Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stian Bentsen AS

Org.nr 912211282
Omsetning
559 023
−68,9 %
Resultat
−32 220
7 års regnskap
Mer

Om Stian Bentsen AS

Stian Bentsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Saltdal, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Avvirkning. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Stian Bentsen er daglig leder, og Stian Bentsen er styreleder. I 2025 hadde Stian Bentsen AS en omsetning på 559 023 kr, en nedgang på 69 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 32 220 kr. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Bentsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen avvirkning i Saltdal, og ett av 15 369 i Norge. Det ble etablert samme år som 391 andre selskaper i bransjen. Bare 2 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.

Aktivitet og formål

Skogsdrift og det som naturlig hører til. I tillegg vil selskapet drive med kjøp og salg av aksjer og fast eiendom.

API og MCPGET /company/912211282

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912211282" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912211282",
  "name": "STIAN BENTSEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "02.200",
  "nace_desc": "Avvirkning",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SALTDAL", "county": "NORDLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "912211282" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Saltdal holder Stian Bentsen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Stian Bentsen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Stian Bentsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −68,9 % fra 2024 · −82,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025559 023 kr−39 453 kr−32 220 kr1,26 mill kr1,20 mill kr59 083 kr
20241,80 mill kr−260 200 kr−261 234 kr1,40 mill kr1,23 mill kr161 433 kr
20233,97 mill kr187 284 kr150 723 kr2,22 mill kr1,50 mill kr719 969 kr
20224,12 mill kr547 385 kr360 220 kr2,11 mill kr1,34 mill kr765 768 kr
20213,26 mill kr349 361 kr272 109 kr1,38 mill kr984 242 kr398 347 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,26 mill kr
Anleggsmidler37 %465 309 krOmløpsmidler63 %795 506 kr
Egenkapital og gjeld1,26 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital93 %1,17 mill krKortsiktig gjeld5 %59 083 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader598 476 kr
Finansinntekter9 000 kr
Finanskostnader1 768 kr
Netto finans7 232 kr
Ordinært resultat før skatt−32 220 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/912211282/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912211282/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912211282",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 559023,
      "operating_profit": -39453,
      "net_profit": -32220,
      "equity": 1201732,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1797370,
      "operating_profit": -260200,
      "net_profit": -261234,
      "equity": 1233952,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "912211282" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Stian Bentsen AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Stian Bentsen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Stian Bentsen AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 10.08.2013
Stian Bentsen(f. 1980)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 10.08.2013
Stian Bentsen(f. 1980)
Styrets lederSignatur
Marianne Hoff(f. 1978)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 02.11.2026
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte november 2026
API og MCPGET /company/912211282/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912211282/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912211282",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "912211282" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Stian Bentsen AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stian Bentsen AS?
  • List alle roller i Stian Bentsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Stian BentsenPersonOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/912211282/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912211282/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912211282",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "912211282" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Stian Bentsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stian Bentsen AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stian Bentsen ASBEDRAvvirkningSaltdal−

Kunngjøringer16

API og MCPGET /company/912211282/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912211282/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912211282",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912211282" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Stian Bentsen AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stian Bentsen AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Stian Bentsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:7→-
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-→7
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel95,3 %69,4 %
Likviditetsgrad13,462,64
Gjeldsgrad0,050,26
Egenkapitalrentabilitet-2,7 %9,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/912211282/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912211282/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912211282",
  "nace_code": "02.200",
  "industry_count": 412,
  "revenue": { "value": 559023, "percentile": 0.445 },
  "operating_margin": { "value": -0.0706, "percentile": 0.26 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "912211282" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Stian Bentsen AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Stian Bentsen AS blant de største selskapene innen avvirkning?
  • Hvor solid er Stian Bentsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Investeringer

STIAN BENTSEN AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Dragefossen ASSaltdal0,2 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Stian Bentsen AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stian Bentsen AS?

Det er registrert 15 369 selskaper i Norge innen avvirkning, hvorav 24 i Saltdal.

Er Stian Bentsen AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 391 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Stian Bentsen AS i Enhetsregisteret?

Stian Bentsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Stian Bentsen AS?

Daglig leder i Stian Bentsen AS er Stian Bentsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Stian Bentsen AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stian Bentsen største eier i Stian Bentsen AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Stian Bentsen AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 559 023 kr, ned 69 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Stian Bentsen AS?

Egenkapitalen i Stian Bentsen AS var 1,20 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 95,3 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Stian Bentsen AS?

Stian Bentsen AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stian Bentsen AS?

Stian Bentsen AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Er Stian Bentsen AS registrert i MVA-registeret?

Stian Bentsen AS er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Nordland