Stockmand AS
Org.nr 912178021
Om Stockmand AS
Stockmand AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Franco Mamedi er daglig leder, og Trine Evensen er styreleder. I 2025 hadde Stockmand AS en omsetning på 3,01 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 265 514 kr. Egenkapitalen var −646 669 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Franco Mamedi med 88,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen drift av barer i Porsgrunn, og ett av 863 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet
Restaurantdrift.
Formål
Restaurantdrift og det som naturlig følger med denne virksomheten.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,01 mill kr | 346 516 kr | 265 514 kr | 321 279 kr | −646 669 kr | 967 947 kr |
| 2024 | 2,55 mill kr | 31 346 kr | −62 208 kr | 441 685 kr | −912 182 kr | 1,35 mill kr |
| 2023 | 1,85 mill kr | −238 292 kr | −259 910 kr | 479 505 kr | −849 974 kr | 1,33 mill kr |
| 2022 | 502 773 kr | −370 483 kr | −316 369 kr | 446 823 kr | −590 064 kr | 1,04 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −31 009 kr | −28 411 kr | 26 163 kr | −273 695 kr | 299 857 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 01.12.2015Styre
2Sist endret 27.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 08.01.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Trine Evensen11,5 %
- Franco Mamedi100 % → 88,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Franco Mamedi | Person | Ordinære aksjer | 88.5 % | 115 |
| Trine Evensen | Person | Ordinære aksjer | 11.5 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stockmand AS | BEDR | Drift av barer | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2023 | Styre ↗ |
| 30.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 20,7 % av driftsinntektene — 12,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -201,3 % | 16,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,29 | 1,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,1 % | +4,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,7 % | 32,7 % |
| Lønnskostnad | 34,2 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 31,7 % | 27,6 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Porsgrunn
1 000+ til i Porsgrunn →Spørsmål og svar om Stockmand AS
Hvor stor er bransjen Stockmand AS tilhører?
Stockmand AS er ett av 8 selskaper innen drift av barer i Porsgrunn, og ett av 863 på landsbasis.
Hvor lenge har Stockmand AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stockmand AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Er Stockmand AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stockmand AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stockmand AS?
Franco Mamedi er registrert som daglig leder i Stockmand AS.
Hvilke eiere står bak Stockmand AS?
Største aksjonær i Stockmand AS er Franco Mamedi med 88,5 % av aksjene, fulgt av Trine Evensen (11,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stockmand AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stockmand AS for 3,01 mill kr, opp 18 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 265 514 kr.
Hvor mye egenkapital har Stockmand AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stockmand AS en egenkapital på −646 669 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −201,3 %.
Hva er nettsiden til Stockmand AS?
Registrert nettside for Stockmand AS er www.stockmand.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Er Stockmand AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.