Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mma Trondheim AS

Org.nr 912561240

Om Mma Trondheim AS

Mma Trondheim AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Treningssentervirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Magnus Herregården er daglig leder, og Thomas Rønning Formo er styreleder. I 2025 hadde Mma Trondheim AS en omsetning på 3,11 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 15 605 kr. Egenkapitalen var 239 533 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Emil Weber Meek med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 77 innen treningssentervirksomhet i Trondheim, og ett av 1 784 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).

Aktivitet

Treningssenter for kampsport med innstruerte sider. Salg av treningsartikler, noe næring og klær.

Formål

Treningssenter for kampsport med innstruerte sider. Salg av treningsartikler, noe næring og klær, og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler686 151 kr
Omløpsmidler100 %686 151 kr
Egenkapital og gjeld686 151 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 krOpptjent egenkapital31 %209 533 krLangsiktig gjeld0 %−1 593 krKortsiktig gjeld65 %448 212 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,10 mill kr
Finansinntekter23 008 kr
Finanskostnader154 kr
Netto finans22 854 kr
Ordinært resultat før skatt26 835 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,11 mill kr3 982 kr15 605 kr686 151 kr239 533 kr446 619 kr
20243,02 mill kr−50 022 kr−98 023 kr592 020 kr223 927 kr368 093 kr
20232,91 mill kr−136 567 kr−152 545 kr571 846 kr321 950 kr249 896 kr
20222,67 mill kr32 209 kr12 584 kr778 179 kr474 495 kr303 684 kr
20212,35 mill kr310 510 kr236 548 kr866 632 kr461 910 kr404 721 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 57 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 30 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 31.05.2022
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 09.10.2013
Styrets lederSignatur
VaramedlemSignatur

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Emil Weber MeekPersonA-aksjer50.0 %500
Thomas Rønning FormoPersonA-aksjer50.0 %500

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mma Trondheim ASBEDRTreningssentervirksomhetTrondheim−

Kunngjøringer16

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 15,8 % av driftsinntektene — 12,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,1 %6,4 %
Resultatmargin0,5 %4,4 %
Egenkapitalandel34,9 %32,5 %
Likviditetsgrad1,531,24
Gjeldsgrad1,861,11
Egenkapitalrentabilitet6,5 %19,8 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,8 %+5,9 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad15,8 %3,4 %
Lønnskostnad38,5 %28,9 %
Annen driftskostnad45,5 %52,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Immaterielle rettigheter

Mma Trondheim AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
Evolve Academy ↗201914287306987Registrert25.10.2029

Kilde: Patentstyret

Ofte spurt om Mma Trondheim AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mma Trondheim AS?

Det er registrert 1 784 selskaper i Norge innen treningssentervirksomhet, hvorav 77 i Trondheim.

Er Mma Trondheim AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 44 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Mma Trondheim AS bedre enn andre i bransjen?

Mma Trondheim AS hadde en driftsmargin på 0,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,4 % for treningssentervirksomhet.

Hvilken status har Mma Trondheim AS i Enhetsregisteret?

Mma Trondheim AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Mma Trondheim AS?

Daglig leder i Mma Trondheim AS er Magnus Herregården, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Mma Trondheim AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Emil Weber Meek største eier i Mma Trondheim AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Thomas Rønning Formo med 50 %.

Hva er omsetningen til Mma Trondheim AS?

I 2025 omsatte Mma Trondheim AS for 3,11 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 15 605 kr.

Er Mma Trondheim AS registrert i MVA-registeret?

Mma Trondheim AS er registrert i MVA-registeret (siden 2014) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag