Terje Romarheim AS
Org.nr 912166074
Om Terje Romarheim AS
Terje Romarheim AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Terje Romarheim er daglig leder, og Karen Sofie Aasmyr er styreleder. I 2025 hadde Terje Romarheim AS en omsetning på 96,78 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,33 mill kr. Egenkapitalen var 12,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Terje Romarheim med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 64 innen godstransport på vei i Alver, og ett av 11 308 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Transporttenester på veg, samt det som naturleg har samanheng med dette. Selskapet kan òg investere i andre selskap.
API og MCPGET /company/912166074
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912166074" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912166074",
"name": "TERJE ROMARHEIM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": 63,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912166074" })Spør AI-assistenten
Hvor i Alver holder Terje Romarheim AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Terje Romarheim AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Terje Romarheim AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 96,78 mill kr | 5,67 mill kr | 1,33 mill kr | 99,39 mill kr | 12,12 mill kr | 87,26 mill kr |
| 2024 | 90,36 mill kr | −334 084 kr | −3,57 mill kr | 94,62 mill kr | 10,79 mill kr | 83,83 mill kr |
| 2023 | 100,91 mill kr | −1,48 mill kr | −4,17 mill kr | 105,56 mill kr | 14,36 mill kr | 91,20 mill kr |
| 2022 | 95,59 mill kr | 2,45 mill kr | 14 840 kr | 108,70 mill kr | 18,53 mill kr | 90,16 mill kr |
| 2021 | 93,44 mill kr | 5,80 mill kr | 3,41 mill kr | 94,81 mill kr | 18,52 mill kr | 76,29 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912166074/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912166074/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912166074",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 96777808,
"operating_profit": 5673306,
"net_profit": 1334245,
"equity": 12124478,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 90364743,
"operating_profit": -334084,
"net_profit": -3572535,
"equity": 10790233,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912166074" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Terje Romarheim AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Terje Romarheim AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Terje Romarheim AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 02.07.2013Styre
4Sist endret 01.02.2024Revisor
1Sist endret 02.07.2013API og MCPGET /company/912166074/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912166074/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912166074",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912166074" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Terje Romarheim AS?
List alle roller i Terje Romarheim AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Terje Romarheim AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Terje Romarheim | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912166074/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912166074/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912166074",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912166074" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Terje Romarheim AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Terje Romarheim AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Terje Romarheim AS | BEDR | Godstransport på vei | Alver | 63 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2024 | Styre ↗ |
| 21.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2023 | Styre ↗ |
| 13.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912166074/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912166074/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912166074",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912166074" })Spør AI-assistenten
Når ble Terje Romarheim AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Terje Romarheim AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Terje Romarheim AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:57→63
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:54→57
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:53→54
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:45→53
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 13,5 % av driftsinntektene — 10,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 12,2 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 7,20 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,0 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,1 % | +5,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,54 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,8 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 34,9 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 44,0 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 13,5 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912166074/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912166074/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912166074",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4734,
"revenue": { "value": 96777808, "percentile": 0.9686 },
"operating_margin": { "value": 0.0586, "percentile": 0.5785 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912166074" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Terje Romarheim AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Terje Romarheim AS på i bransjen?
Hvor ligger Terje Romarheim AS blant de 4734 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
TERJE ROMARHEIM AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nordhordland Transportkontor AS | Alver | 4.5 % | 2019 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Terje Romarheim AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Terje Romarheim AS?
Det er registrert 11 308 selskaper i Norge innen godstransport på vei, hvorav 64 i Alver.
Er Terje Romarheim AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 59 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 237 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Terje Romarheim AS i Enhetsregisteret?
Terje Romarheim AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Terje Romarheim AS?
Daglig leder i Terje Romarheim AS er Terje Romarheim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Terje Romarheim AS?
Terje Romarheim AS eies i hovedsak av Terje Romarheim (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Terje Romarheim AS?
Terje Romarheim AS hadde i 2025 en omsetning på 96,78 mill kr og et overskudd på 1,33 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Terje Romarheim AS?
Terje Romarheim AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Terje Romarheim AS?
Forretningsadressen til Terje Romarheim AS er Leknesvegen 9, 5915, HJELMÅS i Alver kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.