Stabu Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 2,2 mill
- −84,5 %
Om Stabu Invest AS
Stabu Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Frank Stabu er styrets leder. I 2025 hadde Stabu Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,18 mill kr. Egenkapitalen var 60,95 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Frank Stabu med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 499 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg og forretningsmessig drift av fast eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette, herunder investering i andre selskaper.
API og MCPGET /company/912569322
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569322" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569322",
"name": "STABU INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912569322" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stabu Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stabu Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stabu Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −427 539 kr | 2,18 mill kr | 79,11 mill kr | 60,95 mill kr | 18,15 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −426 522 kr | 14,12 mill kr | 79,72 mill kr | 73,77 mill kr | 5,95 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −648 966 kr | 38,90 mill kr | 109,68 mill kr | 64,65 mill kr | 45,03 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −504 236 kr | −2,38 mill kr | 80,80 mill kr | 70,75 mill kr | 10,05 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −159 402 kr | 55,18 mill kr | 93,17 mill kr | 73,14 mill kr | 20,04 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 24 mill kr (30 % av balansen)
API og MCPGET /company/912569322/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569322/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569322",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -427539, "net_profit": 2184425, "equity": 60951205, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -426522, "net_profit": 14115434, "equity": 73766780, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912569322" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stabu Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stabu Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stabu Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 12.10.2013Regnskapsfører
1Sist endret 21.10.2024Revisor
1Sist endret 10.10.2014API og MCPGET /company/912569322/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569322/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569322",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912569322" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stabu Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stabu Invest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stabu Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Frank Stabu | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912569322/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569322/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569322",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912569322" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stabu Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stabu Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Stabu Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/912569322/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569322/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569322",
"chain": [
{ "org_no": "912569322", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912569322" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stabu Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912569322/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569322/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569322",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912569322" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stabu Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Har Stabu Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stabu Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 77,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,97 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,6 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912569322/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912569322/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912569322",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912569322" })Spør AI-assistenten
Er Stabu Invest AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stabu Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Stabu Invest AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
STABU INVEST AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stabu Eiendom AS | Nordre Follo | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Veimontering AS | Nordre Follo | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Driiv AS | Grimstad | 23,9 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stabu Invest AS
Hvor stor er bransjen Stabu Invest AS tilhører?
Stabu Invest AS er ett av 499 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har Stabu Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stabu Invest AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Er Stabu Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stabu Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Stabu Invest AS?
Stabu Invest AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Kjøp, salg og forretningsmessig drift av fast eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette, herunder investering i andre selskaper.
Hva slags selskap er Stabu Invest AS?
Organisasjonsformen til Stabu Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Stabu Invest AS?
Styrets leder i Stabu Invest AS er Frank Stabu.
Hvem er største aksjonær i Stabu Invest AS?
Største aksjonær i Stabu Invest AS er Frank Stabu med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Stabu Invest AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 60,95 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Stabu Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stabu Invest AS en egenkapital på 60,95 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 77,1 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.