Jarles Anleggstjenester AS
- Omsetning
- 6,7 mill
- +12,3 %
- Resultat
- 132 468
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Jarles Anleggstjenester AS
Jarles Anleggstjenester AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Tommy Støen Hermansen er daglig leder, og Jarle Støen Hermansen er styreleder. I 2025 hadde Jarles Anleggstjenester AS en omsetning på 6,65 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 132 468 kr. Egenkapitalen var 162 468 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jarle Støen Hermansen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 88 innen grunnarbeid i Ringerike, og ett av 12 733 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Diverse graving, steinarbeider, utleie av maskiner og personal. Diverse gartnertjenester. Diverse snekkerarbeider.
Formål
Div graving, steinarbeider, utleie av maskiner og personal. Div gartnertjenester. Div snekkerarbeider.
API og MCPGET /company/912174077
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912174077" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912174077",
"name": "JARLES ANLEGGSTJENESTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "RINGERIKE", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912174077" })Spør AI-assistenten
Hva driver Jarles Anleggstjenester AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Jarles Anleggstjenester AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Jarles Anleggstjenester AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,3 % fra 2024 · +3,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,65 mill kr | 191 256 kr | 132 468 kr | 1,95 mill kr | 162 468 kr | 1,79 mill kr |
| 2024 | 5,92 mill kr | −137 721 kr | −202 964 kr | 1,48 mill kr | 30 000 kr | 1,45 mill kr |
| 2023 | 6,64 mill kr | −334 162 kr | −383 073 kr | 2,07 mill kr | 296 669 kr | 1,78 mill kr |
| 2022 | 6,16 mill kr | 282 477 kr | 202 293 kr | 2,26 mill kr | 679 743 kr | 1,58 mill kr |
| 2021 | 6,45 mill kr | 133 401 kr | 84 266 kr | 2,29 mill kr | 477 450 kr | 1,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 180 000 kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/912174077/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912174077/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912174077",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6651931,
"operating_profit": 191256,
"net_profit": 132468,
"equity": 162468,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5921099,
"operating_profit": -137721,
"net_profit": -202964,
"equity": 30000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912174077" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jarles Anleggstjenester AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jarles Anleggstjenester AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jarles Anleggstjenester AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 25.03.2025Styre
2Sist endret 03.07.2013Regnskapsfører
1Sist endret 29.07.2025Revisor
1Sist endret 04.10.2022API og MCPGET /company/912174077/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912174077/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912174077",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912174077" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Jarles Anleggstjenester AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Jarles Anleggstjenester AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Jarles Anleggstjenester AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jarle Støen Hermansen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912174077/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912174077/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912174077",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912174077" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Jarles Anleggstjenester AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Jarles Anleggstjenester AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jarles Anleggstjenester AS | BEDR | Grunnarbeid | Ringerike | 8 |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.6.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 22.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2025 | Daglig leder ↗ |
| 10.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2022 | Revisor ↗ |
| 27.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912174077/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912174077/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912174077",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912174077" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Jarles Anleggstjenester AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Jarles Anleggstjenester AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Jarles Anleggstjenester AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:JARLE'S GRAVE OG GARTNERTJENESTER AS→JARLES ANLEGGSTJENESTER AS
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 38,7 % av driftsinntektene — 11,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 8,3 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,73 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 10,99 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 81,5 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,3 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 831 491,375 kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,9 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 38,7 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 28,4 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 3,2 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912174077/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912174077/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912174077",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 6651931, "percentile": 0.7166 },
"operating_margin": { "value": 0.0288, "percentile": 0.457 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912174077" })Spør AI-assistenten
Er Jarles Anleggstjenester AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Hvor solid er Jarles Anleggstjenester AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Jarles Anleggstjenester AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Ringerike
1 000+ til i Ringerike →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Jarles Anleggstjenester AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Jarles Anleggstjenester AS?
Det er registrert 12 733 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 88 i Ringerike.
Er Jarles Anleggstjenester AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 354 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Jarles Anleggstjenester AS bedre enn andre i bransjen?
Jarles Anleggstjenester AS hadde en driftsmargin på 2,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for grunnarbeid.
Hva er statusen til Jarles Anleggstjenester AS?
Jarles Anleggstjenester AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Jarles Anleggstjenester AS med?
Jarles Anleggstjenester AS driver innen grunnarbeid, med NACE-kode 43.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Diverse graving, steinarbeider, utleie av maskiner og personal.
Hvem er daglig leder i Jarles Anleggstjenester AS?
Daglig leder i Jarles Anleggstjenester AS er Tommy Støen Hermansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Jarles Anleggstjenester AS?
Jarles Anleggstjenester AS eies i hovedsak av Jarle Støen Hermansen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Jarles Anleggstjenester AS?
Jarles Anleggstjenester AS hadde i 2025 en omsetning på 6,65 mill kr og et overskudd på 132 468 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Jarles Anleggstjenester AS?
I 2025 hadde Jarles Anleggstjenester AS et driftsresultat på 191 256 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 2,9 %.
Hva er aksjekapitalen i Jarles Anleggstjenester AS?
Jarles Anleggstjenester AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.