- Omsetning
- 27,4 mill
- +59 %
- Resultat
- 890 514
- +641,1 %
- Ansatte
- 5
Om Innz Medical AS
Innz Medical AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Dag Støp Westnes er daglig leder, og Dag Støp Westnes er styreleder. Selskapet er ett av 15 innen engroshandel med apotekvarer og medisinske varer i Tønsberg, og ett av 1 032 i Norge. Det ble etablert samme år som 42 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet og formål
Drive salg og markedsføring av optiske instrumenter samt hva hermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Rask vekst på 59% til 27 mrd kr i omsetning viser at nisjesatsingen på optiske instrumenter treffer godt, selv med kun fem ansatte og en driftsmargin under bransjesnittet. En egenkapitalandel på 67% og solid soliditet gir handlingsrom for videre ekspansjon, mens DSW Holding AS' dominerende eierpost på 70% sikrer tett strategisk styring gjennom daglig leder Dag Støp Westnes.
API og MCPGET /company/912586456
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912586456",
"name": "INNZ MEDICAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.460",
"nace_desc": "Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Hva driver Innz Medical AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Innz Medical AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Innz Medical AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +59 % fra 2024 · +39,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27,38 mill kr | 1,16 mill kr | 890 514 kr | 9,23 mill kr | 5,87 mill kr | 3,35 mill kr |
| 2024 | 17,23 mill kr | 357 721 kr | 120 155 kr | 11,55 mill kr | 4,98 mill kr | 6,57 mill kr |
| 2023 | 17,18 mill kr | 529 789 kr | 202 830 kr | 8,72 mill kr | 4,86 mill kr | 3,85 mill kr |
| 2022 | 21,77 mill kr | 1,74 mill kr | 1,22 mill kr | 8,65 mill kr | 4,66 mill kr | 3,99 mill kr |
| 2021 | 19,66 mill kr | 570 475 kr | 418 920 kr | 7,51 mill kr | 3,44 mill kr | 4,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 71 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912586456/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912586456",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 27383713,
"operating_profit": 1159470,
"net_profit": 890514,
"equity": 5872521,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17227185,
"operating_profit": 357721,
"net_profit": 120155,
"equity": 4982007,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Innz Medical AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Innz Medical AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Innz Medical AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 15.10.2013Styre
3Sist endret 20.02.2020Regnskapsfører
1Sist endret 23.11.2024Revisor
1Sist endret 15.10.2013API og MCPGET /company/912586456/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912586456",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Innz Medical AS?
List alle roller i Innz Medical AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Innz Medical AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
- Dag Fredrik Westneshadde 10 %
- Trond Erik Stabell Reiersenhadde 10 %
- Dsw Holding AS60 % → 70 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dsw Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70,0 % | 140 |
| Dag Fredrik Ambro Westnes | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 20 |
| Glenn Marius Westnes | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 20 |
| Håvard Holtskog Myrland Ulvevadet | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 20 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912586456/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912586456",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DSW HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Innz Medical AS eier Dsw Holding AS, og hvem eier resten?
Er Innz Medical AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Innz Medical AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Dsw Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/912586456/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912586456",
"chain": [
{ "org_no": "912538400", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912586456", "owner_pct": 70, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Innz Medical AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Innz Medical AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Innz Medical AS | BEDR | Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer | Tønsberg | 5 |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2020 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912586456/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912586456",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Når ble Innz Medical AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Innz Medical AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Innz Medical AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Vant offentlig anbudK9570 Spesialutstyr Øye *KUNNGJØRING KONTRAKTSTILDELING*
- Vant offentlig anbudIntensjonskunngjøring OCT Sykehuset Nordmøre og Romsdal
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 70,9 % av driftsinntektene — 6,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 63,6 % | 42,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,10 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 0,88 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,2 % | 14,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +59,0 % | +7,4 % |
| Omsetning per ansatt | 5,48 mill kr | 6,80 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 70,9 % | 64,0 % |
| Lønnskostnad | 15,1 % | 15,2 % |
| Annen driftskostnad | 9,3 % | 12,8 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912586456/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912586456",
"nace_code": "46.460",
"industry_count": 725,
"revenue": { "value": 27383713, "percentile": 0.7117 },
"operating_margin": { "value": 0.0423, "percentile": 0.4911 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Er Innz Medical AS blant de største selskapene innen engroshandel med apotekvarer og medisinske varer?
Hvor solid er Innz Medical AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Innz Medical AS på i bransjen?
Offentlige anbud
Innz Medical AS har vunnet 2 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.4.2025 | Vinner | K9570 Spesialutstyr Øye *KUNNGJØRING KONTRAKTSTILDELING* | Ikke stedbunden | − | − | Tildelt |
| 20.12.2024 | Vinner | Intensjonskunngjøring OCT Sykehuset Nordmøre og Romsdal | Møre og Romsdal | − | − | − |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/912586456/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912586456/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 2, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-106446",
"heading": "K9570 Spesialutstyr Øye *KUNNGJØRING KONTRAKTSTILDELING*",
"publication_date": "2025-04-24",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2024-118476",
"heading": "Intensjonskunngjøring OCT Sykehuset Nordmøre og Romsdal",
"publication_date": "2024-12-20",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "912586456" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Innz Medical AS?
Hva gikk anbudet «K9570 Spesialutstyr Øye *KUNNGJØRING KONTRAKTSTILDELING*» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Innz Medical AS vunnet det siste året?
Immaterielle rettigheter
Innz Medical AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| InnZ Medical ↗ | 201812511 | 300663 | Registrert | 25.9.2028 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Innz Medical AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Innz Medical AS?
Det er registrert 1 032 selskaper i Norge innen engroshandel med apotekvarer og medisinske varer, hvorav 15 i Tønsberg.
Er Innz Medical AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 42 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Innz Medical AS i Enhetsregisteret?
Innz Medical AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Innz Medical AS?
Daglig leder i Innz Medical AS er Dag Støp Westnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Innz Medical AS?
Største aksjonær i Innz Medical AS er Dsw Holding AS med 70 % av aksjene, fulgt av Dag Fredrik Ambro Westnes (10 %) og Glenn Marius Westnes (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Innz Medical AS?
Innz Medical AS hadde i 2025 en omsetning på 27,38 mill kr og et overskudd på 890 514 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Innz Medical AS?
Innz Medical AS har en registrert aksjekapital på 500 000 kr, fordelt på 200 aksjer.
Har Innz Medical AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 1 varemerke knyttet til Innz Medical AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.