Ski Invest 2 AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- 2,6 mill
- +317,6 %
Om Ski Invest 2 AS
Ski Invest 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Anders Solberg Såheim er daglig leder, og Anders Solberg Såheim er styreleder. I 2025 hadde Ski Invest 2 AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,60 mill kr. Egenkapitalen var 50,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Maradona AS med 55 % av aksjene. Selskapet er ett av 127 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Nordre Follo, og ett av 14 382 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling.
Formål
Kjøp, salg og forvaltning av aksjer, prosjektutvikling, herunder erverv og utvikling av fast eiendom, og deltakelse i andre selskaper og annet som står i naturlig sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/912296490
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912296490" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912296490",
"name": "SKI INVEST 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912296490" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ski Invest 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ski Invest 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nordre Follo holder Ski Invest 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −141 064 kr | 2,60 mill kr | 70,74 mill kr | 50,29 mill kr | 20,45 mill kr |
| 2024 | 6 728 kr | 3 364 kr | 622 668 kr | 79,72 mill kr | 48,19 mill kr | 31,53 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −93 070 kr | 1,66 mill kr | 58,11 mill kr | 47,57 mill kr | 10,54 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −84 736 kr | 9,95 mill kr | 75,42 mill kr | 57,61 mill kr | 17,81 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −64 515 kr | 24,39 mill kr | 75,42 mill kr | 51,58 mill kr | 23,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 760 000 kr
API og MCPGET /company/912296490/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912296490/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912296490",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -141064, "net_profit": 2600530, "equity": 50289112, … },
{ "year": 2024, "revenue": 6728, "operating_profit": 3364, "net_profit": 622668, "equity": 48188582, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912296490" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ski Invest 2 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ski Invest 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ski Invest 2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 14.08.2013Styre
3Sist endret 03.02.2026Regnskapsfører
2Sist endret 12.10.2026Revisor
1Sist endret 14.08.2013API og MCPGET /company/912296490/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912296490/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912296490",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912296490" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ski Invest 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ski Invest 2 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ski Invest 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Maradona AS | Selskap | A-aksjer | 55,0 % | 1 375 000 |
| Everlong AS | Selskap | B-aksjer | 40,0 % | 1 000 000 |
| Chamalo AS | Selskap | C-aksjer | 5,0 % | 125 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912296490/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912296490/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912296490",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MARADONA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 55, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "EVERLONG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912296490" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ski Invest 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ski Invest 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ski Invest 2 AS eier Maradona AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/912296490/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912296490/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912296490",
"chain": [
{ "org_no": "994298534", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912296490", "owner_pct": 55, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912296490" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ski Invest 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.5.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912296490/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912296490/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912296490",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-19", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912296490" })Spør AI-assistenten
Når ble Ski Invest 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ski Invest 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ski Invest 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+PEDERSEN & SKOGHOLT REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 71,1 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,18 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,2 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912296490/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912296490/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912296490",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912296490" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ski Invest 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ski Invest 2 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Ski Invest 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
SKI INVEST 2 AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vinkl AS | Nordre Follo | 40,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Industriveien Eiendom AS | Nordre Follo | 23,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+15 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Ski Invest 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ski Invest 2 AS?
Det er registrert 14 382 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 127 i Nordre Follo.
Er Ski Invest 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 68 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 520 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Ski Invest 2 AS i Enhetsregisteret?
Ski Invest 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Ski Invest 2 AS?
Daglig leder i Ski Invest 2 AS er Anders Solberg Såheim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Ski Invest 2 AS?
Anders Solberg Såheim er registrert som styreleder i Ski Invest 2 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Ski Invest 2 AS?
Ski Invest 2 AS eies i hovedsak av Maradona AS (55 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Ski Invest 2 AS?
I 2025 omsatte Ski Invest 2 AS for 0 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,60 mill kr.
Hva er organisasjonsnummeret til Ski Invest 2 AS?
Ski Invest 2 AS har org.nr 912 296 490 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor for Ski Invest 2 AS?
Ski Invest 2 AS bruker Enora AS som regnskapsfører og Deloitte AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.