Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Norskregistrert utenlandsk foretak

Railcare T Ab NUF

Org.nr 912195740
Omsetning
10,6 mill
−4 %
Resultat
162 895
−4 %
Mer

Om Railcare T Ab NUF

Railcare T Ab NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2013. Karin Johanna Ekehult er daglig leder. I 2025 hadde Railcare T Ab NUF en omsetning på 10,65 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 162 895 kr. Egenkapitalen var 1,61 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 472 i Norge innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted. Godstransport med jernbane.

API og MCPGET /company/912195740

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912195740" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912195740",
  "name": "RAILCARE T AB NUF",
  "org_form": "NUF",
  "nace_code": "77.390",
  "nace_desc": "Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": null, "county": null, … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "912195740" })

Spør AI-assistenten

  • Er Railcare T Ab NUF registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Railcare T Ab NUF med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Railcare T Ab NUF: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −4 % fra 2024 · −35 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202510,65 mill kr208 728 kr162 895 kr13,31 mill kr1,61 mill kr11,70 mill kr
202411,10 mill kr217 747 kr169 680 kr11,40 mill kr1,45 mill kr9,95 mill kr
202312,21 mill kr211 499 kr186 757 kr17,31 mill kr1,28 mill kr16,03 mill kr
202210,54 mill kr211 094 kr160 970 kr7,33 mill kr1,09 mill kr6,24 mill kr
202116,38 mill kr321 083 kr250 445 kr10,80 mill kr932 461 kr9,87 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler13,31 mill kr
Omløpsmidler100 %13,31 mill kr
Egenkapital og gjeld13,31 mill kr
Opptjent egenkapital12 %1,61 mill krKortsiktig gjeld88 %11,70 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader10,44 mill kr
Netto finans87 kr
Ordinært resultat før skatt208 815 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 72 prosent av driftsinntektene.

Kundefordringer står for om lag 98 prosent av eiendelene.

API og MCPGET /company/912195740/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912195740/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912195740",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 10649585,
      "operating_profit": 208728,
      "net_profit": 162895,
      "equity": 1612764,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 11096803,
      "operating_profit": 217747,
      "net_profit": 169680,
      "equity": 1449868,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "912195740" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye falt omsetningen til Railcare T Ab NUF fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Railcare T Ab NUF de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Railcare T Ab NUF per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 17.09.2021
Daglig leder

Regnskapsfører

1Sist endret 17.09.2021
Regnskapsfører
repr. EKONOMERNAS HUS I SVERIGE AB NUFGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 14.08.2019
Revisor
repr. ERNST & YOUNG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Hovedforetak

1Sist endret 09.07.2013
Oppl om foretaket i hjemlandet
repr. RAILCARE T AB
API og MCPGET /company/912195740/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912195740/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912195740",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "912195740" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Railcare T Ab NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Railcare T Ab NUF?
  • Hvem er regnskapsfører for Railcare T Ab NUF?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Railcare T Ab NUFAAFYUtleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted−−

Kunngjøringer11

API og MCPGET /company/912195740/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912195740/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912195740",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912195740" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Railcare T Ab NUF i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Railcare T Ab NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Railcare T Ab NUF sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 71,7 % av driftsinntektene — 43,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin2,0 %9,1 %
Resultatmargin1,5 %6,6 %
Egenkapitalandel12,1 %44,1 %
Likviditetsgrad1,141,58
Gjeldsgrad7,260,82
Egenkapitalrentabilitet10,1 %8,9 %
Omsetningsvekst (siste år)-4,0 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad71,7 %28,3 %
Annen driftskostnad26,3 %20,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/912195740/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912195740/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912195740",
  "nace_code": "77.390",
  "industry_count": 852,
  "revenue": { "value": 10649585, "percentile": 0.8347 },
  "operating_margin": { "value": 0.0196, "percentile": 0.3827 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "912195740" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Railcare T Ab NUF sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Railcare T Ab NUF på i bransjen?
  • Hvor ligger Railcare T Ab NUF blant de 852 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Railcare T Ab NUF

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Railcare T Ab NUF?

Det er registrert 1 472 selskaper i Norge innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted.

Er Railcare T Ab NUF et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 37 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Railcare T Ab NUF i Enhetsregisteret?

Railcare T Ab NUF er et aktivt selskap registrert som Norskregistrert utenlandsk foretak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen NUF?

Railcare T Ab NUF er registrert som Norskregistrert utenlandsk foretak (NUF). Et NUF er en norskregistrert avdeling av et utenlandsk foretak — selskapet selv er hjemmehørende i utlandet.

Hvem er daglig leder i Railcare T Ab NUF?

Daglig leder i Railcare T Ab NUF er Karin Johanna Ekehult, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvordan går det økonomisk med Railcare T Ab NUF?

I 2025 omsatte Railcare T Ab NUF for 10,65 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 162 895 kr.

Hvor solid er balansen til Railcare T Ab NUF?

Egenkapitalen i Railcare T Ab NUF var 1,61 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 12,1 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Railcare T Ab NUF?

Railcare T Ab NUF er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Er Railcare T Ab NUF registrert i MVA-registeret?

Railcare T Ab NUF er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem er revisor for Railcare T Ab NUF?

Railcare T Ab NUF bruker Ekonomernas Hus I Sverige Ab NUF som regnskapsfører og Ernst & Young AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner