Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ulsmågvegen 12-14 AS

Org.nr 912490564
Omsetning
7,1 mill
+2,4 %
Resultat
2,8 mill
−26,2 %
Mer

Om Ulsmågvegen 12-14 AS

Ulsmågvegen 12-14 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Endre Hole er daglig leder, og Stig Hole er styreleder. I 2025 hadde Ulsmågvegen 12-14 AS en omsetning på 7,09 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,75 mill kr. Egenkapitalen var 6,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stanesveien Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Eie, utleie, utvikling og drift av fast eiendom og hva som naturlig står i den forbindelse.

API og MCPGET /company/912490564

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912490564" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912490564",
  "name": "ULSMÅGVEGEN 12-14 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "912490564" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Ulsmågvegen 12-14 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Ulsmågvegen 12-14 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Bergen holder Ulsmågvegen 12-14 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +8,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20257,09 mill kr3,34 mill kr2,75 mill kr10,37 mill kr6,37 mill kr4,00 mill kr
20246,92 mill kr4,65 mill kr3,73 mill kr12,23 mill kr6,32 mill kr5,90 mill kr
20237,03 mill kr4,61 mill kr3,48 mill kr16,21 mill kr6,19 mill kr10,01 mill kr
20226,50 mill kr4,19 mill kr3,14 mill kr19,53 mill kr6,12 mill kr13,41 mill kr
20216,51 mill kr4,46 mill kr3,25 mill kr15,22 mill kr6,10 mill kr9,12 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler10,37 mill kr
Anleggsmidler41 %4,23 mill krOmløpsmidler59 %6,15 mill kr
Egenkapital og gjeld10,37 mill kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 krOpptjent egenkapital61 %6,34 mill krLangsiktig gjeld1 %59 122 krKortsiktig gjeld38 %3,94 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,75 mill kr
Finansinntekter347 153 kr
Finanskostnader158 150 kr
Netto finans189 003 kr
Ordinært resultat før skatt3,53 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene.

Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Renteinntekt fra konsernselskaper
340 000 kr
Rentekostnad til konsernselskaper
150 000 kr
Avgitt konsernbidrag
2,7 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/912490564/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912490564/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912490564",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 7086344,
      "operating_profit": 3338456,
      "net_profit": 2751166,
      "equity": 6371975,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6918086,
      "operating_profit": 4645334,
      "net_profit": 3726005,
      "equity": 6320808,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "912490564" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Ulsmågvegen 12-14 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Ulsmågvegen 12-14 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Ulsmågvegen 12-14 AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 10.04.2018
Endre Hole(f. 1959)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 31.08.2019
Stig Hole(f. 1962)
Styrets lederSignatur
Endre Hole(f. 1959)
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 20.04.2018
Revisor
repr. MINDE REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/912490564/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912490564/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912490564",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "912490564" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Ulsmågvegen 12-14 AS?
  • List alle roller i Ulsmågvegen 12-14 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Ulsmågvegen 12-14 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Stanesveien Invest ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %300

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/912490564/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912490564/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912490564",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "STANESVEIEN INVEST AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "912490564" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Ulsmågvegen 12-14 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Ulsmågvegen 12-14 AS eier Stanesveien Invest AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Ulsmågvegen 12-14 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ulsmågvegen 12-14 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomBergen−

Kunngjøringer26

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/912490564/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912490564/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912490564",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912490564" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Ulsmågvegen 12-14 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Ulsmågvegen 12-14 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Ulsmågvegen 12-14 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 42,0 % av driftsinntektene — 22,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin47,1 %42,3 %
Resultatmargin38,8 %17,1 %
Egenkapitalandel61,4 %37,0 %
Likviditetsgrad1,561,76
Gjeldsgrad0,631,06
Egenkapitalrentabilitet43,2 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,4 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad3,9 %5,9 %
Annen driftskostnad42,0 %19,2 %
Avskrivninger6,9 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/912490564/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912490564/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912490564",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 7086344, "percentile": 0.9041 },
  "operating_margin": { "value": 0.4711, "percentile": 0.5502 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "912490564" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ulsmågvegen 12-14 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Ulsmågvegen 12-14 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ulsmågvegen 12-14 AS på i bransjen?

Folk spør om Ulsmågvegen 12-14 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ulsmågvegen 12-14 AS?

Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 067 i Bergen.

Er Ulsmågvegen 12-14 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 49 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 134 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Ulsmågvegen 12-14 AS i Enhetsregisteret?

Ulsmågvegen 12-14 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Ulsmågvegen 12-14 AS?

Daglig leder i Ulsmågvegen 12-14 AS er Endre Hole, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Ulsmågvegen 12-14 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stanesveien Invest AS største eier i Ulsmågvegen 12-14 AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Ulsmågvegen 12-14 AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,09 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,37 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Ulsmågvegen 12-14 AS?

Egenkapitalen i Ulsmågvegen 12-14 AS var 6,37 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 61,4 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Ulsmågvegen 12-14 AS?

Ulsmågvegen 12-14 AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.

Er Ulsmågvegen 12-14 AS registrert i MVA-registeret?

Ulsmågvegen 12-14 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem er revisor for Ulsmågvegen 12-14 AS?

Minde Revisjon AS er registrert som revisor for Ulsmågvegen 12-14 AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland