Sirikjerkeveien SA
- Omsetning
- 522 173
- −1,6 %
- Resultat
- 66 728
- 7 års regnskap
Om Sirikjerkeveien SA
Sirikjerkeveien SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 1982 og har vært i drift i 44 år. Per Tore Rakkestad er styrets leder. I 2025 hadde Sirikjerkeveien SA en omsetning på 522 173 kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 66 728 kr. Egenkapitalen var 265 813 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 55 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Øvre Eiker, og ett av 12 876 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drift og vedlikehold av skogsbilveg
Formål
Drifte og vedlikeholde Sirikjerkeveien. Veilaget har som formål å redusere andelseiernes kostnader til uttransport av tømmer og å gjøre skog i veiens nytteområde tilgjengelig for aktiv skogforvaltning
API og MCPGET /company/912268853
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912268853" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912268853",
"name": "SIRIKJERKEVEIEN SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912268853" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sirikjerkeveien SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sirikjerkeveien SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sirikjerkeveien SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,6 % fra 2024 · +14,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 522 173 kr | 63 814 kr | 66 728 kr | 321 327 kr | 265 813 kr | 55 514 kr |
| 2024 | 530 830 kr | −48 474 kr | −50 699 kr | 200 307 kr | 199 086 kr | 1 221 kr |
| 2023 | 425 916 kr | 8 633 kr | 6 675 kr | 521 819 kr | 247 631 kr | 274 188 kr |
| 2022 | 463 075 kr | 15 199 kr | 13 757 kr | 249 178 kr | 240 956 kr | 8 222 kr |
| 2021 | 455 276 kr | 52 018 kr | 52 835 kr | 247 494 kr | 227 199 kr | 20 295 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 88 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 67 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912268853/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912268853/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912268853",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 522173, "operating_profit": 63814, "net_profit": 66728, "equity": 265813, … },
{ "year": 2024, "revenue": 530830, "operating_profit": -48474, "net_profit": -50699, "equity": 199086, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912268853" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sirikjerkeveien SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sirikjerkeveien SA per år.
Hvordan har omsetningen til Sirikjerkeveien SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Styre
7Sist endret 09.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 08.12.2016API og MCPGET /company/912268853/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912268853/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912268853",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912268853" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sirikjerkeveien SA?
Hvem er regnskapsfører for Sirikjerkeveien SA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sirikjerkeveien SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sirikjerkeveien SA | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Øvre Eiker | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.10.2025 | Styre ↗ |
| 17.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.6.2023 | Styre ↗ |
| 29.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912268853/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912268853/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912268853",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-09", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912268853" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sirikjerkeveien SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sirikjerkeveien SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sirikjerkeveien SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 82,7 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 5,79 | 1,87 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,1 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912268853/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912268853/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912268853",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4183,
"revenue": { "value": 522173, "percentile": 0.5216 },
"operating_margin": { "value": 0.1222, "percentile": 0.4443 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912268853" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sirikjerkeveien SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sirikjerkeveien SA på i bransjen?
Hvor ligger Sirikjerkeveien SA blant de 4183 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Øvre Eiker
1 000+ til i Øvre Eiker →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sirikjerkeveien SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sirikjerkeveien SA?
Det er registrert 12 876 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 55 i Øvre Eiker.
Er Sirikjerkeveien SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1982, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 64 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Sirikjerkeveien SA?
Sirikjerkeveien SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Sirikjerkeveien SA med?
Sirikjerkeveien SA driver innen eiendomsforvaltning på oppdrag, med NACE-kode 68.320 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drift og vedlikehold av skogsbilveg.
Hvem sitter i styret i Sirikjerkeveien SA?
Per Tore Rakkestad er registrert som styreleder i Sirikjerkeveien SA, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Sirikjerkeveien SA?
Sirikjerkeveien SA hadde i 2025 en omsetning på 522 173 kr og et overskudd på 66 728 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Sirikjerkeveien SA?
Egenkapitalen i Sirikjerkeveien SA var 265 813 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 82,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sirikjerkeveien SA?
Sirikjerkeveien SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Sirikjerkeveien SA registrert i MVA-registeret?
Sirikjerkeveien SA er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.