Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ignis Teknikk AS

Org.nr 912521818

Om Ignis Teknikk AS

Ignis Teknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Dennis Juel Angell er daglig leder, og Dennis Juel Angell er styreleder. I 2025 hadde Ignis Teknikk AS en omsetning på 1,19 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 25 224 kr. Egenkapitalen var 364 670 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dennis Juel Angell med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 155 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Drammen, og ett av 6 803 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).

Aktivitet

Konsulenttjenester telekommunikasjon. Kontroll, ettersyn, installasjon av brannalarmsystemer. Annen rådgiving telekommunikasjon og sikkerhetssystemer.

Formål

Salg av service og kontroll av sikkerhetsanlegg og telekommunikasjonsinstallasjoner, samt enkelte vaktmestertjenester og renholdstjenester og andre produkter som sammenfaller med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler771 378 kr
Anleggsmidler34 %259 928 krOmløpsmidler66 %511 450 kr
Egenkapital og gjeld771 378 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 krOpptjent egenkapital43 %334 670 krKortsiktig gjeld53 %406 707 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,21 mill kr
Finansinntekter220 kr
Finanskostnader8 875 kr
Netto finans−8 655 kr
Ordinært resultat før skatt−25 224 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,19 mill kr−16 569 kr−25 224 kr771 378 kr364 670 kr406 707 kr
20241,16 mill kr−345 908 kr−321 330 kr722 051 kr389 894 kr332 157 kr
2023850 807 kr116 999 kr70 824 kr883 995 kr711 225 kr172 770 kr
2022803 226 kr−50 109 kr−38 425 kr776 128 kr640 401 kr135 727 kr
20211,71 mill kr303 788 kr259 801 kr1,42 mill kr678 826 kr740 115 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 66 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 07.10.2013
Daglig lederSignaturProkura

Styre

1Sist endret 07.10.2013
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 22.01.2026
Regnskapsfører
repr. FASTPRIS REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Dennis Juel AngellPersonOrdinære aksjer100.0 %1 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ignis Teknikk ASBEDRByggeteknisk konsulentvirksomhetDrammen−

Kunngjøringer16

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel47,3 %50,2 %
Likviditetsgrad1,261,72
Gjeldsgrad1,120,68
Egenkapitalrentabilitet-6,9 %13,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

IGNIS TEKNIKK AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Brelco Teknikk ASDrammen50.0 %20182025Aktiv
Sms-Electro ASOslo3.1 %20212025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Ignis Teknikk AS

Hvor stor er bransjen Ignis Teknikk AS tilhører?

Ignis Teknikk AS er ett av 155 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Drammen, og ett av 6 803 på landsbasis.

Hvor lenge har Ignis Teknikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Ignis Teknikk AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Ignis Teknikk AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ignis Teknikk AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Ignis Teknikk AS?

Dennis Juel Angell er registrert som daglig leder i Ignis Teknikk AS.

Hvem eier Ignis Teknikk AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Dennis Juel Angell største eier i Ignis Teknikk AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Ignis Teknikk AS for i 2025?

I 2025 omsatte Ignis Teknikk AS for 1,19 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 25 224 kr.

Hvor lønnsom er driften i Ignis Teknikk AS?

Driftsresultatet for 2025 var −16 569 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Er Ignis Teknikk AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud