- Omsetning
- 38,4 mill
- +7 %
- Resultat
- 280 589
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 24
- +3 siden mars
Om Takmesteren AS
Takmesteren AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Per Arne Hagen er daglig leder, og Gunnar Dalene er styreleder. I 2025 hadde Takmesteren AS en omsetning på 38,42 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 280 589 kr. Egenkapitalen var 2,74 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gallebergveien 119 Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 63 innen takarbeid i Drammen, og ett av 1 592 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Taktekking
Formål
Selskapets virksomhet er taktekking med tilhørende tjenester og varesalg
API og MCPGET /company/912177122
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912177122" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912177122",
"name": "TAKMESTEREN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": 24,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912177122" })Spør AI-assistenten
Hva driver Takmesteren AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Takmesteren AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Takmesteren AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7 % fra 2024 · +23 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,42 mill kr | 349 613 kr | 280 589 kr | 9,73 mill kr | 2,74 mill kr | 6,99 mill kr |
| 2024 | 35,89 mill kr | −353 931 kr | −245 050 kr | 12,10 mill kr | 4,45 mill kr | 7,65 mill kr |
| 2023 | 70,80 mill kr | 1,97 mill kr | 1,49 mill kr | 15,83 mill kr | 5,30 mill kr | 10,53 mill kr |
| 2022 | 60,49 mill kr | 8,43 mill kr | 6,54 mill kr | 20,45 mill kr | 7,80 mill kr | 12,64 mill kr |
| 2021 | 31,24 mill kr | 1,66 mill kr | 1,25 mill kr | 9,02 mill kr | 1,27 mill kr | 7,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 63 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912177122/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912177122/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912177122",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 38418321,
"operating_profit": 349613,
"net_profit": 280589,
"equity": 2735010,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 35891126,
"operating_profit": -353931,
"net_profit": -245050,
"equity": 4454421,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912177122" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Takmesteren AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Takmesteren AS per år.
Hvordan har omsetningen til Takmesteren AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 05.10.2023Styre
5Sist endret 11.10.2024Regnskapsfører
1Sist endret 06.11.2018Revisor
1Sist endret 08.01.2019API og MCPGET /company/912177122/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912177122/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912177122",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912177122" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Takmesteren AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Takmesteren AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Takmesteren AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Per Arne Hagenhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gallebergveien 119 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 000 |
| Nova Gruppen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912177122/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912177122/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912177122",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GALLEBERGVEIEN 119 HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "NOVA GRUPPEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912177122" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Takmesteren AS eier Gallebergveien 119 Holding AS, og hvem eier resten?
Er Takmesteren AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Takmesteren AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Takmesteren AS | BEDR | Takarbeid | Drammen | 24 |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2024 | Styre ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.10.2023 | Daglig leder ↗ |
| 26.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912177122/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912177122/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912177122",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-18", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912177122" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Takmesteren AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Takmesteren AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Takmesteren AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→22
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→20
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 48,3 % av driftsinntektene — 13,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,9 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 28,1 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,31 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 2,56 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,3 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,0 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,60 mill kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,3 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 40,0 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 10,1 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912177122/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912177122/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912177122",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 38418321, "percentile": 0.9364 },
"operating_margin": { "value": 0.0091, "percentile": 0.3223 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912177122" })Spør AI-assistenten
Er Takmesteren AS blant de største selskapene innen takarbeid?
Hvor solid er Takmesteren AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Takmesteren AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Takmesteren AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Takmesteren AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Takmesteren AS?
Det er registrert 1 592 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 63 i Drammen.
Er Takmesteren AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 36 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Takmesteren AS i Enhetsregisteret?
Takmesteren AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Takmesteren AS?
Daglig leder i Takmesteren AS er Per Arne Hagen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Takmesteren AS?
Takmesteren AS eies i hovedsak av Gallebergveien 119 Holding AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Takmesteren AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 38,42 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,74 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Takmesteren AS?
Takmesteren AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Takmesteren AS?
Takmesteren AS har organisasjonsnummer 912 177 122. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.