Kyllos Malerservice AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- −2,8 %
- Resultat
- 148 500
- +365,8 %
Om Kyllos Malerservice AS
Kyllos Malerservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Malvik, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Truls Kyllo er daglig leder, og Truls Kyllo er styreleder. I 2025 hadde Kyllos Malerservice AS en omsetning på 2,51 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 148 500 kr. Egenkapitalen var −34 432 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nils Kyllo med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 19 innen maler- og glassarbeid i Malvik, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Maling, legging av gulvbelegg, tapet og virksomhet som naturlig hører inn under dette.
API og MCPGET /company/912111970
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912111970" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912111970",
"name": "KYLLOS MALERSERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MALVIK", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912111970" })Spør AI-assistenten
Er Kyllos Malerservice AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Kyllos Malerservice AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Kyllos Malerservice AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,8 % fra 2024 · +42,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,51 mill kr | 181 352 kr | 148 500 kr | 493 937 kr | −34 432 kr | 528 369 kr |
| 2024 | 2,58 mill kr | 63 982 kr | 31 883 kr | 548 460 kr | −182 932 kr | 731 392 kr |
| 2023 | 1,77 mill kr | −145 557 kr | −166 228 kr | 275 507 kr | −214 815 kr | 490 322 kr |
| 2022 | 2,41 mill kr | 234 193 kr | 218 831 kr | 265 490 kr | −48 587 kr | 314 076 kr |
| 2021 | 1,77 mill kr | −68 367 kr | −93 186 kr | 288 647 kr | −267 418 kr | 556 065 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/912111970/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912111970/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912111970",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2507365,
"operating_profit": 181352,
"net_profit": 148500,
"equity": -34432,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2578366, "operating_profit": 63982, "net_profit": 31883, "equity": -182932, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912111970" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kyllos Malerservice AS per år.
Hvordan har omsetningen til Kyllos Malerservice AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Kyllos Malerservice AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 24.06.2013Styre
2Sist endret 24.06.2013Regnskapsfører
1Sist endret 04.05.2019API og MCPGET /company/912111970/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912111970/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912111970",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912111970" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Kyllos Malerservice AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Kyllos Malerservice AS?
List alle roller i Kyllos Malerservice AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nils Kyllo | Person | Ordinære aksjer | 66,7 % | 20 |
| Truls Kyllo | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912111970/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912111970/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912111970",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912111970" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Kyllos Malerservice AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Kyllos Malerservice AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Kyllos Malerservice AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kyllos Malerservice AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Malvik | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912111970/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912111970/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912111970",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912111970" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Kyllos Malerservice AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Kyllos Malerservice AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kyllos Malerservice AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 37,4 % av driftsinntektene — 11,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,2 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | -7,0 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,87 | 1,42 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,8 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,8 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 37,4 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 17,3 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912111970/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912111970/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912111970",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 2507365, "percentile": 0.5494 },
"operating_margin": { "value": 0.0723, "percentile": 0.6326 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912111970" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Kyllos Malerservice AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Kyllos Malerservice AS på i bransjen?
Hvor ligger Kyllos Malerservice AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Malvik
1 000+ til i Malvik →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Kyllos Malerservice AS
Hvor stor er bransjen Kyllos Malerservice AS tilhører?
Kyllos Malerservice AS er ett av 19 selskaper innen maler- og glassarbeid i Malvik, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Kyllos Malerservice AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kyllos Malerservice AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Kyllos Malerservice AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kyllos Malerservice AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Kyllos Malerservice AS?
Kyllos Malerservice AS er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Registrert aktivitet: Maling, legging av gulvbelegg, tapet og virksomhet som naturlig hører inn under dette.
Hvem leder Kyllos Malerservice AS?
Truls Kyllo er registrert som daglig leder i Kyllos Malerservice AS.
Hvem eier Kyllos Malerservice AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nils Kyllo største eier i Kyllos Malerservice AS med 66,7 % av aksjene. Nest størst er Truls Kyllo med 33,3 %.
Hva omsatte Kyllos Malerservice AS for i 2025?
Kyllos Malerservice AS hadde i 2025 en omsetning på 2,51 mill kr og et overskudd på 148 500 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Kyllos Malerservice AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.