Vvs Mester AS en omsetning på 5,43 mill kr, en økning på 29 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 401,17K kr. Egenkapitalen var 870,59K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjørn Roger Halvorsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen rørleggerarbeid i Nes, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Rørleggervirksomhet, samt å investere i andre selskaper som driver med det samme og alt hva dermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,43 mill kr | 536,67K kr | 401,17K kr | 2,82 mill kr | 870,59K kr | 1,95 mill kr |
| 2024 | 4,21 mill kr | 408,99K kr | 314,31K kr | 1,95 mill kr | 469,43K kr | 1,48 mill kr |
| 2023 | 3,53 mill kr | 114,67K kr | 72,61K kr | 2,25 mill kr | 1,66 mill kr | 590,79K kr |
| 2022 | 7,50 mill kr | 1,87 mill kr | 1,42 mill kr | 3,25 mill kr | 2,08 mill kr | 1,17 mill kr |
| 2021 | 3,47 mill kr | 716,97K kr | 528,82K kr | 2,01 mill kr | 657,71K kr | 1,35 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 28.10.2013Regnskapsfører
2Sist endret 10.09.2024Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjørn Roger Halvorsen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vvs Mester AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Nes | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.8.2023 | Revisor ↗ |
| 8.8.2023 | Manglende roller ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 18,4 % av driftsinntektene — 16,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,9 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 30,8 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 2,24 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,1 % | 15,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +29,0 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 50,7 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 18,4 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 18,5 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Vvs Mester AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
VVS MESTER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kjedehuset AS | Lillestrøm | 0.2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Nes
1 000+ til i Nes →Godt å vite om Vvs Mester AS
Hvor stor er bransjen Vvs Mester AS tilhører?
Vvs Mester AS er ett av 27 selskaper innen rørleggerarbeid i Nes, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Vvs Mester AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vvs Mester AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Vvs Mester AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for rørleggerarbeid er en driftsmargin på 4,4 %. Vvs Mester AS lå på 9,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Vvs Mester AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vvs Mester AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Vvs Mester AS?
Vvs Mester AS er registrert i bransjen Rørleggerarbeid (næringskode 43.221). Registrert aktivitet: Rørleggervirksomhet, samt å investere i andre selskaper som driver med det samme og alt hva dermed står i forbindelse.
Hvem eier Vvs Mester AS?
Vvs Mester AS eies i hovedsak av Bjørn Roger Halvorsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Vvs Mester AS for i 2025?
Vvs Mester AS hadde i 2025 en omsetning på 5,43 mill kr og et overskudd på 401,17K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Vvs Mester AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vvs Mester AS en egenkapital på 870,59K kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 30,8 %.
Hvor holder Vvs Mester AS til?
Vvs Mester AS holder til i Slettumvegen 15, 2170, FENSTAD, i Nes kommune i Akershus.
Hvilken regnskapsfører bruker Vvs Mester AS?
I Enhetsregisteret er Vvs Mester AS registrert med regnskapsfører Rhr Ringerike Regnskapsservice AS.
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.