- Omsetning
- 6,8 mill
- +59,5 %
- Resultat
- −17 960
- −110,3 %
Om Espen S. Møller AS
Espen S. Møller AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Espen Sveen Møller er daglig leder, og Espen Sveen Møller er styreleder. I 2025 hadde Espen S. Møller AS en omsetning på 6,81 mill kr, en økning på 60 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 17 960 kr. Egenkapitalen var 878 352 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Espen Sveen Møller med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 250 innen oppføring av bygninger i Nordre Follo, og ett av 24 637 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Bygge- og tømrervirksomhet ovenfor private og næringsdrivende, samt andre relaterte fagområder, samt hva hermed står i forbindelse.
Formål
Håndverksarbeid innen tømrerfaget, konsulentvirksomhet generelt samt deltakelse i annen virksomhet.
API og MCPGET /company/912617289
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912617289" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912617289",
"name": "ESPEN S. MØLLER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912617289" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Espen S. Møller AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Espen S. Møller AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Espen S. Møller AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +59,5 % fra 2024 · +115,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,81 mill kr | 40 278 kr | −17 960 kr | 2,27 mill kr | 878 352 kr | 1,39 mill kr |
| 2024 | 4,27 mill kr | 216 421 kr | 173 548 kr | 1,98 mill kr | 896 312 kr | 1,08 mill kr |
| 2023 | 3,27 mill kr | −515 993 kr | −527 485 kr | 1,79 mill kr | 722 764 kr | 1,07 mill kr |
| 2022 | 4,81 mill kr | 353 291 kr | 269 786 kr | 2,11 mill kr | 1,25 mill kr | 861 391 kr |
| 2021 | 3,16 mill kr | 449 920 kr | 343 651 kr | 1,75 mill kr | 980 463 kr | 768 335 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 49 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912617289/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912617289/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912617289",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 6808861, "operating_profit": 40278, "net_profit": -17960, "equity": 878352, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4268718,
"operating_profit": 216421,
"net_profit": 173548,
"equity": 896312,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912617289" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Espen S. Møller AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Espen S. Møller AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Espen S. Møller AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 22.10.2013Styre
2Sist endret 22.10.2013Regnskapsfører
1Sist endret 22.10.2013API og MCPGET /company/912617289/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912617289/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912617289",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912617289" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Espen S. Møller AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Espen S. Møller AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Espen S. Møller AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Espen Sveen Møller | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912617289/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912617289/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912617289",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912617289" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Espen S. Møller AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Espen S. Møller AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Espen S. Møller AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Nordre Follo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.11.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912617289/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912617289/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912617289",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912617289" })Spør AI-assistenten
Når leverte Espen S. Møller AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Espen S. Møller AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Espen S. Møller AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 5,3 % av driftsinntektene — 4,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -0,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 38,8 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,58 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,0 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +59,5 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,6 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 34,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 13,9 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 5,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912617289/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912617289/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912617289",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12274,
"revenue": { "value": 6808861, "percentile": 0.7409 },
"operating_margin": { "value": 0.0059, "percentile": 0.3795 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912617289" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Espen S. Møller AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Espen S. Møller AS på i bransjen?
Hvor ligger Espen S. Møller AS blant de 12274 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Espen S. Møller AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Espen S. Møller AS
Hvor stor er bransjen Espen S. Møller AS tilhører?
Espen S. Møller AS er ett av 250 selskaper innen oppføring av bygninger i Nordre Follo, og ett av 24 637 på landsbasis.
Hvor lenge har Espen S. Møller AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Espen S. Møller AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Espen S. Møller AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. Espen S. Møller AS lå på 0,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Espen S. Møller AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Espen S. Møller AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Espen S. Møller AS?
Organisasjonsformen til Espen S. Møller AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Espen S. Møller AS?
Espen Sveen Møller er registrert som daglig leder i Espen S. Møller AS.
Hvem eier Espen S. Møller AS?
Espen S. Møller AS eies i hovedsak av Espen Sveen Møller (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Espen S. Møller AS for i 2025?
Espen S. Møller AS hadde i 2025 en omsetning på 6,81 mill kr og et underskudd på 17 960 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Espen S. Møller AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Espen S. Møller AS er 30 000 kr (3 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.