Straumehagen AS
- Omsetning
- 2,6 mill
- −22,5 %
- Resultat
- −5,0 mill
- 7 års regnskap
Om Straumehagen AS
Straumehagen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Ernst Morten Einarsen er styrets leder. I 2025 hadde Straumehagen AS en omsetning på 2,63 mill kr, en nedgang på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 5,00 mill kr. Egenkapitalen var 1,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sartor Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 102 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Øygarden, og ett av 14 380 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling. Selskapet skal erverve, utvikle og selge eiendom.
Formål
Erverv, utvikling, forvaltning og salg av eiendom, samt videre å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer i eiendomsselskap, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/912344304
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912344304" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912344304",
"name": "STRAUMEHAGEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912344304" })Spør AI-assistenten
Hvor i Øygarden holder Straumehagen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Straumehagen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Straumehagen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −22,5 % fra 2024 · −18,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,63 mill kr | −4,01 mill kr | −5,00 mill kr | 40,23 mill kr | 1,59 mill kr | 38,64 mill kr |
| 2024 | 3,39 mill kr | 2,13 mill kr | −258 976 kr | 41,88 mill kr | 3,46 mill kr | 38,41 mill kr |
| 2023 | 3,29 mill kr | 2,08 mill kr | −119 834 kr | 42,04 mill kr | 3,72 mill kr | 38,32 mill kr |
| 2022 | 3,17 mill kr | 1,63 mill kr | 226 074 kr | 42,50 mill kr | 3,84 mill kr | 38,66 mill kr |
| 2021 | 3,21 mill kr | 1,89 mill kr | 760 741 kr | 43,46 mill kr | 3,62 mill kr | 39,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 620 000 kr
API og MCPGET /company/912344304/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912344304/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912344304",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2626723,
"operating_profit": -4014494,
"net_profit": -4998430,
"equity": 1585292,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3389728,
"operating_profit": 2128900,
"net_profit": -258976,
"equity": 3463721,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912344304" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Straumehagen AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Straumehagen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Straumehagen AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 31.08.2026Revisor
1Sist endret 17.09.2013API og MCPGET /company/912344304/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912344304/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912344304",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912344304" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Straumehagen AS?
List alle roller i Straumehagen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Straumehagen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sartor Holding AS100 %
- Sartor Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sartor Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912344304/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912344304/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912344304",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SARTOR HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912344304" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Straumehagen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Straumehagen AS eier Sartor Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Straumehagen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sartor Holding AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/912344304/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912344304/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912344304",
"chain": [
{ "org_no": "933977617", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912344304", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912344304" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Straumehagen AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Straumehagen AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Straumehagen AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Øygarden | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.8.2026 | Styre ↗ |
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Styre ↗ |
| 9.8.2023 | Styre ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912344304/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912344304/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912344304",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912344304" })Spør AI-assistenten
Når ble Straumehagen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Straumehagen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Straumehagen AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ernst Morten Einarsen(Styrets leder)+Jarle Rennedal(Styremedlem)−Ernst Morten Einarsen(Styremedlem)−Jarle Rennedal(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 34,0 % av driftsinntektene — 29,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -152,8 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -190,3 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 3,9 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 11,69 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 24,38 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -315,3 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -22,5 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 34,0 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 17,1 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912344304/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912344304/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912344304",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 2626723, "percentile": 0.8261 },
"operating_margin": { "value": -1.5283, "percentile": 0.1229 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912344304" })Spør AI-assistenten
Er Straumehagen AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Straumehagen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Straumehagen AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+60 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Straumehagen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Straumehagen AS?
Det er registrert 14 380 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 102 i Øygarden.
Er Straumehagen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 68 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 520 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Straumehagen AS?
Straumehagen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Straumehagen AS?
Straumehagen AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Straumehagen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sartor Holding AS største eier i Straumehagen AS med 100 % av aksjene.
Er Straumehagen AS en del av et konsern?
Straumehagen AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Sartor Holding AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Straumehagen AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,63 mill kr, ned 23 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,59 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Straumehagen AS?
I 2025 hadde Straumehagen AS et driftsresultat på −4,01 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −152,8 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Straumehagen AS?
Straumehagen AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Straumehagen AS?
Deloitte AS er registrert som revisor for Straumehagen AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.