Montasjesupport AS
- Omsetning
- 6,3 mill
- +75,2 %
- Resultat
- 652 415
- +546,3 %
Om Montasjesupport AS
Montasjesupport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ulstein, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Kristin Elin Holstad er daglig leder, og Kristin Elin Holstad er styreleder. I 2025 hadde Montasjesupport AS en omsetning på 6,28 mill kr, en økning på 75 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 652 415 kr. Egenkapitalen var 835 281 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kristin Elin Holstad med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen oppføring av bygninger i Ulstein, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Montering av industriporter, garasjeporter, rulleporter, hurtigporter frysedører og annen snekkerarbeid/montering.
Formål
Montasje og vedlikeholdsarbeid på bygninger og anlegg, og andre tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/912244202
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912244202" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912244202",
"name": "MONTASJESUPPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ULSTEIN", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912244202" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Montasjesupport AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Montasjesupport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ulstein holder Montasjesupport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +75,2 % fra 2024 · +342 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,28 mill kr | 953 124 kr | 652 415 kr | 2,17 mill kr | 835 281 kr | 1,34 mill kr |
| 2024 | 3,58 mill kr | 151 635 kr | 100 939 kr | 1,27 mill kr | 182 867 kr | 1,08 mill kr |
| 2023 | 1,35 mill kr | 18 625 kr | −46 376 kr | 964 482 kr | 81 928 kr | 882 555 kr |
| 2022 | 1,26 mill kr | −161 802 kr | −201 854 kr | 1,11 mill kr | 128 968 kr | 977 476 kr |
| 2021 | 1,42 mill kr | 206 575 kr | 112 075 kr | 1,81 mill kr | 430 823 kr | 1,37 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912244202/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912244202/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912244202",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6280600,
"operating_profit": 953124,
"net_profit": 652415,
"equity": 835281,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3584715,
"operating_profit": 151635,
"net_profit": 100939,
"equity": 182867,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912244202" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Montasjesupport AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Montasjesupport AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Montasjesupport AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.07.2013Styre
2Sist endret 25.07.2013Regnskapsfører
1Sist endret 14.09.2023API og MCPGET /company/912244202/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912244202/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912244202",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912244202" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Montasjesupport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Montasjesupport AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Montasjesupport AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kristin Elin Holstad | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912244202/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912244202/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912244202",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912244202" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Montasjesupport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Montasjesupport AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Montasjesupport AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Ulstein | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912244202/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912244202/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912244202",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912244202" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Montasjesupport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Montasjesupport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Montasjesupport AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 38,2 % av driftsinntektene — 9,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 38,5 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,10 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,60 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 78,1 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +75,2 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,2 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 31,3 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 12,2 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912244202/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912244202/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912244202",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12281,
"revenue": { "value": 6280600, "percentile": 0.7272 },
"operating_margin": { "value": 0.1518, "percentile": 0.8314 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912244202" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Montasjesupport AS blant de 12281 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Montasjesupport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Montasjesupport AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Investeringer
MONTASJESUPPORT AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Havila Shipping ASA | Herøy | 0,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Cavendish Hydrogen ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Nel ASA | Oslo | 0,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Ulstein
1 000+ til i Ulstein →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Montasjesupport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Montasjesupport AS?
Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 13 i Ulstein.
Er Montasjesupport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 686 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Montasjesupport AS?
Montasjesupport AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Montasjesupport AS?
Montasjesupport AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Montering av industriporter, garasjeporter, rulleporter, hurtigporter frysedører og annen snekkerarbeid/montering.
Hvem er daglig leder i Montasjesupport AS?
Daglig leder i Montasjesupport AS er Kristin Elin Holstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Montasjesupport AS?
Største aksjonær i Montasjesupport AS er Kristin Elin Holstad med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Montasjesupport AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,28 mill kr, opp 75 % fra 2024. Egenkapitalen var 835 281 kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Montasjesupport AS?
Montasjesupport AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Montasjesupport AS?
Forretningsadressen til Montasjesupport AS er Eggatua 3B, 6065, ULSTEINVIK i Ulstein kommune.
Er Montasjesupport AS registrert i MVA-registeret?
Montasjesupport AS er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.