Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS

Org.nr 912360997www.hhansen.no
Omsetning
48,8 mill
+63,3 %
Resultat
5,2 mill
+54,9 %
Ansatte
12
Mer

Om Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS

Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1966 og har vært i drift i 60 år. Bjørnar Andersen er daglig leder, og Torill Kathrin Wollebekk er styreleder. Selskapet er ett av 103 innen takarbeid i Oslo, og ett av 1 590 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).

Aktivitet og formål

Håndverksdrift innen blikkenslagerfaget.

AI-sammendrag

Stabil omsetning på 30 mill. kr og en driftsmargin i topp 25% av bransjen viser at dette håndverksfirmaet leverer solid lønnsomhet til tross for fragmentert eierskap og lav egenkapitalandel. Med 12 ansatte og nær 30 års erfaring innen blikkenslagerfaget hevder selskapet seg klart over snittet i en bransje med 886 aktører. Den høye gjeldsandelen er en risikofaktor, men sterk inntjening gir god betjeningsevne.

API og MCPGET /company/912360997

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912360997" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912360997",
  "name": "BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & SØNN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.410",
  "nace_desc": "Takarbeid",
  "employees": 12,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "912360997" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +63,3 % fra 2024 · +51,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202548,82 mill kr6,53 mill kr5,17 mill kr14,91 mill kr3,76 mill kr11,15 mill kr
202429,89 mill kr4,27 mill kr3,34 mill kr13,16 mill kr3,09 mill kr10,07 mill kr
202330,29 mill kr2,75 mill kr2,10 mill kr9,88 mill kr2,74 mill kr7,14 mill kr
202235,00 mill kr1,75 mill kr1,30 mill kr8,52 mill kr2,44 mill kr6,08 mill kr
202132,16 mill kr1,56 mill kr1,15 mill kr7,72 mill kr2,40 mill kr5,32 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler14,91 mill kr
Anleggsmidler2 %306 894 krOmløpsmidler98 %14,60 mill kr
Egenkapital og gjeld14,91 mill kr
Innskutt egenkapital8 %1,26 mill krOpptjent egenkapital17 %2,50 mill krLangsiktig gjeld5 %785 521 krKortsiktig gjeld70 %10,36 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader42,28 mill kr
Finansinntekter168 421 kr
Finanskostnader68 007 kr
Netto finans100 414 kr
Ordinært resultat før skatt6,64 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 70 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/912360997/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912360997/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912360997",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 48816907,
      "operating_profit": 6534736,
      "net_profit": 5172862,
      "equity": 3761509,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 29891509,
      "operating_profit": 4267109,
      "net_profit": 3340444,
      "equity": 3088647,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "912360997" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 09.01.2013
Bjørnar Andersen(f. 1963)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 30.12.2014
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Revisor

1Sist endret 20.07.2010
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/912360997/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912360997/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912360997",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "912360997" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS?
  • List alle roller i Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Torill Kathrin WollebekkPersonOrdinære aksjer33,8 %152
Blikk Invest ASSelskapOrdinære aksjer32,9 %148
Charlotte Wollebekk TveterPersonB-aksjer16,7 %75
Christopher WollebekkPersonB-aksjer16,7 %75

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/912360997/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912360997/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912360997",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "BLIKK INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 32.89, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 4
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "912360997" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS eier Blikk Invest AS, og hvem eier resten?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Hansen Henry & Sønn AS Blikkensl MBEDRTakarbeidOslo12

Kunngjøringer43

API og MCPGET /company/912360997/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912360997/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912360997",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912360997" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 54,8 % av driftsinntektene — 20,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin13,4 %4,9 %
Resultatmargin10,6 %3,7 %
Egenkapitalandel25,2 %38,1 %
Likviditetsgrad1,411,58
Gjeldsgrad2,961,14
Egenkapitalrentabilitet137,5 %16,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+63,3 %+0,1 %
Omsetning per ansatt4,07 mill kr1,45 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad54,8 %34,4 %
Lønnskostnad22,7 %39,4 %
Annen driftskostnad8,3 %16,9 %
Avskrivninger0,8 %1,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/912360997/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912360997/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912360997",
  "nace_code": "43.410",
  "industry_count": 929,
  "revenue": { "value": 48816907, "percentile": 0.9557 },
  "operating_margin": { "value": 0.1339, "percentile": 0.7538 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "912360997" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS blant de 929 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS sammenlignet med andre i bransjen?

Godkjenninger og registre

Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.

Gyldig til 8. juli 2029 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
UtførendeArbeid på bevaringsverdige byggverk2
UtførendeMontering av glasskonstruksjoner og fasadekledning2
UtførendeRiving og miljøsanering2
UtførendeTaktekkingsarbeid2
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Også på denne adressen

+93 til på samme adresse →

Folk spør om Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS?

Det er registrert 1 590 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 103 i Oslo.

Er Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1966, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.

Går Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS bedre enn andre i bransjen?

Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS hadde en driftsmargin på 13,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,9 % for takarbeid.

Hvilken status har Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS i Enhetsregisteret?

Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS?

Daglig leder i Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS er Bjørnar Andersen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Torill Kathrin Wollebekk største eier i Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS med 33,8 % av aksjene. Nest størst er Blikk Invest AS med 32,9 %.

Hvordan går det økonomisk med Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 48,82 mill kr, opp 63 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,76 mill kr ved årsslutt.

Hva er aksjekapitalen i Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS?

Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS har en registrert aksjekapital på 1,26 mill kr, fordelt på 450 aksjer.

Er Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS registrert i MVA-registeret?

Blikkenslagermestrene Henry Hansen & Sønn AS er registrert i MVA-registeret (siden 1970) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner